Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś z redakcji próbował odpalić moduł na Arivie 200? To urządzenie nie ma wsparcia technologii CI+.

 

Dlaczego nagrywanie miałoby być niemożliwe? Sygnał idący do CI jest chyba taki sam podczas nagrywania i podczas oglądania kanału?

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądałaby według mnie identycznie jak współpraca każdego innego modułu "Conax" z kartą "TNK SD", tzn. działałyby normalnie wszystkie kanały z oferty, które tuner "SD" może odebrać, czyli bez "HD" i tych z transponderów w "DVB-S2".

 

No w zasadzie też mi się tak wydaje ale przy tych wszystkich głosach o CI+, różnych ograniczeniach itp. zaczęło mnie już to interesować. Jeśli rzeczywiście wszystko działało by jak należy to sądzę, że będą tacy co zakupią taki moduł w celu uruchomienia go tylko z pakietem "domowy HD". Brak umowy, abonamentu a oferta ciut lepsza od TNK SD. Faktycznie nie wiadomo tylko jak to będzie w niedalekiej przyszłości z tym DVB-S2. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja modułu nCAM HD

- CONAXTM Conditional Access System embedded (for MPEG-2 or MPEG-4, SD & HD Pay TV services)

- Unique and protected Authentication ID

- Smart Card: full ISO 7816-3 (T=0) compliant

- Hardware crypto accelerators

- Secure Chipset for application such as pairing (anti card sharing)

- On chip OTP

- Copy Protection [CI Plus] Standard: both AES and DES encryption supported

- [CI Plus] specification 1.2 compliant

 

Uwaga!

Przed zakupem modułu nCAM HD upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego tunera satelitarnego (urządzenia dekodującego), że będzie on poprawnie współpracował z nCAM HD. Brak zgodności modułu nCAM HD z danym modelem urządzenia dekodującego nie może być podstawą do roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową lub gwarancji modułu nCAM HD.

 

Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi i telewizorami z tunerem satelitarnym zgodnymi ze standardem CI lub CI+. Dostęp do oferowanych w przyszłości nowych serwisów może wymagać odbiornika zgodnego z CI+. Dostęp do części kanałów SD i wszystkich kanałów HD wymaga odbiornika satelitarnego HD zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4.

 

Więc testy, testami. Ale trzeba spytać techników od nki czy zmiany poprzez aktualizacje nie wprowadzą trybu legacy, co spowoduje sparowanie z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą gniazd CI pod moduły CAM jest to że mozna w nie wkaładać dowolnne urządzenie rożnych platform TV.

Jaki byłby cel wprowdzenia modułów CAM TnK HD i parowanie go z dekoderem, Takowy dekoderek sparowany z karta jest przecież w sprzedazy juz od dawna i zapewne z powodu małego zainteresowania dedykowanymi (przymusowymi) odbiornikami wprowadzono moduł. Najdroższa platforma Cyfra+ ma sie dobrze poniewaz nie zmusza abonentów do zakupu ich dekodera tylko samej karty ewentualnie modułu CAM za jedyne 49 zł. na własność, nie wspominając o multiroomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc testy, testami. Ale trzeba spytać techników od nki czy zmiany poprzez aktualizacje nie wprowadzą trybu legacy, co spowoduje sparowanie z dekoderem.

 

Nie sądzę, żeby technicy zdecydowali się na "parowanie" modułów z tunerami ("parowanie" karty z modułem chyba wystarczy :D ), tym bardziej jeśli odbywałoby to się bez wiedzy użytkownika (a jeśli zrobiliby to przez aktualizację "softu" modułu, to tak by de facto było), bo to byłby skandal, podchodzący pod "UOKiK", więc nie zaryzykują (ewentualnie, jeśliby im na tym BARDZO zależało, to wprowadzą zapis o tym w umowie i stosowną aktualizację, jeśli ktoś chciałby przejść z "TNK HD" na "pełną" "Nkę", albo jeżeli będzie możliwość od razu kupna "Nki" z modułem, a ja tak jak pisałem wyżej sądzę, że taka opcja będzie - w końcu to "nCAM HD", a nie "TNK HD CAM" :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tryb legancy to nie jest tryb zgodności wstecznej ze standardem CI?

Zapowiedź modułów była już w maju jak prezentowano projekt TNK HD, więc to nie jest decyzja podyktowana słabą sprzedażą.

Mnie też interesuje jakby działał ten moduł z Arivą 200, wydaje mi się, że to dość popularny tuner (nie mówię tak tylko dlatego, że ja go mam) ;).

Mam pytanie do SatKurier, czy zapowiedź nowych kanałów dotyczyła TYLKO kanałów HD czy może dopuszczano w komunikacie kanały SD? Jeśli tylko HD to nie ma szans na ComedyCentral :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modułu CAM za jedyne 49 zł. na własność

 

Ale w abonamencie. Gdybyś chciał ten sam moduł kupić dla oferty prepaid Cyfry zapłacisz 249zł za sam moduł. No chyba że kupisz Diablo 2.3 albo PowerCAMa HD, to wtedy będzie taniej. Jeszcze taniej będzie jak pozbawisz się kanałow HD i kupisz jakiegoś CAMa za 50zł. Ale w tym momencie nie ma sensu kupować czegoś co nie wspiera HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na optibox hd pvr. To nieszczescie u mnie w domu tez jest i latam co 3mce z karta cyfry do punktu po uprawnienia bo nie pobiera sam. To co nie sprzedali to pewnie zutylizowali bo optibox sie tylko nadaje na.......... Jak ci ktos nie napisze ze sprawdził na nim i działa to nie ryzykuj bo ten sprzet nie ma zadnego wsparcia nowego softu i nigdy nie było zadnej aktualizacji bo to najbardziej nieudadpny sprzet jaki powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okaże się w "praniu" (dlatego czekam na wyniki testów "Satkuriera" wersji "produkcyjnej" modułu), ale wszelkie prawdopodobieństwo wskazuje, że na zwykłym "CI" NIE BĘDZIE żadnych ograniczeń w nagrywaniu, bo gdyby takie rozwiązanie było możliwe, to na 1000000% "CP", "Cyfra", a tym bardziej zagraniczne platformy by je już dawno wprowadziły, a o tym nie słyszałem (nie twórzmy mitów !).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, że renomowani producenci tunerów HD z gniazdami CI mogliby nie testowac nowego modułu CAM HD ( TnK HD ) jak i wszystkich innych modułów które pojawiaja sie na rynku ! Wspomne tylko , że firma Golden Interstar (jako uzytkownik tunera tej firmy) otrzymała już CAM TnK HD i testuje sowje nowe Golden Media, o czym poinformowali przedstwiciele na swoim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info: na tygodniu dotarł CAM produkcyjny, ale dopiero wczoraj była aktualizacja oprogramowania do niego na wersję (przypuszczalnie) finalną, w efekcie nie za wiele udało się przetestować, nie licząc nagrywania - bez problemów. Są drobne zgrzyty na różnych odbiornikach - nie wiem jak przykładowo zachowuje się Opticum x550/x560/9600/TS20 po aktualizacji softu modułu, ale przed nie dekodowało kanałów SD TVN z 11,393 GHz,pol. V. Odbiorniki na procesorze ALI (różne modele różnych firm - tańsze HD, w tym Arivy 200) długo męczyły się z dekodowaniem - SD do 5 sekund, HD do 15 sekund, ale to także raport sprzed aktualizacji (na odbiornikach na ALI moduł nie chciał się także aktualizować).

 

Obawiam się, że szczegóły przyniesie dopiero przyszły tydzień, gdy pierwsze CAM trafią do nabywców.

 

Ostrzegam, że (krótki) opis w SAT Kurierze dotyczy testowego CAM z testowym oprogramowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałeś, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd

 

Kolega pytał o stan aktualny to otrzymał aktualną odpowiedź. Jakby modułCAM był gotowy i wypuszczony oficjalnie na rynek pewnie odpowiedź moglaby być inna. Ja słyszałem tylko że nie wszystko działa poprawnie na Arivie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...