Jump to content
Sign in to follow this  
sEW

Ferguson HF8800 i kino domowe

Recommended Posts

Witam, posiadam telewizor LG H3000, Dekoder Ferguson HF8800, oraz kino domowe LG-HT303PD,

mam taki problem kino NIE posiada żadnych złącz SPDIF i HDMi, czy jest jakaś szansa na podłączenie abym mógł słuchać dźwięku 5.1 z kanałów C+, telewizor posiada złącza component, hdmi, scart, s-video, spdif, kino domowe component out, audio in

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kino nie posiada żadnych wejść cyfrowych (te które wymieniłeś lub jeszcze może być optyczne, przypomniałem - bo istnieją konwertery które zamieniają sygnał z wejścia COAX na Toslink oraz Toslink na COAX) to nic z tego, możesz jedynie użyć "efektów" z menu kina ale to i tak jest manipulowanie analogowym sygnałem z dwóch kanałów choć pewnie efekt i tak będzie lepszy niż z głośników telewizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz, w takim razie odwiedze jutro neonet i zapytam sie czy mozna wymienic na jakis inny model, aha mam jeszcze jedno pytanie jakie musi miec wejscia/wyjscia aby odtwarzal dzwiek 5.1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej aby kino/amplituner miało wejście optyczne wtedy potrzebny będzie tylko jeden kabel optyczny (Toslink) bo takie właśnie wyjście tuner posiada więc niepotrzebne będą żadne konwertery, podłączasz, wybierasz w kinie/amplitunerze odpowiednie wejście i już. Jeśli kino/amplituner będzie miało cyfrowe wejście elektryczne COAXIAL, wtedy musisz zastosować konwerter co odrobinę podniesie koszt. Wejścia powinny być standardu S/PDIF. Należy pamiętać aby później w menu tunera włączyć wyjście DD oraz na konkretnym kanale tv sprawdzić czy mamy wybraną odpowiednią ścieżkę audio. (Tylko niektóre kanały są z dźwiękiem DD co widać na piktogramie przy wyświetlaniu info o kanale). Istnieją modele kina/amplitunerów które posiadają wejście HDMI gdzie podłącza się kablem HDMI tuner a z niego innym wyjściem i następnym kablem HDMI podłącza telewizor ale tego nie polecam bo sprzęt jest droższy i mogą wystąpić problemy z protokołem HDCP co czasem całkiem uniemożliwia uzyskanie obrazu na tv więc jeśli decydujesz się na taki model, lepiej zrobić przed zakupem test aby mieć pewność że Twoje urządzenia "dogadają" się po HDMI. W niektórych przypadkach, niezależnie od zastosowanego połączenia trzeba będzie wyłączyć (lub ściszyć) głośniki wewnętrzne telewizora i używać tylko głośników kina, aby uniknąć efektu echa (pogłosu) wynikającego z opóźnienia o czas potrzebny na dekodowanie/konwertowanie sygnału przez przetworniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...