Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszyscy co mieli ten dekoder z clone+ już go dawno sprzedali. Ja też dałem sobie pół roku nadziei na prawidłową współpracę z clone, bo ogólnie jest to fajny sprzęcik. Jednak po moim mailu do PYCH ........ zostałem uświadomiony, że jeżeli zależy mi na prawidłowej obsłudze kilku dekoderów przez clone to powinienem dać sobie spokój z Sagecomem i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lukasz980, a jak podłączasz przełącznik, bo dla dekoderów C+ domyślne ustawienie jest pierwszy: HB, drugi: ASTRA inaczej nie będzie działać.

 

Poza tym przełączniki są kompatybilne wstecz, więc 2.0 powinien działać w odbiornikach obsługujących 1.0.

 

Pamiętaj też, żeby używać przełączników 2/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym urzytkownimkiem Cyfry+. Pierwsze co zauwazylem z dekoderem to ze sie strasznie DLUGGOOOO wlacza. Czy to normalne? Dzwonilem pod infolinie i powiedzieli mi ze to nie wina dekodera tylko oprogramowania??? Czy to prawda? Od przycisniecia przycisku ON, wlaczenie dekodera trwa ok. 40-50s. Czy Wy tez macie takie problemy?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder się załącza długo. Oprogramowanie jest na linuksie, a odbiorniki linuksowe załączają się dłużej niż te z firmware dedykowanym. W solidnych dekoderach linuksowych są dwa standby'e. Jeden głęboki - załącza się długo ale odbiornik pobiera mniej prądu, a drugi hot, załączenie trwa 2s ale zużycie prądu większe - można sobie wybierać te stenby'e. W Sagemcom nie ma wyboru, więc nie wybiera się Sagemcoma :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku sagemcom dsi83. Tylko takie były w sprzedaży. Nie miałem problemów z podłączeniem ale niestety po paru dniach zaczął się zawieszać. Objawy - w trakcie oglądania - nie przełączania kanałów - niebieski obraz i brak reakcji na pilota. Jedyna metoda wyłączyć i włączyć na nowo. Wszystko ok jeżeli zdarzy się to raz na dzień. Kiedy zawieszanie weszło w fazę co 20 minut poddałem się i wymieniłem na nowy ale dsi87. Jednocześnie w promocji dostałem drugi w dzierżawie. Podłączyłem nowy i już po godzinie znowu się zawiesił. Ręce opadają. Może ktoś wie jaka jest przyczyna. Myślałem , że może to telewizor - ale reset telewizora nie pomaga a brak reakcji na pilota utwierdza mnie w przekonaniu , że to soft. Co to u licha za soft? Czy to możliwe, że każdy egzemplarz tego wynalazku ma taki sam problem nawet w innym modelu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder się załącza długo. Oprogramowanie jest na linuksie, a odbiorniki linuksowe załączają się dłużej niż te z firmware dedykowanym. W solidnych dekoderach linuksowych są dwa standby'e. Jeden głęboki - załącza się długo ale odbiornik pobiera mniej prądu, a drugi hot, załączenie trwa 2s ale zużycie prądu większe - można sobie wybierać te stenby'e. W Sagemcom nie ma wyboru, więc nie wybiera się Sagemcoma :).

 

Kto wymyslil ten [beep]? ;/ Mialem wczesniej N, Cyfrowy Polsat, Aster, UPC... ZADEN z tych firm nie daje dekoderow z takimi problemami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vikeor dekodery, które wymieniłeś tak na prawdę nigdy nie przechodzą do trybu standby (opisał to kolega którego cytujesz) dlatego uruchamiają się szybko. Deki cyfry wyłączają się całkowicie pobierając w trybie standby maksymalnie 1W zgodnie z unijnymi dyrektywami (opisane w instrukcji - pierwsza albo ostatnia strona). U mnie uruchamia się około pół minuty i nie sprawia mi to jakiegoś problemu, choć oszczędności są niewielkie, właściwie nieodczuwalne to w przypadku gdy miałbyś kilka- kilkanaście takich sprzętów na pewno zauważyłbyś różnice w rachunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Expert, załóżmy że film trwa 2h, to ile takich filmów ( godzin ) w HD ( np.nagrywane na Canal+HD,HBO HD) zmieści mi się na tym pendrivie 32GB ?. Dokładnie to model Goodram EDGE 32GB, myślę kupić bo jest promocja na portalu aukcyjnym a nie wiem ile godzin filmów/sportu w HD się zmieści, dlatego pytam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, jak coś to przenieście.

Od tygodnia jestem posiadaczem dekodera SAGEMCOM DSI83 w Cyfrze+ i szukam na nim programu telewizyjnego, na dekoderze SD miałem takowy, na innych u znajomych każdy miał, niezależnie od dostawcy telewizji.

W instrukcji znalazłem zapis. str.18/3.FUNKCJA PROGRAM. "Korzystając z tej funkcji, możesz sprawdzić, jakie audycje będą emitowane na kanałach CYFRY+ w najbliższych dniach. Używając przycisku PROG, włączysz elektroniczny przewodnik po programach".

Problem polega na tym że ja na pilocie nie mam takiego przycisku. Instrukcja jest dedykowana do tylko jednego modelu dekodera i pilota, jaki posiadam a nie do kilku modeli, a po drugie nie ma żadnego zapisu że działa tylko na niektórych modelach. Na obrazku zamieszczonym w instrukcji widzę interfejs identyczny do tego z mojego dekodera więc ta funkcja gdzieś powinna być. Proszę o pomoc. Mam funkcje program na pilocie TV, ale ta działa tylko na telewizji naziemnej publicznej, na Cyfrze już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie,czy da się w DSI87 ponownie pobrać oprogramowanie z satelity? Pytam się bo mi cały czas zacina się dzisiaj dekoder i konsultant kazał mi pobrać ponownie soft z satelity. Powiedział że to robi się jakoś przyciskami na panelu przednim, ale on nie wie jak. Według mnie powinien on wiedzieć jak,bo to jego praca.

Pewnie jest to wszystko opisane w instrukcji obsługi, ale niestety zagubiłem ją.

 

PS.Jeśli już było to na forum to przepraszam, ale za bardzo nie mam na tyle dużo czasu aby czytać cały wątek. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DSI87 oprogramowanie jest dosyłane przez cały czas z satelity więc w każdej chwili wystarczy tylko wejść w menu i wybrać aktualizuj oprogramowanie. Reszta dzieje się już sama. Do momentu zakończenia pobierania softu (cyfry na wyświetlaczu będą się zmieniać) nic nie przełączamy, wyłączamy i nie kombinujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...