Skocz do zawartości

Machina TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

satkurier.pl[/url]":2ttr82p2]Na wniosek TV Point Group (spółki zależnej Platformy Mediowej Point Group S.A.), która prowadziła prace nad kanałem Machina TV, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchyliła koncesję na nadawanie tego kanału. O jej cofnięcie spółka wystąpiła w październiku ubiegłego roku argumentując, iż otoczenie gospodarcze na rynku mediów telewizyjnych uzasadnia wstrzymanie startu Machiny TV. Spółka nadal planuje jednak wejść na rynek telewizyjny.

 

Niezależnie od rezygnacji z koncesji na Machina TV, nadal jesteśmy zainteresowani wejściem na rynek telewizyjny - powiedział Michał M. Lisiecki, twórca i prezes Platformy Mediowej Point Group S.A. Według komunikatu spółki firma aktywnie poszukuje możliwości zaangażowania się w przedsięwzięcia z obszaru telewizji i nie wyklucza zaangażowania się we współpracę z podmiotami już działającymi na polskim rynku telewizyjnym. Prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma uczestnikami tego rynku - dodał Michał M. Lisiecki. [...]

Sprawa się w końcu zakończyła - kanału Machina TV nie będzie (tak gdyby jeszcze ktoś pamiętał o tym projekcie). Pomysł nieco spóźniony i nie zdążono z jego realizacją, bo już coś za ciasno na tym polskim rynku. Choć i tak od początku stacja nie zapowiadała się zbyt ciekawie. Co najwyżej widziałbym jeden cotygodniowy magazyn, dajmy na to we współpracy z TV Puls. Przykład ten nasunął mi się w związku z Tuba TV i programem, który po północy w niedziele był emitowany. Jednak jak wszyscy wiemy, Tubie TV również nie udało się wystartować z kanałem telewizyjnym, a koncesja była (chyba nawet przyznana tego samego dnia, co i Machinie TV). Żal czy nie żal - tak to już jest, że przetrwają tylko najsilniejsi (tu: z odpowiednio dużym kapitałem).

I to by było na tyle... odkopałem wątek chyba tylko po to, ażeby można go było zaraz zamknąć i przenieść do archiwum. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...