Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, to chyba będzie maszyna marzeń. Na razie niewiele o nim w internecie. Niestety, dostepność, to dopiero koniec Lutego 2011 r :/ ( wg informacji z niemieckich odpowiedników SAT Kuriera ). Dostępny z 500 GB i 1 TB HDD, lub bez wbudowanego HDD. Klika linków tu:

 

http://www.technisat-daun.de/download/d ... s_7133.pdf.

http://www.technisat.com/index36d7.html ... 6444655073

http://www.technisat.de/index8562-2.htm ... ail&id=768

 

Dla mnie to przełom w dekoderach satelitarnych. No, to czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Wam nie każe kupować. Jak to się dzieje,że niektórzy tutaj powtarzają w swoich wpisach TE SAME SŁOWA i ZDANIA ?! Normalnie na myśl przychodzi,że to ta sama osoba.Macie w ogóle jakieś doświadczenia z produktami Technisat'a ?! Ja mam już trzeci dekoder tej firmy i jakoś się nic złego nie dzieje ? Jestem dzieckiem szczęścia, czy co ;-) . Fakt, moje oczekiwania nie są określone wszystkimi możliwościami tego sprzetu. Wielu z nich nie używam, ale te najwazniejsze - tak, i dają mi one pełną satysfakcję.

I w tej sytuacji nawet nie potrzebuję supportu Technisat Polska.Dotychczas.

 

Temat tego wątku, to : " NOWOŚĆ.Technisat DigiCorder ISIO S - warto poczekać.". I czekam na tematyczne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, rozwiniecie koncepcji serii HDS2. Design mi się podoba i funkcje wyglądają nieźle. Mam nadzieje, że nie będzie powielał błędów poprzedniej serii. Trochę budzą moje obawy możliwości w zakresie DLNA, bo mało, który sprzęt AV ma to dobrze zrobione. A niestety Technisat potrafi położyć w oprogramowaniu (nafaszerować błędami) właśnie tego typu ponadstandardowe możliwości. Ale może coś się zmieni. Poczekajmy na testy i cenę...

I żeby nie zrobiono durnych błędów w rozwoju softu. Tu mam na myśli zwłaszcza [beep]ski podział softu na wersję niemiecką i eksportową (to wymyślił jakiś autentyczny korporacyjny bałwan) oraz żeby nie zarzucono wsparcia dla urządzeń jeszcze będących w sprzedaży (co w Technisacie staje się pomału normą). Tylko tyle i aż tyle... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to się zaczeło.... :evil: Właśnie przeglądam kilka niemieckich Forum, gdzie piszą o ISIO, no i... wiele osób jest rozczarowanych jego mozliwościami, np. Technisat prawdopodobnie nic nie zmienił w mozliwości nagrywania jednego programu w HD i oglądania drugiego w HD - nie ma takiej mozliwości ( + PIP na tej samej zasadzie ).

" Heisst dass, ich kann z.b. einen HD Sender aufnehmen, und gleichzeitig keinen anderen HD sender schauen?

Das wäre ja wieder ein rückschrit! "

Nie doczytałem jeszcze, czy wystarczy jedna karta aby nagrywać z dwóch róznych transponderów.

Zobaczymy, co wyjdzie jeszcze.Oby się nie okazało,że dodali tylko bajery ( wyświetlacz, internet,nowe menu ), a te najwazniejsze rzeczy pozostaną bez zmian do poprzednika.

Pytanie: skora mam SX'a , to dlaczego ściąga mi on oprogramowanie ( update ) z Astry, które jest dedykowane do wersjii bez "SX" czyli niemieckiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik będzię dostępny już w listopadzie (w Polsce). Był prezentowany na początku października na targach SatKrak w Krakowie i informacje przekazane bezpośrednio z Technisat Polska (na stoisku) były takie że w ciągu 2 tygodni będzie dostępny. Natomiast oficjalnie w sprzedaży pojawi się w 46 tygodniu, czyli druga połowa października). Na żywo odbiornik robi duże wrażenie. Jakość wykonania perfekcyjna, całkien nowy pilot, dotykowy panel zintegrowany z wyświetlaczem, nowe menu ekranowe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik będzię dostępny już w listopadzie (w Polsce). Był prezentowany na początku października na targach SatKrak w Krakowie i informacje przekazane bezpośrednio z Technisat Polska (na stoisku) były takie że w ciągu 2 tygodni będzie dostępny. Natomiast oficjalnie w sprzedaży pojawi się [b] w 46 tygodniu, czyli druga połowa październik[/b]a). Na żywo odbiornik robi duże wrażenie. Jakość wykonania perfekcyjna, całkien nowy pilot, dotykowy panel zintegrowany z wyświetlaczem, nowe menu ekranowe.....

 

Rozumiem,że miałeś na mysli LISTOPAD. Powiem szczerze,że zrobiłem troche wywiad i .... niestety wychodzi na koniec Lutego 2011r.

ALE... obyś miał racje, bo jak tylko sie pokaże w jakimkolwiek sklepie ( np. w Niemczech ) to od razu go kupie. Więc proszę bądź tutaj :brawo: i jak tylko coś będziesz wiedział, gdzie jest do kupienia, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że miałeś na mysli LISTOPAD. Powiem szczerze,że zrobiłem troche wywiad i .... niestety wychodzi na koniec Lutego 2011r.

ALE... obyś miał racje, bo jak tylko sie pokaże w jakimkolwiek sklepie ( np. w Niemczech ) to od razu go kupie. Więc proszę bądź tutaj :brawo: i jak tylko coś będziesz wiedział, gdzie jest do kupienia, to daj znać.

 

Oczywiście chodziło o listopad...

... natomiast terminy jakie podałem dostałem od pracownika Technisat na stoisku podczas targów (informacja o dostępności, cokolwiek to oznacza, pod koniec października), oraz bezpośrednio od Technisat drogą mailową (tutaj padł termin: 46 tydzień). Oba źródła raczej pewne. Poniżej zamieszczam maila jakiego dostałem w tej sprawie:

 

"Witam,

odbiorniki z serii ISIO będą dostępne w tygodniu 46, czyli w drugiej połowie listopada. Posiadają menu w języku polskim.

 

Pozdrawiam,

 

TechniSat Digital Sp. z o.o.

ul. Poznańska 2

Siemianice

55-120 Oborniki Śląskie

 

tel. +48 71 387 44 52

fax: +48 71 310 89 18

 

Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu,

VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000242289.

Prezes Zarządu: Christa Marx

Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł

NIP: 915-169-74-46

REGON: 020142990

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową

http://www.technisat.pl "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mnie sprowokowałeś. Wprawdzie miałem już wcześniej informacje od człowieka z Technisata,że będzie ISIO dostępny w lutym 2011, ale co mi tam... zdzwoniłem i na teraz potwierdza się ten termin ;-(. Pani ma jeszcze zadzwonić gdyby się coś zmieniło.

 

 

Hmm, dzwoniłeś do tej samej kobiety, która podpisała się pod mailem ??

Jeśli zmieniło się faktycznie na luty, to wielka szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko pięknie ładnie tylko mi wytłumaczcie czy warto poczekać czy kupić ARIVE link@200 bo ja już zgłupiałem.

 

Powiem szczerze-nie wiem. Zobacz linki w pierwszym moim poście i sam oceń - innowacyjność tego dekodera jest rewelacyjna.Ja kupuję go w ciemno. Mam teraz Digita SX-a i jakoś wytrzymam :lol2: do Lutego. Osobnym tematem jest cena - Digicorder z 500GB , to pewnie ok. 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mnie sprowokowałeś. Wprawdzie miałem już wcześniej informacje od człowieka z Technisata,że będzie ISIO dostępny w lutym 2011, ale co mi tam... zdzwoniłem i na teraz potwierdza się ten termin ;-(. Pani ma jeszcze zadzwonić gdyby się coś zmieniło.

 

 

Ech, napisałem raz jeszcze do pani Agaty z Technisat, coby potwierdziła termin, o którym wspominała wcześniej, i oto co odpisała:

 

Witam Pana,

produkty z linii ISIO będą w sprzedaży w marcu 2011 r.

 

Pozdrawiam,

Kierownik Biura Obsługi Klienta

 

TechniSat Digital Sp. z o.o.

 

 

Poczekamy zatem dłużej...................................... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on bedzie miał wbudowana przegladarke internetowa i normalnie przegladamy strony? Moze jeszcze za darmo? Niewiele o nim wiem dlatego pytam co tam wymyslili.

 

Czy podstawowa roznica z digit isio s to brak wbudowanego dysku tylko mozliwosc nagrywania przez usb? Jakies inne znaczace roznice?

 

Mam dysk zewn wiec digit isio bardziej by mi odpowiadał no chyba ze duzo wiecej jest roznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy on bedzie miał wbudowana przegladarke internetowa i normalnie przegladamy strony? Moze jeszcze za darmo? Niewiele o nim wiem dlatego pytam co tam wymyslili.

2.Czy podstawowa roznica z digit isio s to brak wbudowanego dysku tylko mozliwosc nagrywania przez usb? Jakies inne znaczace roznice?

Mam dysk zewn wiec digit isio bardziej by mi odpowiadał no chyba ze duzo wiecej jest roznic.

 

1. Opera.Za darmo.Strony wpisuje się za pomocą pilota od ISIO( jak SMS'y w komórce ) lub opcjonalna klawiatura z "Trackball "

2.Tak.Nie. :D

źródło:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-160-5297.html

tekst:

"Für das freie Surfen im Internet kann der integrierte Opera-Browser wahlweise mit der Fernbedienung gesteuert werden - über die Zahlentasten, die wie beim Handy mit Buchstaben belegt sind, oder über die Pfeiltasten auf einer virtuellen Tastatur - oder über eine optionale Tastatur mit Trackball, die rund 70 Euro kostet."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, ze to nastepny bubel made in techniszmat, ktory nie bedzie sie wogole nadawal do anten typu multifocus! Jak mozna zrobic niby takie cacko i nie wbudowac diseqc'a 1.1??? Byle najtanszy dekoder z Azji ma! Odbieram teraz przez 2 Technisaty na diseqc 1.2. Przelaczanie miedzy satelitami, to koszmar! Zaplacilem na samym poczatku za HD S2 bardzo duzo. W sumie moglem wtedy poczekac, doplacic 300sfr i mialbym dzis wlasnie "ten" Dreambox... ale 8000! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1984 ja wiem, że czujesz przywiązanie do tej firmy jak do Matki... Ale odpowiem za kolegę bo trochę tego sprzętu też już miałem. Zresztą, kto jak kto, ale Ty problemy Technisata znasz.

Ale napiszmy dla tych co nie znają. Podstawowym i nierozwiązywalnym problemem tej firmy jest podejście do pisania softu. I o tym chyba kolega pisał. Najpierw się więc projektuje dobre i przemyślane techniczne urządzenie (w czym Technisat jest dobry). A potem...

A potem puszcza się takie urządzenie na rynek z softem, który przypomina ten pisany przez nie ubliżając nikomu firmy pokroju Fergusona. Bez planu, bez pomysłu i bez czasu by go napisać. Są więc w tym sofcie trzy kategorie funkcji: takie co działają (w mniejszości), takie co trochę działają (większość) i takie co mają działać ale się programistom nie udało. :lol2: Technisat ma jeszcze kolejną przypadłość. Po co nam beta testerzy, puści się betę na rynek i jakoś to będzie bo jesteśmy super firmą i klient i tak kupi. A do tego uwagi użytkowników mamy w głębokim poważaniu. Przykład? Jestem w programie beta testów zgłaszam chyba z 8 oczywistych uwag. Po miesiącu wychodzi soft. Uwzględniono ? Zero. Po mojej osobistej krucjacie i wysyłaniu maili do Wszystkich świętych (chyba z 5 osóB) w Technisacie poprawiano np. formatowanie obrazu w sofcie do HD S2. Zajęło to kochanej firmie rok. Tyle samo czasu zabrało poprawienie kodowania znaków w Web Serverze HD8. Na oko godzina roboty programisty... :lol2: Mnie się w pewnym momencie (jak sam zresztą wiesz) odechciało nawet pisać maili. Po co? I tak się tym nie zajmuje nikt...

Do tego są jeszcze w centrali goście pozbawieni funkcji myślenia ale biorący się za marketing. I mam np. na rynku 4 odbiorniki praktycznie identyczne sprzętowo i 8 softów do nich (wersje X, bez X z plusem bez plusa) nad czym oczywiście po chwili już absolutnie nikt nie panuje. Było wiadomo o tym od początku, ale co tam i tak zamieszamy... No oczywiście nikt potem nie poprawia błędów bo programiści robią wersje tego samego softu dla tego samego odbiornika tylko, że ze znaczkiem X plus i z dwoma głowicami. :lol2:

A pamiętacie kiedy się pojawił stabilny soft do HD8? Po roku od wypuszczenia odbiornika. A pamiętacie kiedy poprawiono żenujące błędy w TechniPorcie? Otóż nigdy... :cry:

Stąd mój daleko idący sceptycyzm do nowego odbiornika. Jak się nic nie zmieni, to ja pomyślę o nimi w rok od premiery. Oczywiście jak do tego czasu Technisat nie zarzuci wsparcia dla tego odbiornika. A to też potrafi.

P.S. A może mi powiesz czemu nie zrobiono tej obsługi diseqc 1.1??? A czemu soft wersji 10 do HD8S rozwala obsługę CI,a puszczono go na rynek (jak ktoś ma ten odbiornik to wie, że absolutnie nie należy go wgrywać)? Ja przyznam, że tego i paru innych rzeczy (np zrobienia TechniLink dla wszystkich odbiorników) pojąć nie potrafię... Znaczy potrafię. Patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, ze to nastepny bubel made in techniszmat, ktory nie bedzie sie wogole nadawal do anten typu multifocus! Jak mozna zrobic niby takie cacko i nie wbudowac diseqc'a 1.1??? Byle najtanszy dekoder z Azji ma! Odbieram teraz przez 2 Technisaty na diseqc 1.2. Przelaczanie miedzy satelitami, to koszmar! Zaplacilem na samym poczatku za HD S2 bardzo duzo. W sumie moglem wtedy poczekac, doplacic 300sfr i mialbym dzis wlasnie "ten" Dreambox... ale 8000! :(

 

Pomijając twoją formę wypowiedzi..... skąd masz takie informacje,że nie obsługuje DiSEqC 1.1 ?

Czy DiSEqC 1.2 ci wystarczy ? Bo ten Technisat DigiCorder ISIO S akurat ma.

Link:

http://www.hifi-forum.de/extURL.php?goU ... s_7133.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...