Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Od wczoraj po naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie dekoder przełącza o kilka programów poniżej (tak jakby każdy przycisk zmienił się w "P-").

Wymiana baterii ani odłączenie dekodera od prądu nic nie pomaga.

 

Czy ktoś miał może taki problem?

Czy jest sens kupić nowy pilot czy to psuje się sam dekoder?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.04.2019 o 20:56, maks27 napisał:

Znacie jakieś lekarstwo:

Dekoder codziennie wyłącza się o tej samej godzinie z dokładnością do minuty. Ustawienia fabryczne z poziomu menu pomogły na 1 dzień, dekoder na własność, więc wymiana nie wchodzi w rachubę.

A mnie się natomiast włącza.

To znaczy sprawa wygląda w ten sposób, że mam dekoder podpięty do monitora od komputera i jak zapomnę wyłączyć monitor to w nocy nagle zaczyna  odbierać ostatni kanał.

Co dziwne dekoder wygląda na nie włączony , na wyświetlaczu jest godzina a nie nr kanału. Jak wyłączam pilotem to się dopiero włącza i trzeba go wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja go wymieniam co 2-3 miesiące czasem rzadziej. Wyłącza sie tak po prostu, nie nagrywa, zawiesza. Pomaga reste z pradu. Myslałem wyrzucic go pzrez okno i kupić jakąś Arive na wolnym rynku ale nie wiem czy jest sens skoro niedługo nagrodzą nas parowanymi dekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 14:47, andrzejgratis napisał:

Miałem ten dekoder do MR. Totalna katastrofa. Tym bardziej wieczorami, gdzie chciało się coś obejrzeć z łóżka. Wymieniłem na Wifi box+ i śmiga aż miło. ;)

A ja słyszałem odwrotne opinie. Że lepiej nie wymieniać MR na wifibox+. I kogo tu sluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 11:28, Ozzy666 napisał:

@dariog8
Jako dodatkowy zaproponowali Ci WifiBoxa+ (nic "nowszego" nie mają). A ten dekoder z trudem radzi sobie z płynną zmianą kanałów ? przy odrobinie cierpliwości obsłuży NC+ GO. Lecz o funkcji nagrywania raczej zapomnij, ja na swoim egzemplarzu nie próbowałem nagrywać ale inni forumowicze tak i narzekają bardzo. Jeśli możesz to pozostań przy Box+.

 

Aż tak źle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem reklamacje o wymianę WIFibox-a na coś innego, brak współpracy z dyskami zewnętrznymi, t o miałem odpowiedź żeby robić próby z kolejnymi modelami dysku i może któryś zadziała. Bez podłączonego dysku jakoś działa, ale brak opcji PVR.

Teraz mam Mediaboxa i wiem że jak zaplanuję nagranie to będzie zrealizowane. Oczywiście w ramach pakietu. 

Gdy miałem Wi-Fiboxa była loteria: albo nagra, albo nie. ? Te same dyski podłączane do Sagemcom-a DSI 87 i nagrywanie działało. Podejrzewam że Operatorowi nie zależy na tym, nawet wniosłem o wymianę na starszy model, bez skutku.  Ale ten nowszy jest podobno "lepszy" tyle że nie dla mnie.  

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wifibox jest następcą i ma mocniejszą specyfikację i nieco płynniej przez to działa. Jego największą wadą jest raczej słaba karta wifi, no ale w razie czego można podłączyć lan. Ja po wymienianie 83 na wifiboxa odczułem poprawę, ale ogólnie jakbym nie wiedział, że taki gracz jak CANAL+ wciska takie cuda to bym nie uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, temat pewnie już nie raz poruszany ale dekoder stoi na napisie "init". Nie pomaga wyłączenie go z sieci, odłączenie anteny. Próbowałem też odłączyć z sieci, nacisnąć P+ i P-  nic to nie daje, rozumiem że sprzęt do wymiany ?

 

PS Ponoć problem dla canal+ znany - walczą z tym 

Edytowane przez skawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 22:24, tom21 napisał:

Dzisiaj mój DSI87 po uruchomieniu się zatrzymuje się na init i tak w kółko, wymuszenie aktualizacji nic nie pomaga. Miał już ktoś podobny przypadek?

Niestety dekoder mam na własność, orientuje się ktoś, czy możliwa jest wtedy wymiana?

Tom21 i Skawin. Mam to samo a więc wniosek że nie padły nam tunery (ufffffffff....) tylko informatycy PC+ zafundowali nam taki "syf" do naszych dekoderów. Miejmy nadzieję że szybko to rozwiążą.

 

ps. to nie wina zasilania (sprawdzałem na innym zasilaczu), resety też nie działają więc na razie nie ma sensu ich robić (z kartą bez karty, z anteną i bez anteny) to bez znaczenia. Chyba pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...