Jump to content

Recommended Posts

Na wystawie SAT Krak zaprezentowano juz nowy moduł CAM do TnK HD, którego sprzedaz ma nastapic od listopada na która czekałem od kilku m-cy. Ciekawe czy nie będzie problemów z odbiornikami satelitarnymi?

(Podobny watek istnieje ale dotyczy tylko modułów SD do TnK)

Z ogólnych informacji wynika że moduł CAM TnK HD może współpracować zarówno z CI jak i CI+ ale tylko na odbiornikach HD. wazne że TVN coś zrobiło w kierunku widzów i nie będziemy zmuszeni do określonych dekoderów.

Bardzo dobra wiadomość że wreszcie udostępnili moduł do oferty Tnk hd,tylko wydaje mi się że cena jest trochę za wysoka...

wiesz co, wydaje mi się że cena spadnie jak będzie dostępny w grudniu na wolnym rynku. Więc poczekaj trochę i zobaczysz, że cena zacznie spadać.

Dla jednych opłacalne, dla drugich nie. Dzięki wprowadzeniu modułów oferta staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, a co za tym idzie wzrośnie ilość klientów, co nam wszystkim może wyjść na korzyść bo oferta będzie rozwijana.

Mówią że cena ma być 250 ale jak znam życie to pewnie będzie za 200.Podobnie było z ADB.Niby za 399 ale jak się dobrze rozejrzysz to w Poznaniu to w dwóch dominujących sklepach dostaniesz za 350-360

To pewne, że cena zejdzie w dół, tylko pytanie kiedy? Niby "szeroka" sprzedaż ruszy od grudnia, a grudzień to święta i "żniwa". ;) Tak więc na jakieś większe zmiany w cenie do końca roku bym nie liczył.

Moim zdaniem cena jest do przyjęcia. Ale też uważam, że niedługo nieco spadnie. Jak wchodziła TnK SD kupiłem CAM Technisata za 199 zł, teraz tyle kosztuje ze starterem na 3 miesięce.

Jeśli docelowo w/w moduł CAM będzie można nabyć za jakieś 199zł to moim zdaniem oferta będzie naprawdę niezła...

A z jakich żródeł podajecie tą cene 250 złotych, mam nadzieję że jest ze starterem i na 3 m-ce HD. Wtedy można sie juz zastanawiac nad kupnem .

Taniej wyjdzie dekoder kupić, 100zł drożej, ale masz urządzenie z DVB-T w pełni multimedialne.

Czytaliscie wypowiedzi pod newsem na satkurierze?

suchy

@Technisat

Czyli że będzie można oglądać z TechniSat DigiCorder HD S2 ale nie będzie można nagrywać TAK ?

Technisat

@suchy

Tak, ale pod warunkiem, że DigiCorder HD S2 zostanie zakupiony łącznie z nCAM HD (czyli zostanie przez nas fabrycznie sparowany, bo bez tego moduł się samoczynnie wyłączy po włożeniu do takiego tunera). Tak jak pisałem, takie zestawy będziemy oferować na początku przyszłego roku.

Jesli dobrze rozumiem to na sprzecie jaki teraz posiadamy i tak nie pooglądamy nic z modulu TNK HD. Jesli rzeczywiscie tak bedzie to wprowadzenie tego modulu nic nie zmienia bo i tak wymusza zakup nowego dekodera "sparowanego". Chyba ze ktos sobie komedie robi.

Taniej wyjdzie dekoder kupić, 100zł drożej, ale masz urządzenie z DVB-T w pełni multimedialne.

Nie każdy potrzebuje kolejnego klocka bo ma DVB-T. Ja na ten CAM czekałem i jeśli negocjacje z Cyfrą (przedłużenie z wyższym pakietem) się nie udadzą to na pewno go kupię.

Tylko, że mnie kolejny dekoder nie interesuje, a tuner DVB-T mam wbudowany w telewizor LCD.

Jak mam DVB-S to DVB-T jest mi nie potrzebne dla tych kilku marnych programów,a dekoder mam przystosowany do dodatkowej głowicy DVB-T,DVB-C.

Co nie którzy to widzę na chama chcą wcisnąć ludziom ten biały badziew rzekomo nazywany tunerem.

Guest Anonymous
Czytaliscie wypowiedzi pod newsem na satkurierze?

suchy

@Technisat

Czyli że będzie można oglądać z TechniSat DigiCorder HD S2 ale nie będzie można nagrywać TAK ?

Technisat

@suchy

Tak, ale pod warunkiem, że DigiCorder HD S2 zostanie zakupiony łącznie z nCAM HD (czyli zostanie przez nas fabrycznie sparowany, bo bez tego moduł się samoczynnie wyłączy po włożeniu do takiego tunera). Tak jak pisałem, takie zestawy będziemy oferować na początku przyszłego roku.

Skoro producentem modułu jest firma Technisat to może odpowiedź jest prostsza i owszem będzie można kupić DigiCorder HD S2 wraz ze sparowaną kartą TNK HD (ale bez konieczności zakupu modułu). To tylko moje przemyślenie ale wg mnie nie było by to głupie rozwiązanie. Użytkownik dostawał by wysokiej klasy dekoder HD PVR z możliwością odbioru TNK HD bez konieczności zakupu modułu. Zakładam oczywiście, że cena takiego dekodera wraz z kartą doładowaną na 3 m-ce nie była by wyższa od samego dekodera a dekoder nie tracił by żadnych możliwości w porównaniu do standardowego. To by się chyba wszystkim opłacało. Pzdr.

Komentarze pod newsem podpisane jako Technisat są wyssane z palca, ktoś się podszył, póki co o żadnym parowaniu nie ma mowy.

Ciekawe jak będzie wyglądała współpraca z kartami dvb-s2. Przydałby się test na skystarze hd2 ze slotem CI ( chociaż on sam podobno ma problemy z modułami cam ). Są jeszcze jakieś karty dvb ze slotem ci w miarę normalnej cenie? Chyba jeszcze jakiś technotrend miał?