Skocz do zawartości

Propozycje tunerów do testów.


kcuf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie nastąpił dość spory wysyp sprzętu do odbioru DVB-T. Może w tym wątku będziemy proponować tunery, które są według was godne uwagi i polecenia, a w miarę możliwości - testów dokonałby sam Mr. Orbita i swoimi uwagami podzieliłby się na łamach SatKurier (ewentualnie forum SK).

 

Propozycje z mojej strony to:

WIWA HD-100,

Not Only TV - LV6TMPVR4,

OPTICUM - HD FT24p,

RWT DTV-431T HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

musze wam powiedzieć że NOT ONLY TV LV6TMPVR4 jest całkiem przyzwoity !Zalety: Polskie menu,pvr,dvb-t w hd !,timeshift,organizacja kanałów,teletext ;). Wady: Pilot ;). A tu umieściłem próbkę nagrania z PVR : http://www.youtube.com/watch?v=g8J_F5_HJ80. To szare spoczątku to wina konwertera ;) Bo ten dekoder zapisuje nagrania w Formacie .ts, a tego formatu na youtube niema ;) A dla ciekawych jeszcze link do tego konwertera : http://www.formatoz.com/. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość z wymienionych odbiorników to ten sam odbiornik bazowy w różnych wykonaniach, różniących się wykonaniem i detalami oraz czasami częściowo oprogramowaniem, a za czym wynikającymi z tego możliwościami.

 

Miałem LV6T oraz FT24p - od strony odbiorczej w zasadzie identyczne zachowanie, bardzo dobra czułość i nieźle radziły sobie z zakłóceniami impulsowymi, jak również bezproblemowo nagrywały.

 

Radzę zwrócić szczególną uwagę na kwestie prawidłowego rozpoznawania formatu obrazu, obsługę EPG - a zwłaszcza na mux-3 oraz odtwarzane formaty filmów z plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To tunery na Mstar. Widzę w obydwu przypadkach brak wsparcia technicznego (zwłaszcza aktualizacji oprogramowania) - wyjdzie, że jest jakiś błąd w sofcie (a w tunerach na Mstar ich nie brakuje) i zostaniesz w ciemnej "d". Są niewiele droższe sprzęty na Mstar, a sprawdzone - nie wiem po co kombinować. Oszczędzisz może 20 zł. Identyczny jak Dexas jest Signal HD-507, a Dipol zapewnia bardzo szerokie wsparcie i stara się o aktualizacje. Do testów nie polecą - ileż sprzętów na Mstar można opisywać? Za to szykuje się w 7-8/2011 porównanie ogólnie różnych modeli - dość rozbudowane. Takie "egzotyczne" sprzęty będą też ujęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W najbliższych planach mam MediaTech MT-4160 V2. Mam go już, ale zdążyłem tylko odpalić, wyszukać kanały. Zajmę się nim na początku października, jeśli będzie ok, to opis poleci do SAT Kuriera 11/2011.

 

Uwaga ogólna: Nie widzę sensu opisywać tunerów na Mstar - różnice między nimi są minimalne (zwykle wybrana jedna z palety kilku pasujących głowic, ew. drobne poprawki w sofcie, jeśli udało się dystrybutorowi zmusić Chińczyków do kooperacji ;) ). Nie jestem w stanie 10 razy pisać inaczej o tym samym. Ponieważ 99,9% sprzętu na polskim rynku jest na Mstarze, to właśnie te 99,9% odrzuciłem :] Odsyłam do sprzętów już opisywanych na Mstarze. Możliwości są takie same, soft przeważnie też (ew. w porywie finezji pozmieniane kolory OSD). W planach mam jeszcze tylko rzut okiem na jakiś klocek na nowszym Mstarze (może Maximum T-105 FTA, ponieważ także jeszcze go chyba mam), aby stwierdzić, czy faktycznie poprawia wiele kwestii i jest różnica na plus w porównaniu z poprzednim Mstarem (ponieważ mam T-102 FTA, to postawię je obok siebie i zrobię benchmark :] )

 

W dalszych planach coś na podwójnym ALI3606A (póki co wybór jest skromny, bo ma go tylko Cabletech URZ0086).

 

Opisy będą w kolejnych SAT Kurierach w zależności od pojawiania się sprzętu.

 

Jakby ktoś coś wypatrzył przełomowego (tj. nie kolejny Mstar) i zarazem możliwie zgodnego z zaleceniami Ministra Infrastruktury, to proszę o cynk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba czekać na Maximum T-105. Na 7818 jest Wiwa HD-50/90 i signal HD-527. Różnica to 2 krotnie szybszy start (ok 8 sek. względem signal hd-507, któremu zajmuje 15-16 sek). Czulsza głowica (nowy demultiplekser). Jakiś zmian szczególnych dla użytkownikach nie widziałem/wyczytałem. Zgadzam się, że 99% STB to klony mstar, ale warto zaznaczyć, że nie wszystkie mają obsługę e-ac3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...