Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej porównać jakość obraz pomiędzy tv z wbudowanym tunerem sat i ISIO podłączonym przez HDMI - jak tam mam i różnic nie widzę i o to chodzi......miałem kiedyś Pace PVR HD ale szybko zamieniłem na moduł Astona.....

Mi brakuje tylko 3 rzeczy: diseq 1.1....możliwość wyłączenia komunikatów z modułów i czytniki powinny być uniwersalne albo np jeden conax a drugi viaccess.......wtedy byłoby idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy któremuś z kolegów udało się rozwiązać problem automatycznego dekodowania.

Mam dwa sygnały sat, dwa moduły Aston z nC+ i CP.

W trakcie nagrywania jakiegoś kanału jeżeli przełączam w tym czasie kanały, oczywiście z zachowaniem uprawnień od platform, nagranie jest zakodowane.

W nocy tuner podejmuje próbę rozkodowania, niestety zakończoną fiaskiem. Nie jest możliwe aby platforma zdążyła za każdym razem zmienić klucze.

Jeżeli ktoś ma jakieś rozwiązania proszę o podpowiedź.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą konfiguracje. Zauważyłem, ze jeśli nagrywany kanał zostawię "w spokoju" i pozwolę nagrać cały materiał bez wchodzenia na dany kanał w czasie nagrywania, to wtedy dekoduje. Jeśli w trakcie nagrania wejdę na nagrywany kanał, to cześć nagrania jest zdekodowana a cześć nie i tym sobie nie radzi. Bez problemu np. Oglądam canal+, nagrywam c+ film,to po zakończeniu nagrywania dekoduje bez problemu i ręcznie i przy wyłączaniu (w zależności od ustawień ). Soft 2.57.0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nauczyłem żeby na nagrywany kanał nie zaglądać :) albo z nagrywanego kanału nie skakać na inne.....z modułem Astona to nigdy nie ma problemu - to porządny moduł! ale z tym do CI+ CP to już różnie bywa......można obejść ograniczenie od odtwarzania 90min po premierze wchodząc na chwile na kanał z którego było nagranie i potem na nagranie często zaskakuje i potem już można odtworzyć wiele razy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.technisat.com/pl_PL/-Pobieralnia/352-515/

 

Czy komuś udało się pobrać najnowszą aktualizację z polskiej strony Technisata ?

U mnie po zgraniu pliku na pena i postępowaniu zgodnie z procedurą w instrukcji dekoder widzi co prawda pamięć USB ale nie uruchamia samej aktualizacji.

Co ciekawe w instrukcji jest napisane, żeby na pena skopiować tylko plik z rozszerzeniem .ppad jednak w tej aktualizacji jest plik o rozszerzeniu .cpad

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ten komunikat widziałem ale jak wpisałem Digit ISIO S to wyszukało - pytanie czy soft Digit ISIO to to samo co Technicorder ? Instrukcja obsługi jest wspólna dla obydwu. Swoją droga to straszny bajzel jest na tej polskiej stronie Technisata - same marketingowe [beep]oły o sprzęcie dla świadomych i zaawansowanych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak pisałem powyżej dotarł już do mnie Technicorder STC i poniżej pierwsze wrażenia po krótkim okresie użytkowania.

Odbiornik jest nieco mniejszy od swojego starszego brata zarówno pod względem wysokości jak i niestety pod względem szerokości. Piszę niestety ponieważ poprzedni technicorder bardziej pasował mi do zestawu - był standardowej szerokości typowych amplitunerów ok. 43 - 43,5 cm.

Nowy Technicorder ma podobny zestaw wejść do starszego brata, jedyna różnica to rzecz jasna dodatkowa głowica dvbt/dvbc, jeden czytnik kart (w starym były dwa). Pilot także jest gorszej jakości z gumowymi przyciskami i cały plastikowy, ten z poprzedniej wersji odbiornika był wg. mnie lepszy (na szczęście od starego Technicordera mam dwa piloty i przy jego sprzedaży jeden sobie zostawię).

W STC mamy inaczej rozwiązaną kwestię dysku 2,5" - z tyłu jest wysuwana szufladka w którą wkłada się dysk i po wsunięciu szufladki mamy dysk zamontowany, niewątpliwie jest to lepsszy i szybszy sposób montażu dysku, tylko szuflada jest wg. mnie jakaś taka delikatna cała plastikowa ale może to tylko pierwsze wrażenie i przecież nie będziemy co parę dni wymieniać dysku.

Bez problemu działa moduł ncam od nc+ i stary moduł cyfrowego polsatu. Co ciekawe po przełączeniu kanału mamy od razu bez czekania słyszalny dźwięk i po ok. 1 - 2 sek. pojawia się obraz.

Wygląd menu i jego kolorystyka jest taki sam jak w poprzedniej wersji Technicordera.

Działa PIP pomiędzy kanałami dvbt i sat, można jednocześnie nagrywać z sat i dvbt. Tak jak w poprzedniej wersji i w tym odbiorniku jest dostępna funkcja późniejszej deszyfracji nagran.

To tyle na początek, jeżeli ktoś ma jakieś pytanie to proszę pisać.

pzdr i Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...