Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przed chwilą tak odpisali na maila:

 

Szanowna Pani,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż CYFRA+ nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez Abonenta programów, wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz Opcji, z przyczyn wynikających z właściwości użytkowanego przez Abonenta Terminalu Abonenta oraz systemów antenowych.

 

Uprzejmie wyjaśniam,, że dekodery uniwersalne Fergusom (według producenta) - wyposażone w oryginalną kartę CYFRY+ umożliwiają odbiór programów CYFRY+. Jednak oprogramowanie oraz uniwersalne czytniki kart zainstalowane w tych terminalach nie posiadają odpowiednich autoryzacji właściciela oprogramowania Mediaguard, dlatego nie są rekomendowane przez CANAL + Cyfrowy Sp. z o. o. do odbioru programów CYFRY+.

 

W związku z powyższym, CYFRA+ nie jest w stanie zagwarantować pełnej kompatybilności dekodera ww. firmy z sygnałem CYFRY+.

 

W przypadku kłopotów z odbiorem, ze względnu na zmianę systemu kodowania, proszę o kontakt z producentem sprzętu. Poniżej podaję stronę internetową producenta, na której można znaleźć pomocne informacje:

 

www.ferguson-digital.eu/pl/component/co ... 1/270.html

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ponad godziną odkryłem, że na moim "Globo HD S1" nie działa "TVP HD", mimo, że mam pakiet "Optimum HD" i tydzień temu (jak ostatnio na "TVP HD" zaglądałem) wszystko działało (o szczegółach napisałem w wątku o "Globo HD S1") !

 

"Cyfra" sama sobie naważyła MOCNE piwko :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest twierdzenie przez przedstawicieli Cyfry+, że nie ponoszą odpowiedzialności. Jeśli oferują możliwość zakupu samej karty to niech się liczą z takimi użytkownikami. Poza tym skąd wiadomo kiedy moduł Cyfry+ przestanie działać, skoro mają przejść na nowe karty i Nagravision. Wszystko to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu dziwnego nie ma.

W każdej chwili możesz wynająć (lub kupić) od operatora tuner, na którym odbiór będzie bezproblemowy. Co do modułu - tutaj to zgadujesz, może będzie działać, a może wystarczy aktualizacja softu.

Jest sprzęt "autoryzowany", na którym będzie działać, a jak korzystasz z innego i nie działa to pretensje należy kierować do siebie i do producenta tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też wciskali że to nie ich działka, co do modułu cyfra+hd czy ktoś korzysta z niego bo zamierzam jutro kupić ze względu na te problemy,czy działa wszystko?

 

A może właśnie im o to chodzi, by wyprzedać moduły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tylko dołączę się do grona oszukanych przez Cyfrę. Mam ten sam problem na Fergusonie 8900HF, mój kolega zresztą też.

Dzwoniłem do BOK Cyfry, pani niezbyt przyjemna zresztą, i moim zdaniem nie nadająca sie do tego, aby udzielac porad technicznych oznajmiła mi mniej więcej to samo co kobi666:

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż CYFRA+ nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez Abonenta programów, wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz Opcji, z przyczyn wynikających z właściwości użytkowanego przez Abonenta Terminalu Abonenta oraz systemów antenowych.

 

Uprzejmie wyjaśniam,, że dekodery uniwersalne Fergusom (według producenta) - wyposażone w oryginalną kartę CYFRY+ umożliwiają odbiór programów CYFRY+. Jednak oprogramowanie oraz uniwersalne czytniki kart zainstalowane w tych terminalach nie posiadają odpowiednich autoryzacji właściciela oprogramowania Mediaguard, dlatego nie są rekomendowane przez CANAL + Cyfrowy Sp. z o. o. do odbioru programów CYFRY+.

 

W związku z powyższym, CYFRA+ nie jest w stanie zagwarantować pełnej kompatybilności dekodera ww. firmy z sygnałem CYFRY+.

 

W przypadku kłopotów z odbiorem, ze względnu na zmianę systemu kodowania, proszę o kontakt z producentem sprzętu. Poniżej podaję stronę internetową producenta, na której można znaleźć pomocne informacje:

Oczywiście wyraziłem swoje niezadowolenie, i zapytałem, dlaczego Cyfra tak traktuje tych, co mają swoje tunery. A ta dalej to samo, więc się rozłączyłem, bo się tego słuchac nie dało.

W sumie mam o tyle lepszą sytuację, ze mam Polsat Mini, wiec brakuje mi tylko Polsat News i Play.

 

Do 10 dni ma byc nowe oprogramowanie do Ferdków, ale trzeba przyznac, że Cyfra to sobie niezłe jaja zrobiła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechali po bandzie, szczególnie dziwne, że nawet nie raczyli oficjalnie podać do wiadomości iż mogą być takie problemy. A najlepsze jest to ich gadanie, że to wina pańskiego sprzętu. Trzeba zrobić reaktywację i będzie ok. Śmiech na sali. Ludzie pracujący na infolini Cyfry+ nie mają pojęcia co to jest tuner satelitarny, a co to jest moduł. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie pobiją tych z infolinii tepsy - oni to dopiero mają "pojęcie" o wszelkich sprawach i same niesamowite pomysły na rozwiązanie problemu :/

 

A wracając do tematu - to czy ktoś się orientuje co oni kombinują? Po co jest to nowe kodowanie? No bo kwestia parowania została wykluczona, więc co? Zamierzają przejść z MediaGuarda Seca 4 na Nagravision 3? Ale nie było chyba żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja spełniam wszystkie. Własny tuner, Prestiż HD+ oraz opcja Relaxxx:) Jutro muszę się przejechać do kilku sklepów we Wrocławiu i ewentualnie może aneks jakiś podpiszę i będzie może jakaś ciekawsza cena bo bez promocji to wychodzi 197 zł ponad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson HF8900, oczywiście w czytniku uniwersalnym nie działają kanały z tp 11158V, ale wygrzebałem z dna szuflady zapomniany moduł RealityCAM i z nim kanały z transpondera Polsatu działają poprawnie, sprawy to jednak do końca nie załatwia bo ten moduł nie obsłuży kanałów HD :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym one się różnią?

7 nie przepuszczała uprawnień , a inna miała problem z dekodowaniem HD ...

 

Nikt nic nie wie po co to CAID 1813, jedynie domysły.

 

.

Dla nowych kart :D karta będzię tunelowana jak cardmagedon ( trik stosowany w Digital + przed wymiana kart na Secamediagraud 4)

 

 

A do tematu , padły tunery ktore miały w menu S H A R I N G i E M U dlatego błędnie skanuja tablice PMT ( banalnie proste do naprawy jak mamy źródła oprogramowania ) i czytaja 2 pidy razem np polsat ma secamediagraud >> pid 268 Nagravision 3 >>> pid 268 i tuner nie potrafi odróżnić właściwego :D

Czyli tunery OFF z nielegalnym oprogramowaniem >> Mediasaty ( pioniery i DTF ) , Ferguson >> FX , philips , globo HD S1 ( ale tu problem rozwiazano szybko ) ( tak na szybo co sprawdziłem w internecie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...