Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można także spróbować wymienić moduł na inną sztukę. Ja jak wymieniałem ten stary moduł CP na CI+ to za pierwszym razem moduł nie chciał się aktywować i dopiero na Łubinowej w Warszawie wymienili mi na kolejną sztukę która działa dobrze (poza tą współpracą z modułem irdeto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer Jaki to jest moduł CP? Stary czy nowy ?

Spróbuj potestować tylko moduł CP. W dolnym potem w górnym slocie.

Mam niemiecką wersję DigitCordera, stary moduł CP pracuje w dolnym slocie a Aston z Cameleonem w górnym.

Żadnych problemów w pracy modułów.

 

@arczi1280 moim zdanie tunery Technisata z wyższej półki to super sprzęt.

Poczytaj wątek miałem i mam Technisat DIGIT ISIO S używany z modułem Polsatu, tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Technisat Digit ISIO S a nie o S1. Ponadto z tego co się orientuje DigiCorder jest wersją niemiecką, a to duża różnica. Wersje niemieckie mają wsparcie a całą resztę użytkowników producent ma w głębokim poważaniu. Wystarczy wejść na stronę producenta gdzie ostatnia wersja softu dla Digit ISIO S jest z czerwca 2013 roku, a lista kanałów do tego tunera pamięta jeszcze Cyfrę+ ze stycznia 2012 roku :lol2: .Do tego ciągłe inicjalizacje, komunikaty o braku karty, brak kanału w abonamencie mimo, że jest itd. Wiem co piszę używałem tego sprzętu prawie cztery lata. Temat stary wystarczy przejrzeć wątek. Osobiście uważam, że jeśli ktoś chce wydać około 2 tysięcy na tuner Technisata, a jest w posiadaniu starej karty cameleona z aktywnym abonamentem, to lepiej kupić coś na Linux a, Jeśli ktoś uważa ten sprzęt za dobry, to mogę z chęcią sprzedać swój za niewielkie pieniądze :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam technisata isio s 1T - z kartą cameleon nc+ w module Aston współpracuje wyśmienicie, złego słowa nie powiem.

 

Mam DigiCordera ISIO S 1T + karta WiFi. Rewelacja.

 

Equest - możesz napisać więcej o swojej konfiguracji, co z czym jest połączone i jak to wszystko działa ? Czy ta karta wifi to Polsat czy co za cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ arczi1280 tu się zgodzę też już się wyleczyłem z uwielbienia TechniSata.... Dla Niemców robią soft dużo lepszy ale dla wersji international ciężko nawet wyszukać na ich stronie.... Mam CP CI+ i Astona z NC+ cameleon. Nie mam aż takich przygód z nim jak Ty ale np przełączając kanały wchodzę np na TV4 i zakodowany....pomaga odczekanie chwilę a czasem dopiero restart modułów.... Wszystko chyba zależy od tego jak są ułożone simulcrypty na danym kanale i kolejność modułów w slotach.... Brak możliwości wyłączenia komunikatów z modułów grzebie te tunery jeśli chodzi o CI+..... Jedyne co mają fajnego to desing i jakość obrazu. To ważne ale w codziennym użytkowaniu to co wymieniłem wyżej powoduje że tunera 4K od nich nie kupie.... Czekam na SOLO 4K lub DUO 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP CI+ i Astona z NC+ cameleon. Nie mam aż takich przygód z nim jak Ty ale np przełączając kanały wchodzę np na TV4 i zakodowany....pomaga odczekanie chwilę a czasem dopiero restart modułów....

 

Czy osoby które mają podobną konfigurację - CP CI+ oraz Aston + NC+ cameleon - mogą podzielić się jak w obecnej chwili u nich to działa?

 

Mam obecnie astona z cameleonem, które działają bardzo dobrze i zastanawiam się nam dobraniem modułu Polsatu. Ale powyższe informacje są trochę zniechęcające. Możecie napisać jak jest z tym u innych, czy warto się w to pakować? Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Od kilku dni mam nowy telewizor (Panasonic TX-43CX750) do którego podłączony jest mój TechniCorder ISIO STC przez HDMI. Niestety w takiej konfiguracji wyświetlany jest tylko obraz, natomiast CAŁKOWICIE brak dźwięku. Z moim starym Panasonic-em nie było żadnych problemów. Czy ktoś z Was może spotkał się już z podobną sytuacją w przypadku tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade w ustawieniach audio mam dostępne 2 opcje PCM i Bitstream. Jak zaznaczę bitstream, to dźwięk jest rewelacyjny, głośny i czysty niż w opcji PCM ale na niektórych kanałach np canal+ wyskakuje komunikat odebrano niekompatybilne audio :/ Jak myślicie da się temu jakoś zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworka na Master daj, bez zworki PC sobie poradzi jak dysk sam na taśmie ale inny sprzęt może mieć problem, tam za wiele kombinacji ze zworkami nie ma popróbuj, co do fat32 to 500GB bez problemów ogarnie i żadnych partycji tam nie rób.

Pierwsza pozycja na zdjęciu dla zworki lub 3.

YYnmRyjz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest gniazdo 10-cio pinowe.

Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji, na na razie bez sukcesu.

 

EDIT: rano

Po wielu próbach i testach ze zworkami i formatowaniem poddałem się, dysku PATA ten Technisat nie ma szansy żeby "zobaczył".

Dysk SATA 500GB nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po resecie modułu Cyfrowego Polsatu tuner dekoduje dowolnych 21 kodowanych programów, po czym wyświetla się komunikat o "braku karty" oczywiście programy już raz odkodowane grają dalej bez problemu.

Wywołanie MENU i Reset modułu CI odblokowuje moduł i zabawa zaczyna się od nowa, wydaje mi się, że pomimo wszystko jest to jednak wina modułu ponieważ inne moduły w Technisacie nie robią takich problemów, z drugiej strony jednak moduł Polsatu działa przynajmniej u mnie poprawnie w innych tunerach, takich jak Golden Media, Dr.HD czy Opticum.

Czy ktoś korzysta z tego odbiornika i starszej wersji modułu CI?

Nie wiem czy warto reklamować i próbować dostać od Polsatu właśnie taki starszy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dekoder i PC są w tym samym pokoju, kupiłem adapter WIFI 55Mb/s aby puszczać filmy z PC ale dźwięk się rwie a obraz skacze.

Myślę sobie, są jakieś zakłócenia, no to podłączam kabelkiem LAN. Sądzę, że 100 Mb/s do filmów HD starczy aż aż, ale dalej nie da rady oglądać - obraz stopklatka.

Co ciekawe, jak podłączę dysk przez USB do dekodera wszystko jest OK.

Poradźcie jak skonfigurować poprawnie LAN aby przynajmniej po kablu połączenie było szybsze? "Klient DHCP" ustawia się co prawda sam ale działa stanowczo za wolno, albo coś sp....

Filmy .mkv nie pokazują napisów - czy jest na to jakaś rada?

Dźwięk DTS przynajmniej w .mkv nie idzie odtworzyć - pytanie mam to samo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyszukujecie bez problemów kanał Nat Geo People HD z transpondera 12284 ?

U mnie przy automatycznym wyszukiwaniu wyszukuje jako kanał radiowy.

Przy podaniu ręcznym PIDów także to samo.

Dodam, że Humax iCordHD wyszukuje bez problemów.

mam ten sam problem z Technisat S2, po wklepaniu 12284 lub 12285 nie ma go na liście programów,

 to samo dotyczy Canal + discovery i transpondera 11449 H.

Może ktoś podpowie czym to może być spowodowane????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...