Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam problemy często z nagrywaniem z tym ze używam modułu starego od cyfry wraz z modułem CP,często są problemy z licencją ograniczenia w nagrywaniu. W związku z tym zastanawiam się nad tunerem na Linux lub modułem Astona jak myślicie czy aston poprawi sytuację z późniejszymi dekodowaniem i ogólnie nagrywanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na dzien dzisiejszy na digit isio s dziala bezproblemowo modul cam ci+ z cp?

 

Informuję, że na dzień 05.01.2014 z najnowszym oprogramowaniem czyli 2.52.13.3(2380d) tuner kompletnie nie działa z modułem Polsatu w wersji CI+, sprawdzono na dwóch modułach CI+.

 

Nie wierzę, że komukolwiek to działa na CI+, sprawdziłem milion ustawień i zrobiłem tysiąc resetów fabrycznych - NIC to nie daje. Kontrola rodzicielska w module wyłączona.

 

Tuner podczas przyłączania pokazuje co chwilę komunikat " brak karty", pomaga jedynie reset modułu CI+ lub wyłączenie odbiornika.

 

Za taką kasę to jawna kpina, śmiech na sali i nic więcej... ta sama przypadłość co w Digyboxx HD C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie i u innych, ale u mnie działa moduł CI+ CP. Najgorzej jak moduł wyciągasz wtedy kanały czasem nie wszystkie łapią wtedy te co nie łapią wyłączam na danym kanale tuner i włączam go znowu wtedy łapie. Nie zmienia to faktu ze za takie pieniądze jest to śmieszne zero wsparcia żałuję że nie kupiłem tunera na Linux, obraz to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak samo, wyłączam i włączam tuner, wtedy chwilę chodzą wszystkie kanały, jak znów zacznę przełączać to po chwili przestaje działać i wywala komunikat "brak karty". Podsumowując - tuner za 1349zł nie nadający się do zmieniania kanałów na module Polsatu Ci+ :D Śmiech w twarz :) Oddaje to dziadostwo i biorę coś z dekoderów Fortisa, w Hollexie jest Sky Tec Hd Black Box na linuksie za 1290zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mam problemy często z nagrywaniem z tym ze używam modułu starego od cyfry wraz z modułem CP,często są problemy z licencją ograniczenia w nagrywaniu. W związku z tym zastanawiam się nad tunerem na Linux lub modułem Astona jak myślicie czy aston poprawi sytuację z późniejszymi dekodowaniem i ogólnie nagrywanie ?

 

Na 100% poprawi, kup sobie Astona, ja mam moduł CI+ Polsatu i Aston (do NC+, karta Cameleon) i wszystko dziala na tip top.

Mialem kiedyś moduł Cyfry, to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki tuner w jednym ze sklepów internetowych pełna nazwa, Miraclebox Premium MINI 2xDVB-S2 Twin cena 649 zł do niedawna był w cenie 549 zł. W styczniu miał się pojawić na rynku nowszy model MINI Plus z nowszym procesorem porównywany do VU+Solo2 podobno cena tunera też około 650 zł. Więc dalsze pakowanie się w tuner Technisata, który od czerwca 2013 roku nie ma żadnego wsparcia mimo zgłoszeń użytkowników o jego kiepskim działaniu z modułami CP i niepewnej przyszłości kart po starej cyfrze jest chyba mało rozsądne. Za kwotę 650 zł można mieć tuner z dwiema głowicami na linux z pełnym wsparciem. Firma tak uznana jak Technisat sprzedaje tuner w cenie około 1300 zł który ma problemy z modułami jednej z największych platform cyfrowych w tej części Europy i nie daje żadnego wsparcia dla tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ISIO S w werjsji niemieckiej i zero problemów z modulami. Może odeślij tuner do serwisu, ponoć za darmo wgrywają bootloader taki jak jest w wersji DE?

(ta wersja oczywiście ma menu ekranowe PL itp.)

A czy warto kupować tuner na linuxie, w sytuacj gdy NC+ chce wprowadzić ponoć parowanie kart ze sprzętem... oczywiście tylko swoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto, Linux daje więcej możliwości i każdy kto ma minimalne pojęcie w tym temacie to potwierdzi. Co do odsyłania tunera do serwisu, to nie mam nic na zastępstwo. Dzwoniłem niedawno do serwisu i jak zwykle to samo przekażemy problem do centrali w Niemczech wiadomo jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki super odbiornik a ma problemy z dwoma tp z 16e.

Chodzi o tp 11637 H SR-30000 DVB-S2 i 11595.25 V, a konkretnie o program Z1 - jest to kanał FTA. Super "ISIO" jak i Digitboxx HD dla nc+ nie odbierają tego kanału. Na odbiorniku programy z tego tp sczytują się jako Service:1930 itp (1930 to SID programu).

Problem zgłoszony do serwisu Technisata. W rozmowie telefonicznej technik potwierdzi, że jest problem z tak wysokim bitratem. Czekam na odpowiedź serwisu już ponad miesiąc.

Jeśli macie na swoich antenach 16e to sprawdźcie u siebie czy odbieracie program Z1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixelmann, możesz proszę bardziej szczegółowo rozwinąć swoją myśl?

 

@vivapinata podaj proszę konfigurację (wersja sw, jakie moduły używasz + wersja sw)

 

@grzess01, archi1280 jaką dokładnie macie wersje modułu CP ? (wersja sw).

Macie pełny pakiet ?

 

Korzystam z CI+ polsatu i nie miałem tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem sprawdzić w Technisat ISIO STC czy działa serwis youtube ale już niestety nie mam starszego Technicordera ISIO a w STC brakuje tego linku do youtube. Mam prośbę do posiadaczy technicorderów o podanie jaki adres trzeba wpisać aby działało youtube?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja sprzętu 37.6

Soft 2.52.13.3 (2380d) BL0 (373)

Kupiony w PL wersja International

Moduł Cyfry+ wraz z kartą cameleon i moduł Polsatu CI+ SmarCAM-3CI Plus Polsat soft 09.00.01.01.03.00. Efekt, częste komunikaty o barku karty kilka inicjalizacji w ciągu dnia czasem kilka po sobie. Jeszcze jedna informacja, dziś rozmawiałem z przedstawicielem serwisu Technisat, który stwierdził że nie ma możliwości wgrania softu z wersji niemieckiej do wersji International.

@vivapinata czy faktycznie moduł aston jest dwustrumieniowy i jak nagrywanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam rozmawiałem z serwisem nie zrobią tego nie wgrają softu z wersji DE do International i nie chodzi tu o zgodność tunerów są inne kwestie o których nie będę tu pisał. Serwisant powiedział wprost, przyjmą go na serwis i odeślą, a dzwoniłem już wszędzie nawet na biuro prasowe Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja sprzętu: 37.7

Oprogramowanie 2.52.13.3 (2381d) BL1(417)

Wersja international kupiony w PL

 

ZERO problemów z Astonem 2.26 NC+ i CP CI+ razem....

Moduł Polsatu to [beep] i tyle.... tak jak ktoś powiedział z porządnymi modułami tuner świetnie sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczi1280 moduł aston jest dwustrumieniowy tylko w reklamach, owszem na tym samym transponderze załapie ci i zdekoduje dwa programy, ale w praktyce lepiej miec np. Astona z kartą Cameleon i drugi modul na Polsat, a kanały sobie poukładasz tak, aby nie było zbędnych kolizji. Wielostrumieniowe są moduły profesjonalne, ale one kosztują kosmiczne pieniądze.

Wywal ten moduł cyfry CI+, to koszmarny badziew (miałem), kup nawet używanego astona i skończą ci się kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
STC ma sens, w przypadku korzystania z więcej niż 2 pozycji antenowych bez obrotnicy, lub nagrywaniu ponad 2 programów równocześnie. Ale slotu na wymienny dysk (STC ma go mieć) bym ci zazdrościł...
Chciałem zakupić technicordera isio s 1 TB ale niestety już nie ma dostępnych :( , w takim razie zostaje mi tylko stc. Powiedz mi jeszcze jak z jakością obrazu na technisacie? Do tej pory użytkowałem mediaboxa , fergusona arive tt pvr.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...