Skocz do zawartości

Kanały Das Erste i ZDF


Livestrong
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca lipca mam umowę z ncplus i zastanawiam się nad przejściem na CP.
Czy niemiecki kanały z Astry są poblokowane? Z Hotbirda są jak czytam powyżej.
Przykładowo ja na moim turbodekoderze mam wszystkie mecze za pośrednictwem ZDF HD i ERSTE.

Dla mnie to kwestia uczciwości i jeżeli CP robi klientów w CH to dziękuję za ich ofertę.

Edytowane przez kombrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dostępności kanałów Das Erste i ZDF z Hot Bird'a na dekoderach Cyfrowego Polsatu dyskusja toczy się tutaj: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/13423-odbiorniki-cyfrowego-polsatu-pytania-problemy-komentarze/page-264?do=findComment&comment=1149543

 

Proszę zatem ewentualną dalszą dyskusję w tym temacie kontynuować w tamtym właśnie wątku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że musieli wykupić licencję na całą Europę skoro nadają FTA z dwóch pozycji satelitarnych doskonale naświetlających cały kontynent.

 

Inną wskazówką jest fakt, że ani tuzy takie jak Orange we Francji czy Cyfrowy Polsat w Polsce nie są w stanie nic z tym zrobić i uciekają się do usuwania tych kanałów z własnych list. Domyślam się, że gdyby mieli takie argumenty jak Mediaset w przypaku Ligi Mistrzów, to chociaż na Hot Birdzie wymusiliby tradycyjną podmianę kanałów na jakieś Eins Festival czy zdf neo.

Edytowane przez Grabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że musieli wykupić licencję na całą Europę skoro nadają FTA z dwóch pozycji satelitarnych doskonale naświetlających cały kontynent.

 

Inną wskazówką jest fakt, że ani tuzy takie jak Orange we Francji czy Cyfrowy Polsat w Polsce nie są w stanie nic z tym zrobić i uciekają się do usuwania tych kanałów z własnych list. Domyślam się, że gdyby mieli takie argumenty jak Mediaset w przypaku Ligi Mistrzów, to chociaż na Hot Birdzie wymusiliby tradycyjną podmianę kanałów na jakieś Eins Festival czy zdf neo.

Prawa medialne kupuje się na kraje a nie na kontynenty a to że  oba nadają na HB  to w celu  lepszego dotarcie dla  wojsk niemieckich stacjonujących między innymi w Afganistanie ,Turcji (tam Astra nie dociera) a nie jakieś  mniejszości narodowej jak ktoś wcześniej pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem w jaki inny sposób wytłumaczyć obecną sytuację z dostępnością tych kanałów na Euro? A wyłączeniem przekazu/podmianą kanałów podczas MŚ 2010 i 2014?

 

Odnośnie interwencji Mediasetu miałem na myśli mecz LM Bayern-Juve z marca bieżącego roku. Mgliście mi świtają newsy/posty z forum, że Włosi coś w tej sprawie działali.

 

Edit: co do kupowania praw na pojedyncze kraje, to przed wprowadzeniem wersji regionalnych, Eurosport jakoś załatwiał prawa na większe obszary. Tu nie pamiętam czy oddzielnie musieli nabywać na każdy kraj, w którym funkcjonowai?

Edytowane przez Grabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie  znam praw sportowych jakie mają być TV BEZPŁATNEJ w Niemczech zakładam że to ważna impreza i musi być FTA czemu na innych imprezach
tak nie było i zamieniano kanały. Myślę że to wpływ nacisków i siły pieniądza np.Bein Sportu działa on również w drugą stronę siła i popularność
np. piłki ręcznej jest dużą i nawet politycy z komisji sportu w Bundestagu walczyli aby były one transmisje były darmowe.
W jakiej sytuacji ulega publiczny nadawca niemiecki a kiedy nie to juz ich tajemnica która na jawnie na świat  nie wycieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy muszą mieć licencję, która pozwala na to, że ME są dostępne poza granicami kraju. Inaczej musieli by kodować, to proste.

 

Gdyby mieli licencję na Europę to mieliby też na Polskę a przecież Polsat ma wyłączność w Polsce. Sprzeczność. Koniec dowodu

Niemcy mają licencję na swój kraj i tyle - jednak udostępniają swój sygnał FTA to jest on dostępny też w innych krajach to już kwestia techniczna. I tak by nie zakodowali na Astrę, bo większość społeczeństwa niemieckiego nie korzysta z płatnej TV sat

Ponadto nie tak dawno Eutelsat podał, że w Niemczech rośnie popularność pozycji 13E

To że zapłacili 4 razy więcej jak u nas to wyłącznie kwestia siły reprezentacji wynikająca z dotychczasowych osiągnięć i wyników. Jak Polacy zostaną ME to cena pójdzie za prawa mocno w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak świat piłki jest szowinistyczny. Niemieccy kibice skrytykowali komentarz kilku spotkań EURO pani Neumann dla ZDF'u: http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/zdf-wstrzasniete-hejtem-wobec-dziennikarki-komentujacej-euro-2016-szalejacy-[beep]storm.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Chiquita  ja czytałem coś zupełnie innego na ten temat, że są bardzo zadowoleni  w jakiejś niemieckiej prasie, zresztą sugerowanie się [...] z Facebooka piszącym takie komentarze nie ma sensu, w większości to nie są myślące osoby,

 

Co do ich praw, to oni posiadają pakiet ekskluzywny (nikt nie wie co to do końca) po prostu płaca parę/paręnaście mln euro więcej i UEFA i FIFA się nie czepia. 

Edytowane przez Barti
Nie obrażamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłacili to jest napisane w linku umieszczonym w tym temacie, a co do komentarza to dla mnie było to całkiem ciekawe doświadczenie. Choć wolałbym, żeby u nas więcej dziewczyn, szczególnie młodych było w studiach, tak jak ma to miejsce w większości zagranicznych stacji, a u nas jakoś przyjąć się nie chce. A do tego przynajmniej widać, że w Niemczech jednak jest wolność słowa i każdy może swoje zdanie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...