Jump to content
Sign in to follow this  
kcuf

Propozycje tunerów do testów.

Recommended Posts

W ostatnim czasie nastąpił dość spory wysyp sprzętu do odbioru DVB-T. Może w tym wątku będziemy proponować tunery, które są według was godne uwagi i polecenia, a w miarę możliwości - testów dokonałby sam Mr. Orbita i swoimi uwagami podzieliłby się na łamach SatKurier (ewentualnie forum SK).

 

Propozycje z mojej strony to:

WIWA HD-100,

Not Only TV - LV6TMPVR4,

OPTICUM - HD FT24p,

RWT DTV-431T HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

musze wam powiedzieć że NOT ONLY TV LV6TMPVR4 jest całkiem przyzwoity !Zalety: Polskie menu,pvr,dvb-t w hd !,timeshift,organizacja kanałów,teletext ;). Wady: Pilot ;). A tu umieściłem próbkę nagrania z PVR : http://www.youtube.com/watch?v=g8J_F5_HJ80. To szare spoczątku to wina konwertera ;) Bo ten dekoder zapisuje nagrania w Formacie .ts, a tego formatu na youtube niema ;) A dla ciekawych jeszcze link do tego konwertera : http://www.formatoz.com/. Pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

większość z wymienionych odbiorników to ten sam odbiornik bazowy w różnych wykonaniach, różniących się wykonaniem i detalami oraz czasami częściowo oprogramowaniem, a za czym wynikającymi z tego możliwościami.

 

Miałem LV6T oraz FT24p - od strony odbiorczej w zasadzie identyczne zachowanie, bardzo dobra czułość i nieźle radziły sobie z zakłóceniami impulsowymi, jak również bezproblemowo nagrywały.

 

Radzę zwrócić szczególną uwagę na kwestie prawidłowego rozpoznawania formatu obrazu, obsługę EPG - a zwłaszcza na mux-3 oraz odtwarzane formaty filmów z plików.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może jakiś tunerek podłączany przez USB do notebooka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dexas Mini

Prom66HD

oba mają e-ac3 ,przynajmniej tak jest napisane co o nich sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tunery na Mstar. Widzę w obydwu przypadkach brak wsparcia technicznego (zwłaszcza aktualizacji oprogramowania) - wyjdzie, że jest jakiś błąd w sofcie (a w tunerach na Mstar ich nie brakuje) i zostaniesz w ciemnej "d". Są niewiele droższe sprzęty na Mstar, a sprawdzone - nie wiem po co kombinować. Oszczędzisz może 20 zł. Identyczny jak Dexas jest Signal HD-507, a Dipol zapewnia bardzo szerokie wsparcie i stara się o aktualizacje. Do testów nie polecą - ileż sprzętów na Mstar można opisywać? Za to szykuje się w 7-8/2011 porównanie ogólnie różnych modeli - dość rozbudowane. Takie "egzotyczne" sprzęty będą też ujęte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proponuje wszelkie tunery przypominające swoim wyglądem eurozłącze na przykład ten od firmy VORDON wyposażony w nagrywarkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koniecznie w testach tunerów weżcie takie parametry jak czułość . TZn ktory tuner jest w stanie z jak nasłabszego słabego sygnału przetworzyć to na obraz i dzwięk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest taka możliwość proponuje test Foolproofa DTR 4102 który w moim przypadku sprawdził się jeżeli chodzi o polskie DVB-T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie mam, a jest zgodny z rozporządzeniem ministra? tj. obsługuje E-AC3 itp.?

 

EDIT:

Pogrzebałem po internecie, tuner nie posiada obsługi HD, E-AC3, w razie jakiś problemów ciężko o serwis i support. Jak dla mnie to wolę dać parę zł więcej i mieć święty spokój.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W najbliższych planach mam MediaTech MT-4160 V2. Mam go już, ale zdążyłem tylko odpalić, wyszukać kanały. Zajmę się nim na początku października, jeśli będzie ok, to opis poleci do SAT Kuriera 11/2011.

 

Uwaga ogólna: Nie widzę sensu opisywać tunerów na Mstar - różnice między nimi są minimalne (zwykle wybrana jedna z palety kilku pasujących głowic, ew. drobne poprawki w sofcie, jeśli udało się dystrybutorowi zmusić Chińczyków do kooperacji ;) ). Nie jestem w stanie 10 razy pisać inaczej o tym samym. Ponieważ 99,9% sprzętu na polskim rynku jest na Mstarze, to właśnie te 99,9% odrzuciłem :] Odsyłam do sprzętów już opisywanych na Mstarze. Możliwości są takie same, soft przeważnie też (ew. w porywie finezji pozmieniane kolory OSD). W planach mam jeszcze tylko rzut okiem na jakiś klocek na nowszym Mstarze (może Maximum T-105 FTA, ponieważ także jeszcze go chyba mam), aby stwierdzić, czy faktycznie poprawia wiele kwestii i jest różnica na plus w porównaniu z poprzednim Mstarem (ponieważ mam T-102 FTA, to postawię je obok siebie i zrobię benchmark :] )

 

W dalszych planach coś na podwójnym ALI3606A (póki co wybór jest skromny, bo ma go tylko Cabletech URZ0086).

 

Opisy będą w kolejnych SAT Kurierach w zależności od pojawiania się sprzętu.

 

Jakby ktoś coś wypatrzył przełomowego (tj. nie kolejny Mstar) i zarazem możliwie zgodnego z zaleceniami Ministra Infrastruktury, to proszę o cynk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie trzeba czekać na Maximum T-105. Na 7818 jest Wiwa HD-50/90 i signal HD-527. Różnica to 2 krotnie szybszy start (ok 8 sek. względem signal hd-507, któremu zajmuje 15-16 sek). Czulsza głowica (nowy demultiplekser). Jakiś zmian szczególnych dla użytkownikach nie widziałem/wyczytałem. Zgadzam się, że 99% STB to klony mstar, ale warto zaznaczyć, że nie wszystkie mają obsługę e-ac3. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...