Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=1101&start=1995

 

tutaj jest ogólna rozmowa o splitterach dla cyfry, co jakiś czas pojawia się dyskusja na temat sagemcoma i clone+, bo tylko ten splitter z nim działa, a jak się na prawdę zachowuję, poczytaj sam.

 

Ja osobiście rozdzielam sygnał splitterem SmartWi ale między Pace'em a Fergusonem FX i z tym nie mam problemów niestety na sagemcomie po włożeniu karty klienckiej pojawiał się błąd - "nieprawidłowa karta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toom nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale jeśli chodzi o to że na niektórych kanałach nie ma reakcji podczas podgłaszania/ściszania to najprawdopodobniej musisz w ustawieniach zmienić dźwięk z AC3 na stereo bo domyślam się że masz podłączony dek bezpośrednio przez hdmi do telewizora i na kanałach które nadają audio w formacie AC3 powstaje problem.

To nie jest wina ustawień dźwięku ( AC 3 - Stereo ) , mam tunery podłączone kablami HDMI ( w ustawieniach jest zawsze AC 3 ) i nigdy nie miałem i nie mam problemów z dźwiękiem , jeżeli chodzi i zaniki , a to , że głos faluje ( raz ciszej a raz głośniej ) to już wina softu do tego tunera . W tym przypadku prawdopodobnie jest uszkodzony tuner .

 

No więc w moim przypadku wystarczyło zamiana z Ac3 na Stereo i po kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z takiej racji, że ostatnimi czasy CANAL+ szczególnie w nocy nadaje filmy nawet do około 5 minut przed czasem (już mi się zdarzyło kilka razy), chciałbym się zapytać, czy jest jakaś możliwość na zmianę tytułu nagrywanego programu? Ponieważ kiedy dany film trwa wg PROG 1.00-3.00, biorą poprawkę na to, że film rozpocznie się przed czasem, edytuję godzinę rozpoczęcia nagrywania na 0.55 po czym tutuł automatycznie zmienia nazwę na 001, którą później nie można edytować. No właśnie, nie można zmienić nazwy nagrywanego programu w takim wypadku? Oczywiście jeśli zostawię domyślne godziny nagrywania wg PROG, nazwa pliku będzie tożsama z tytułem filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty z wymiany nieaktywne, nadające sie tylko do odbioru FTA na niektrych dekoderach C+ o które pytasz były własnością do momentu wymiany C+. Po wymianie zgodnie z informacją telefoniczna konsultantów C+ (mam zapisane dane konsultanta datę i godz. rozmowy) miałeś 3 mozliwości:

1/odesłać pocztą,

2/dokonac zniszczenia przez utylizację

3/pozostawic sobie na pamiątkę.

Bezwzględnie nie wolno ich wyrzucać do kosza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienic nazwę. Wejdź w nagrania, potem czerwony przycisk (planowane nagrania) i potem OK.

Owszem mogę zmienić wiele parametrów nagrania, ale niestety nie widzę dostępnej opcji zmiany nazwy.

 

EDIT: ok, już mam. Nazwę można zmienić już nagranych programów, natomiast w przypadku planowanych nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z dekoderem Sagemcom DSI87 (HD). Chciałem wymienić stary dekoder, i dostałem właśnie tego Sagemcom. Podłączyłem go pod TV, włożyłem kartę abonencką i chciałem włączyć, ale na wyświetlaczu dekodera pojawia się na chwilę napis ,,BOOT" i dekoder się wyłącza. I tak w kółko. Wie ktoś jak go uruchomić żeby poprawnie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z dekoderem Sagemcom DSI87 (HD). Chciałem wymienić stary dekoder, i dostałem właśnie tego Sagemcom. Podłączyłem go pod TV, włożyłem kartę abonencką i chciałem włączyć, ale na wyświetlaczu dekodera pojawia się na chwilę napis ,,BOOT" i dekoder się wyłącza. I tak w kółko. Wie ktoś jak go uruchomić żeby poprawnie działał?

 

Zapewne instaluje się nowe oprogramowanie, może to potrwać nawet kilkanaście minut, włącz dekoder z kartą w czytniku i tak zostaw - zainteresuj się nim dopiero po upływie pół gdziny - jak nie będzie działał po tym czasie to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób się wyłącza? Pojawia się zegar czy zmieniają sie cyfry?

 

Włączam pilotem dekoder, potem pojawia się wspomniany napis ,,BOOT". Potem pojawia się jakiś dziwny znak na dekoderze i albo się wyłącza i widać godzinę, albo zamiast godziny jest symbol --:--

 

Za pierwszy razem jak go podłączyłem to na dekoderze wyświetlało się 01A, 01B, 02A, 02B itd. Teraz tego nie mogę złapać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpisałem nową umowę z cyfrą i wymieniłem stary dekoder Pace DSR 2221 na Sagemcom HD DSI83. Po wyszukaniu kanałów zobaczyłem ze nie działają mi kanały HD(czarny ekran i komunikat sprawdź instalację antenową) MiniMini+ HD , HYPER+ HD , teleTOON+ HD , PLANETE+ HD , kuchnia+ HD, DOMO+ HD , ale kino+ HD , CANAL+ FILM HD , CANAL+ GOL HD , CANAL+ WEEKEND HD , CANAL+ 3D ale już np. CANAL+ Sport HD i CANAL+ HD, TVN HD, TVN7 HD działają bez problemu. Siła sygnału 91%, jakość sygnału 75%, antena 60 cm. Czy problemem jest za mała antena, czy może to że jest źle ustawiona?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...