Jump to content

Propozycje tunerów do testów.


Recommended Posts

W ostatnim czasie nastąpił dość spory wysyp sprzętu do odbioru DVB-T. Może w tym wątku będziemy proponować tunery, które są według was godne uwagi i polecenia, a w miarę możliwości - testów dokonałby sam Mr. Orbita i swoimi uwagami podzieliłby się na łamach SatKurier (ewentualnie forum SK).

 

Propozycje z mojej strony to:

WIWA HD-100,

Not Only TV - LV6TMPVR4,

OPTICUM - HD FT24p,

RWT DTV-431T HD.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

musze wam powiedzieć że NOT ONLY TV LV6TMPVR4 jest całkiem przyzwoity !Zalety: Polskie menu,pvr,dvb-t w hd !,timeshift,organizacja kanałów,teletext ;). Wady: Pilot ;). A tu umieściłem próbkę nagrania z PVR : http://www.youtube.com/watch?v=g8J_F5_HJ80. To szare spoczątku to wina konwertera ;) Bo ten dekoder zapisuje nagrania w Formacie .ts, a tego formatu na youtube niema ;) A dla ciekawych jeszcze link do tego konwertera : http://www.formatoz.com/. Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

większość z wymienionych odbiorników to ten sam odbiornik bazowy w różnych wykonaniach, różniących się wykonaniem i detalami oraz czasami częściowo oprogramowaniem, a za czym wynikającymi z tego możliwościami.

 

Miałem LV6T oraz FT24p - od strony odbiorczej w zasadzie identyczne zachowanie, bardzo dobra czułość i nieźle radziły sobie z zakłóceniami impulsowymi, jak również bezproblemowo nagrywały.

 

Radzę zwrócić szczególną uwagę na kwestie prawidłowego rozpoznawania formatu obrazu, obsługę EPG - a zwłaszcza na mux-3 oraz odtwarzane formaty filmów z plików.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

To tunery na Mstar. Widzę w obydwu przypadkach brak wsparcia technicznego (zwłaszcza aktualizacji oprogramowania) - wyjdzie, że jest jakiś błąd w sofcie (a w tunerach na Mstar ich nie brakuje) i zostaniesz w ciemnej "d". Są niewiele droższe sprzęty na Mstar, a sprawdzone - nie wiem po co kombinować. Oszczędzisz może 20 zł. Identyczny jak Dexas jest Signal HD-507, a Dipol zapewnia bardzo szerokie wsparcie i stara się o aktualizacje. Do testów nie polecą - ileż sprzętów na Mstar można opisywać? Za to szykuje się w 7-8/2011 porównanie ogólnie różnych modeli - dość rozbudowane. Takie "egzotyczne" sprzęty będą też ujęte.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pytanie mam, a jest zgodny z rozporządzeniem ministra? tj. obsługuje E-AC3 itp.?

 

EDIT:

Pogrzebałem po internecie, tuner nie posiada obsługi HD, E-AC3, w razie jakiś problemów ciężko o serwis i support. Jak dla mnie to wolę dać parę zł więcej i mieć święty spokój.

Link to post
Share on other sites

W najbliższych planach mam MediaTech MT-4160 V2. Mam go już, ale zdążyłem tylko odpalić, wyszukać kanały. Zajmę się nim na początku października, jeśli będzie ok, to opis poleci do SAT Kuriera 11/2011.

 

Uwaga ogólna: Nie widzę sensu opisywać tunerów na Mstar - różnice między nimi są minimalne (zwykle wybrana jedna z palety kilku pasujących głowic, ew. drobne poprawki w sofcie, jeśli udało się dystrybutorowi zmusić Chińczyków do kooperacji ;) ). Nie jestem w stanie 10 razy pisać inaczej o tym samym. Ponieważ 99,9% sprzętu na polskim rynku jest na Mstarze, to właśnie te 99,9% odrzuciłem :] Odsyłam do sprzętów już opisywanych na Mstarze. Możliwości są takie same, soft przeważnie też (ew. w porywie finezji pozmieniane kolory OSD). W planach mam jeszcze tylko rzut okiem na jakiś klocek na nowszym Mstarze (może Maximum T-105 FTA, ponieważ także jeszcze go chyba mam), aby stwierdzić, czy faktycznie poprawia wiele kwestii i jest różnica na plus w porównaniu z poprzednim Mstarem (ponieważ mam T-102 FTA, to postawię je obok siebie i zrobię benchmark :] )

 

W dalszych planach coś na podwójnym ALI3606A (póki co wybór jest skromny, bo ma go tylko Cabletech URZ0086).

 

Opisy będą w kolejnych SAT Kurierach w zależności od pojawiania się sprzętu.

 

Jakby ktoś coś wypatrzył przełomowego (tj. nie kolejny Mstar) i zarazem możliwie zgodnego z zaleceniami Ministra Infrastruktury, to proszę o cynk ;)

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba czekać na Maximum T-105. Na 7818 jest Wiwa HD-50/90 i signal HD-527. Różnica to 2 krotnie szybszy start (ok 8 sek. względem signal hd-507, któremu zajmuje 15-16 sek). Czulsza głowica (nowy demultiplekser). Jakiś zmian szczególnych dla użytkownikach nie widziałem/wyczytałem. Zgadzam się, że 99% STB to klony mstar, ale warto zaznaczyć, że nie wszystkie mają obsługę e-ac3. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...