Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

na stronie CLONE+ jest napisane, że działa. jak jest w praktyce to nie wiem,ponieważ nie potrzebuje splittera. jeśli kogoś wprowadziłem tamtą wypowiedzią w błąd to przepraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że obraz się pojawił znaczy że działa, a to że obraz zniknął po 5 minutach może mieć wiele przyczyn. Jakiś błąd podczas aktualizacji splittera, zakłócenia miedzy serwerem a kartą kliencką, błędnie przeprowadzone programowanie karty klienckiej, być może nawet stary soft w sagemcomie (choć nowy też może powodować problemy).

 

Swego czasu nie miałem sprzętu cyfry i korzystałem z dwóch fergusonów i splittera SmartWi. Zawieszki były na porządku dziennym, kombinowałem jak koń po górkę żeby wszystko działało, aktualizacje softu, potem downgrade, zmiana miejsca montażu serwera i nic (tak chyba z tydzień). Dopiero wgranie wersji beta firmware do splittera pomogło i SmartWi służył bezproblemowo 2 lata, dopóki nie zdecydowałem się na deki cyfry i usługę multiroom.

 

Wiem że smartwi nie działa z sagemcomem a clone współpracuję dopiero od najnowszego firmware, ale rzecz w tym że trzeba trochę z tym nieraz pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęsliwych posiadaczy tego dekoderka.

Mam taki oto problem.Występują takie przycinki obrazu szczególnie widoczne na TVN24,TVP INFO,

te napisy idące na dole na chwilę się zatrzymują.Problem ten jest tylko po EURO,po HDMI jest ok.

Mam dwa deki,na jednym soft 52,na drugim 53 i jest to samo.Próbowałem już chyba wszystkiego zmiana kabli,reset

fabryczny po EURO i HDMI,zmiana parametrow TV i deka/pal RGB/ nic nie pomaga.Jedynie odłączenie na jakiś czas od prądu

jakby na pewien czas polepszało sytuację.Oba deki na gwarancji.Macie jakiś pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czyli w dalszym ciagu nie ma opcji rodzielenia tego dekodera poprzez splittery ? co mam zrobic w tym przypadku ? isc na blok i skoczyc czy mozna kupic jakis dekoder na wlasna reke i wsadzic tam karte abonencka a nastepnie rozdzielic przez CLONE + jesli tak to podacie nazwy tych dekoderow ? z gory dzieki za odpowiedz sesnowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem był już poruszany na forum ale nie mogę znaleźć odp dlatego pytam: co zrobić żeby po wyłączeniu telewizora (Samsung D6000) dekoder po ponownym jego włączeniu nie przechodził na rozdzielczość 576p chociaż ustawiałem 1080i? Dzieje się tak chyba po każdym wyłączeniu telewizora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy sagemcom, DSI83

jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego sprzetu i jadę go w poniedziałek wymienić - problem z dźwiękiem - mute albo nie zadziała albo jak wyłączy dźwięk to nijak się nie da powrócić do słyszalności.

 

 

Pilot nie ma funkcji prog, wchodzi się w nią przez Menu,

więcej funkcji nie ma - np. ulubione nie ma przycisku - żeby wejść do ulubionych trzeba przez [OK] wejść do listy i nacisnąć [+]

normalnie horror

 

Dekoder jest minimalnie mniejszy

wydaje się, że wyświetlacz ma troszeczkę większy, ale to subiektywne może być

 

na górze ma wytłoczonego ładnego plusa :)

 

no to jest ogromna zaleta tego dekodera i może jedyna

pilot poza wyglądem - nawet ładny design ma same wady, przyciski twarde [beep]nie, po kilku naciśnięciach palce bolą, to stary sagemcom miał bardziej miękkie i o wiele bardziej ergonomicznie rozłożone - tu jest masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem był już poruszany na forum ale nie mogę znaleźć odp dlatego pytam: co zrobić żeby po wyłączeniu telewizora (Samsung D6000) dekoder po ponownym jego włączeniu nie przechodził na rozdzielczość 576p chociaż ustawiałem 1080i? Dzieje się tak chyba po każdym wyłączeniu telewizora...

Podłączony przez HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem był już poruszany na forum ale nie mogę znaleźć odp dlatego pytam: co zrobić żeby po wyłączeniu telewizora (Samsung D6000) dekoder po ponownym jego włączeniu nie przechodził na rozdzielczość 576p chociaż ustawiałem 1080i? Dzieje się tak chyba po każdym wyłączeniu telewizora...

Podłączony przez HDMI?

tak dekoder podłączony przez HDMI, po każdym wyłączeniu przełącza się na 576p..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy włączyć(jaką funkcję) w telewizorze Panasonic Viera aby dekoder samoczynnie włączał sie po właczeniu TV? Podłączony kablem hdmi.

 

W tą stronę się nie da, ale jak pierwszy włączysz dekoder to powinien włączyć TV. U mnie tak działa z Arivą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oprogramowanie mam aktualne, nie wiem czy to gdzieś w funkcjach tv trzeba zmienić bo na dekoderze szukałem i nic nie widzę... Pomoże ktoś?

Co należy włączyć(jaką funkcję) w telewizorze Panasonic Viera aby dekoder samoczynnie włączał sie po właczeniu TV? Podłączony kablem hdmi.

W tą stronę się nie da, ale jak pierwszy włączysz dekoder to powinien włączyć TV. U mnie tak działa z Arivą.

U mnie akurat się da tak że po włączeniu tv (Samsung D6000) dekoder sam się włącza, po aktualizacji ostatniej to zauważyłem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...