Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o wyrozumiałość, ale chciałbym otrzymać łopatologiczne wyłożenie - dla was z pewnością oczywistych - tematów. Ja już siedzę kilka dni na necie i głowa puchnie od informacji, a efektów jeszcze brak. ale do sedna.

 

Zakupiłem TV LG 42LE5500 i teraz przymierzam się do jakiejś telewizji (poczekam pewnie do promocji światecznych w grudniu). TnK HD wydaje mi się dość dobrym rozwiązaniem. Pytanie, czy kupując nowy moduł CAM TnK HD będę mógł na TV oglądać wszystkie programy oferowane w TnK HD. Telewizor ma wbudowane gniazdo CI, do kótego mogę zatem wpiąć moduł CAM z kartą, który ma być dostępny od grudnia. TV jest wyposażony w tuner Analogowy oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4). czy to wystarczy oraz co ewnetualnie muszę jeszcze mieć dodatkowo (talerz, konwertery, etc??).

 

Jeżeli z modułu CAM TnK HD i karty jednak na samym TV nie będzie możliwości odbioru kanałów z oferty TnK, to rozumiem, że pozostaje wówczas zakup dekodera HD ADB 2850 ST COMBO wraz z kartą z TkN?

 

Dodatkowe pytanie dotyczy turbodekodera telewizji n. czy na tym turbodekoderze, gdybym zrezygnował po pierwszej umowie z nka z przedłużenia, mogę odczytać kartę TkN HD? tak pomyślałem, że na pierwszy rzut dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie telewizji n z turbodekoderem, potem po zakończnieu umowy rezygnacja z przedłużenia (chyba, że cena byłaby bardzo atrakcyjna). Zostaje wówczas z bardzo dobrym dekoderem (turbodekoder) i wziąłbym TnK HD (kartę aktywacyjną). tylko, czy to zadziała?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożenie modułu nic nie da ponieważ w TV masz tuner DVB-T do telewizji naziemnej.

Do modułu będziesz musiał dokupić tuner sat/HD z gniazdem na moduły (ma go praktycznie każdy).

Już koledzy Ci doradzą jaki najlepiej.

zakup dekodera HD ADB 2850 ST COMBO wraz z kartą z TkN

Jak chcesz być niezależny i np dokupić w przyszłości inną kartę etc., tego zestawu TNK HD nie kupuj, tylko moduł z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore modele tv maja wbudowany trzeci tuner czyli dvb s2 i jest tam wejscie na moduł ALE NIKT NIE POWIE DZIS CZY BEDZIE DZIAŁAŁ MODYŁ TNK HD W DANYM TV.

 

Te Modele tv to niektore sharp sony i samsungi( wersja na rynek niemiecki czyli bez pol gwarancji) cos chyba ma tez philips.

Trzeba patrzec w opisie czy jest trzeci tuner dvbn s2 poza dvb t i dvb c w tv oraz sprawdzic zeby sie upewnic przy odbiorze tv czy jest wejscie tzw F ka gdzie nakrecamy koncowke kabla satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telewizor ma tuner satelitarny z wejściem na CP to nie będzie problemu z działaniem TnK HD.

Na początek powinno się sprawdzić jaki posiada on tuner.

Najlepiej na stronie producenta albo w pierwszym lepszym sklepie internetowym. :mrgreen:

http://torx.pl/index.php?m=Product_Details&id_product=2427

Tabela parametryczna

Panel - LED

Przekątna ekranu - 42"

Technologia HD - Full HD

100 Hz - Tak

Rozdzielczość - 1920 x 1080 (HD 1080)

Proporcje obrazu - 16:9

Kontrast 5 000 000:1

Czas reakcji - 2.4 ms

Tuner TV

* analogowy

* DVB-T MPEG-4 (H.264)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nCAM HD bez problemów będzie można umieścić w dowolnym odbiorniku CI (a nie tylko CI+, jak ktoś w komentarzach próbował wprowadzić czytelników w błąd). Wkrótce wydany zostanie oficjalny komunikat TechniSat/ITI Neovision w tej sprawie. Dodać należy, że dwa moduły nCAM HD będą testowane w redakcji SAT Kuriera, i to jeszcze przed wprowadzeniem modułu na rynek. Szczegółowy test ukaże się w listopadowym wydaniu SAT Kuriera 11/2010.

Do testów proszę wziąść też m.in. Golden Interstara GI-S890 CRCI HD Excellence :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie moich wątpliwości co do TnK i odbioru na TV. Z tym dekoderem w telewizji n to dobra uwaga, nie wiedziałem, że trzeba go oddac po zakończeniu umowy. Decydując się na którąś z telewizji, czy to n, czy TnK (bo raczej tylko te biorę pod uwagę) patrzę na sumę zysków / strat, i tak:

- telewizja n (Mini Full): 15 miesiecy x 78 = 1170,- PLN + turbodekoder 99,- = SUMA 1269,- PLN (Dodatki: pakiet HBO, nFilm)

- telewizja n (wszystkie pakiety): 15 miesiecy x 54 = 810,- PLN + turbodekoder 150,- = SUMA 960,- PLN (Dodatki: kanały filmowe tylko 2 miesiące gratis)

- telewizja TnK (HD) [porównanie tego samego czasookresu]: 12 miesiecy (3 są w gratisie z dekoderem) x 39,80 = 477,6 PLN + dekoder 398,- = SUMA 875,60 PLN (dodatki: kilka bezpłatnych programów nawet bez doładowanej karty, kanał filmowy Filmbox HD, MGMHD, kanały FTP).

 

Ja nie mam dużo czasu na TV, więc najważniejsze dla mnie to dobry kanał informacyjny i dobry kanał filmowy. z zestawienia powyżej wychodzi, że TnK HD warunki spełnia, wyjdzie najtaniej i dekodera zwracać nie trzeba. Tylko, że w tym dekoderze nie odczytam innych kart, jeżeli dobrze rozumiem.

 

Dlatego co do kart z modułami, mam jeszcze niejasność:

- czy kupując dowolny moduł sparowany z kartą danej telewizji odczyta mi go dowolny tuner satelitarny HD z gniazdem na moduły? jeżeli tak, jaki polecacie w cenie do max 300,-PLN (DVB-S, DVB-S2, DVB-T, HDTV 1080i, 720p, z wbudowanym dyskiem, mozliwość nagrywania, złącze HDMI, może jakiś internet / ethernet RJ 45)

- czy są moduły z kartami do telewizji n, cyfrowy polsat, cyfra + / inne?? co polecacie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andregol:

To nie przejdzie, DVB-S2 z wbudowanym HDD (do tego combo DVB-T) nie ma w tym przedziale cenowym. Swoją drogą - zainwestowałeś 3,5 "kafla" na w sumie dość "wypasionego" "eldzika", a na odbiornik sat chcesz przeznaczyć max 300 zł?

Nie ma modułów, które obsłużą Ci wszystkie karty bez wyjątku. Musisz z czegoś zrezygnować - wybrać np. własny odbiornik z wejściami na moduły, a do tego moduł TnK HD plus do tego ewentualnie jakiś inny moduł na coś innego np. MTV unlimited.

Taniej wychodzi odbiornik dedykowany do konkretnej platformy komercyjnej, ale w nim nie zadziała karta z innej platformy (do tego takie odbiorniki posiadają też inne ograniczenia). Niestety ale za uniwersalność się płaci.

 

Zapraszam do działu Dobór sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz to przedsprzedaż ;) wysyłają po 3.11.2010r.

A ja polecam też oficjalne ulotki informacyjne producenta modułu, które rozwiewają potok dezinformacyjny płynący z komentarzy pod artykułem o modułach nCAM HD.

Tu jest ulotka producenta: http://www.neotion.com/products/doc/neo ... ciplus.pdf

Wynika z niej, że:

  • 1. będzie działać na każdym sprzęcie, który jest przystosowany do DVB-CI (nie tylko CI plus)

  • 2. jest energooszczędny, upgrade-owalny przez satelitę, maksymalnie kompatybilny wstecznie etc.

Moduł od ITI będzie dokładnie taki jak ten z ulotki tylko z inną naklejką na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja zapewne będzie kulała jak w przypadku tunera TNK HD, czyli rzucą po kilka sztuk i dopiero za miesiąc czyli w grudniu będzie można normalnie kupić zestaw z modułem. Więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ja czekam na test i potwierdzoną informację, że ten moduł działa bez problemów z moim tunerem - dopiero wtedy go kupię, na pewno nic w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 300,-PLN (DVB-S, DVB-S2, DVB-T, HDTV 1080i, 720p, z wbudowanym dyskiem, mozliwość nagrywania, złącze HDMI, może jakiś internet / ethernet RJ 45)

 

Medion MD 24075 DVB-S2, HDTV, za dodatkową opłatą klucz wifi oraz DVB-T2, nagrywa na pendrive (można zgrać i wgrać) obsługuje bardzo dobrze moduły Polsatu, Astony Cyfry+ i TnK Technisatu, kosztuje 79 euro w Lidlu (bez dodatków).

 

zainstalowałem już 48 takich w jednym hotelu i nie słyszałem żeby ktoś się rzucał że ma niemieckie menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...