Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SPI International Polska, która zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową, zamierza uruchomić w Polsce kanał muzyczno-rozrywkowy (pod marką Kino Polska). W jego ramówce znajdą się m.in. polskie programy rozrywkowe i koncerty. SPI chciałaby umieścić swój nowy kanał na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Dodatkowo planuje również udostępnić go operatorom satelitarnym i kablowym.

Więcej: :arrow:https://satkurier.pl/news/60077/spi-szyk ... wkowy.html

Bardzo mi się ten pomysł podoba. Może nareszcie doczekam się kanału z polską muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek warto by zadać sobie pytanie czy czasem nie jest to kolejny pomysł SPI bez późniejszej realizacji? Jak wiadomo dużo już zapowiadali, a póki co efektów żadnych nie widać. Tak czy inaczej również podoba mi się ten pomysł i myślę, że mimo wszystko kanał Muzyka Polska (?) ma o wiele większe szanse na realizacje niż planowane kanały z końcówką -box.

 

Szkoda tylko, że TVP nie zdołała (lub nie chciała) zrealizować planowanego kanału TVP Rozrywka - pewnie było by mniej więcej to samo, ale istniała by możliwość niekodowanego przekazu. Natomiast po SPI bym tego nie oczekiwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję, że kanał TVP Rozrywka nie wystartował. Z drugiej strony zapewne nadawałby z Astry 19,2 E i słychać byłoby narzekania, że jest tylko dla tych z zezem, bądź monoblockiem, a drugi konwerter to już przecież prawie standard, podobnie jak tuner HD. :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że ten projekt nie pozostanie tylko projektem, jak te wszystkie ActionBoxy, EroBoxy i inne "Boxy" :D

Jestem jak najbardziej za tym, żeby taki kanał powstał, tym bardziej, że trafić ma on do DVB-T bezpłatnie, więc jest cień szansy, że może będzie też FTA na satelicie. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję, że kanał TVP Rozrywka nie wystartował. Z drugiej strony zapewne nadawałby z Astry 19,2 E i słychać byłoby narzekania, że jest tylko dla tych z zezem [...]

Narzekanie narzekaniem, ale kanał by był i zapewne znalazłby się na III multipleksie wraz z pozostałymi kanałami TVP. Natomiast w przypadku SPI istnieje duże prawdopodobieństwo, że kanał w ogóle nie wystartuje, bo nie dostanie miejsca na pierwszym multipleksie - miejsca są 4, a chętnych 11. Może nie rozwijajmy już dyskusji na temat TVP Rozrywka, bo nie widzę sensu (kanału nie będzie), a powoli robi się nam mały off-topic w świeżo założonym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kino Polska Muzyka - nowy knaał od SPI

 

SPI International Polska ma w planach uruchomienie swojego drugiego kanału pod marką Kino Polska, który nosiłby nazwę Kino Polska Muzyka. Debiut nowej stacji ma nastąpić w ciągu 2-3 najbliższych miesięcy. Nadawca otrzymał już koncesję na nowy kanał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kino Polska Muzyka ma być telewizją muzyczno-rozrywkową. W ramówce znajdą się m.in. polskie programy rozrywkowe i koncerty.

 

Prowadzimy rozmowy z operatorami i mam już wstępne zainteresowanie od niektórych z nich - powiedział Piotr Reisch, prezes SPI International Polska, zapytany o dystrybucję kanału Kino Polska Muzyka.

SPI International Polska oferuje obecnie kanały: Kino Polska, Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family i Filmbox HD. Kino Polska nadaje od końca 2003 roku, a od 2007 roku należy do SPI International Polska. Według Nielsen Audience Measurement, stacja dociera do 44,5 proc. gospodarstw domowych (dane z 1-24 stycznia br.).

 

Żródło: Satkurier.pl

 

Zapowiada się kolejny ciekawy kanał muzyczny po Rebel TV,czy Czwórce (Radio Na Wizji).

Oby był dostępny na wszystkich platformach i u wszystkich operatorów kablówek tam gdzie jest Kino PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam nadzieję,ze kanał poza współczesną polską muzyką będzie puszczał także polskie teledyski z lat 70-tych,80-tych i 90-tych.Takie jak są/były puszczane np. w programie ,,Wideoteka Dorosłego Człowieka na TVP 2. Brakuje właśnie takiego całodobowego kanału muzycznego,który by puszczał polską muzykę z dawnych lat i fajnie by było jakby Kino Polska wypełniła tą lukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kanał typu dawnego VH1 CLASSIC

 

inne już według mnie są niepotrzebne. Niech zrobią jeszcze kanał muzyczny osobno dla Hip Hopu Osobny dla Rege ... osobny dla metalu .... I będziemy mieli przesyt kanałów muzycznych jak teraz jest z bajkowymi

 

4 FAN ma bogate archiwa ... mogli by wykorzystać na kanał typu Gret-is Hits ... dużo ludzi lubi posłuchać hity z dawnych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa trochę dziwna, jak na kanał muzyczno - rozrywkowy, chyba że postawią głównie na muzykę z polskich filmów i seriali. Jak widać pomysły SPI na nowe kanały filmowe się nie sprawdziły, więc próbują czegoś nowego. Ogólnie kanał zapowiada się ciekawie, chociaż można spodziewać się wielu powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie plany na ten kanał bardzo cieszą (oby się tylko na planach nie zakończyło...) i liczę, że znajdą się w nim np. listy przebojów polskich piosenek z lat 70 i 80 na które ludzie będą mogli głosować smsami itp.

 

Brakuje właśnie według mnie na rynku kanału telewizyjnego, który pokazywałby polskie piosenki i ogólnie programy z lat właśnie 70 i 80 i stąd powstał mój pomysł na kanał "TVP Retro" (bo w końcu "TVP" wszystkie te stare programy ma u siebie w archiwach), ale skoro inni chcą zrobić coś w tym stylu, to też jestem jak najbardziej za, tylko pytanie właśnie jak uzyskają dostęp do tych archiwalnych teledysków, albo nagrań wykonania danej piosenki na którymś z festiwali, bo "TVP" chyba im tego tak łatwo już nie sprzeda, tym bardziej skoro planuje uruchomić w tym roku kanał z archiwaliami (czyli mam nadzieję "TVP Retro", według mojego pomysłu :D!)???

 

Ja w każdym razie liczę, że zobaczę na tym kanale oryginalne teledyski do starych piosenek "Papa Dance" (kilka jest na "youtube", ale wydaje mi się, że nie wszystkie jakie powstały??? - będąc dzieckiem byłem fanem tego zespołu i nadal mi się ich piosenki, zwłaszcza właśnie te z lat 80 podobają :D! ), "Lady Pank", "Bajmu", "Kombi", Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Maryli Rodowicz czy Alicji Majewskiej (pewnie za dużo sobie obiecuję, ale zobaczymy :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę, że znajdą się w nim np. listy przebojów polskich piosenek z lat 70 i 80 na które ludzie będą mogli głosować smsami itp.

Ja jednak mam dosyć esemesowych kanałów, wszystko wygląda tak jak by był to mocno przereklamowany produkt, chyba mam uraz po naszej Vivie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji @adrian 18 (szczególnie po tym jak konkursy smsowe obrzydziła chyba większości ludzi "TVP" :D ), ale jeśli cena takiego smsa, to byłaby złotówka + VAT, to możnaby to jakoś jeszcze przeżyć, a przynajmniej tym smsem mielibyśmy na coś wpływ, tzn. na kolejność na liście przebojów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zapowiada się bardzo ciekawy polski kanał muzyczny i to już w maju.

W maju 2011 roku Kino Polska TV SA uruchomi kanał telewizyjny o profilu muzyczno-filmowym, który będzie nostalgiczny a zarazem nowoczesny. Klimat stacji będzie zgodny z założeniami programowymi telewizji Kino Polska. Nowy kanał będzie prezentował polską muzykę rozrywkową – zarówno w wyselekcjonowanych archiwaliach, jak i atrakcyjnych nagraniach współczesnych. Stacja ma być dostępna zarówno w ofercie platform satelitarnych, jak i sieci kablowych - na razie nie wiadomo konkretnie których.

Więcej: :arrow:https://satkurier.pl/news/63752/kino-pol ... -maju.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...