Skocz do zawartości

Kanały Das Erste i ZDF


Livestrong
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcom już całkowicie odbija z ta poprawnością, równością itd. Kobieta komentuje mecz Walia - Słowacja. Nie mam nic przeciwko temu, żeby kobiety zajmowały się sportem, w końcu u nas niektóre prowadzą serwisy sportowe, kiedyś w C+ jedna komentowała skróty ligi hiszpańskiej (Aldona Marczuk chyba?) ale do komentowania jakoś średnio moim zdaniem się nadają.

Edytowane przez Mr. Orbita
Offtopic, przenoszę do wątku Das Erste/ZDF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnicą, że kobieta ? Nie słucham tego bo oglądam na PS2 i nie znam niemieckiego więc i tak bym nie wiedział to co mówi ale to, że jest kobieta to bez znaczenia bo ważne to co mówi i czy ma merytorykę a nie co ma pomiędzy nogami.  Kobiety nie komentują u nas bo takich nie było, piłka kobieca nie była popularna ale powoli to się zmienia i prędzej czy później to nastąpi a w Niemczech piłka kobieca jest dość popularne więc to naturalna rzecz.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ma między nogami jest akurat bez znaczenia bo tym nie komentuje. Jak wspomniałem, kiedyś w C+ (teraz sobie przypomniałem, że i w Eurosporcie chyba można było ja później usłyszeć) skróty ligi hiszpańskiej komentowała kobieta i mi to nie przeszkadzało, gdy grają kobiety też często ekspertem jest kobieta ale jako komentator na żywo meczu mężczyzn po prostu mi nie pasuje, nie wiem - głos, sposób mówienia, jakoś mi to nie pasuje do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie tam niemiecki komentarz podoba.... A najbardziej jego brak. U nas to jest jakiś wyścig - kto więcej powie. Co chwila zamiast skupić sie na meczu na jakieś statystyki, historie, po co? Niemcy ograniczają sie do mówienia kto jest przy piłce i tyle. A jak sie zna język - to jeszcze lepiej sie ogłada.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to właśnie lubię niemieckich komentatorów ( i generalnie Niemców) mówią krótko i na temat. Ta babka tylko i wylacznie skupia sie na meczu - mówi co sie dzieje a nie opowiada bajek kto w jakim klubie jest, z jakiego i za ile przeszedł ile ma samochodów w garażu itd.
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna język w stopniu średnim albo zaawansowanym to w czym problem?
A nawet jak nie zna to przecież to zawsze można spróbować poznać. Jedni wolą zapłacić a inni nie. Fajnie ze każdy ma dostęp. Chyba że komuś to przeszkadza a inni mają za darmo.
Na pewno ten SD jest dobrej jakości.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Euro na niemieckich programach z Astry i na razie mam takie uwagi:

 

Obraz znakomity - nieporównywalny niestety do naszych czy na Polsacie czy na TVP;

dźwięk 5:1 z reguły bardzo dobry, choć są wyraźne różnice  między transmisjami;

kto nie chce słuchać niemieckiego komentarza może wyciszyć środkowy głośnik i się czuje lepiej jak na stadionie, słychać prawie każde kopnięcie piłki;

a dla tych co słuchają - niemiecki, oszczędny w słowach komentarz, skoncentrowany na tym co się dzieje na boisku; pani komentator ( u nas na razie nie do pomyślenia) mówiła bardzo wyraźnie, ładnym niemieckim, więc nawet gdy ktoś zna ten język średnio, była do zrozumienia; w odpowiednich momentach wyrażała emocje głosem; w każdym razie ten komentarz mi się spodobał.

I takie drobnostki, które cieszą - podczas grania hymnów można wyświetlić sobie ich słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak a propos meczu Turcja - Chorwacja: czy przy każdym meczu Euro na Das Erste z Hotbirda tak okropnie sypie pikselami? Pytam z ciekawości, bo od rozpoczęcia turnieju po raz pierwszy oglądam transmisję na Das Erste z HB i przyznam, że zarówno Polsat, jak i TVP takiej pikselozy nie mają... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...