Skocz do zawartości

_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w Niemczech znajduje się oddział polskiej wersji językowej Cartoon Network. Według Wikipedii znajduje się w Monachium. Co ciekawe, sygnał dla Węgier i Rumunii jest nadawany z Warszawy, według Wikipedii.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag
21 godzin temu, Przemek2892 napisał:
Co ciekawe, sygnał dla Węgier i Rumunii jest nadawany z Warszawy, według Wikipedii.


Tutaj cię zaskoczę, ponieważ sygnał dla Węgier i Rumunii też jest nadawany z Monachium, a nie z Warszawy. Zresztą, każdy CN nadawany z Monachium ma dosłownie taką samą grafikę ekranową i oprawę. Jedyne co się różni to ramówka, i napisy w zapowiedziach, że o cenzurze z brytyjskiego CN nie wspomnę. Ale wracając do tych zapowiedzi, to w wersji RSEE (Rosja i Bułgaria) i CEE (Węgry, Rumunia, Czechy) zamiast prostego napisu z nazwą audycji i godziny emisji jest pusto, tak mi się wydaje, a w Polsce jest normalnie napisana data, nazwa audycji oraz godzina emisji.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.06.2021 o 20:19, wolfik186 napisał:

Co myślicie o obecnej ramówce CN? Bo jak dla mnie jest lekko mizerna. Na okrągło leci tylko Niesamowity świat Gumbala, a inne kreskówki które są warte uwagi są tylko rano. Moim zdaniem ramówki z poprzednich lat są znacznie lepsze.

Ten kanał powoli umiera, coraz na nim mniej nowości. Niestety obawiam się, iż za jakiś czas CN pójdzie śladem Disney'a i zamknie swój kanał na korzyść HBO MAX, gdzie jest masa ich produkcji.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Pan MarSag

Nowości i powroty w sierpniu 2021 na Cartoon Network:

  • 1 sierpnia - premiera filmu "DC Super Hero Girls: Bohater Roku"
  • 8 sierpnia - premiera filmu "LEGO Scooby-Doo! Nawiedzone Hollywood"
  • 9 sierpnia - premiera serialu "Monster Beach"
  • 14 sierpnia - powrót serialu "Obóz na wyspie", premiera filmu "Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig"
  • 15 sierpnia - premiera filmu "Scooby-Doo i legenda miecza"
  • 21 sierpnia - premiera sezonu trzeciego serialu "Obóz na wyspie", premiera filmu "LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci"
  • 29 sierpnia - premiera filmu "Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cartoon Network
Nowości na wrzesień 2021:
Od 1.09
- Powrót serialu DC Super Hero Girls
- Powrót serialu Jaś Fasola
- Powrót serialu Ninjago: Mistrzowie spinjitzu
- Powrót serialu Scooby Doo i... zgadnij kto?

Od 6.09
- Nowe odcinki Bakugan: Battle Planet

Od 13.09
- Nowe odcinki serialu Totalna Porażka: Przedszkolaki

Od 20.09
- Premiera serialu Steven Universe: Przyszłość

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

 

Naszła mnie taka refleksja... Zobaczcie jak często w necie można spotkać nostalgiczne wpisy a propos starych kreskówek nadawanych na przełomie wieku w Cartoon Network. Świadczy to o tym, że jest na nie olbrzymie zapotrzebowanie wśród widzów, nawet sentymentalne, tym bardziej, jeśli zderzymy je z [beep]em serwowanym przez Cartoon Network obecnie. Niegdyś nadawca sam wpadł na pomysł, jak ten problem rozwiązać, wypuszczając na rynek kanał Boomerang z kreskówkami "Cartoon Network oldies", ale nawet nowy kanał "sfilcował" się po pewnym czasie pod względem ramówki. Tu prośba do Redakcji Satkurier.pl i do Anity @Anita Kaźmierska - czy byłaby możliwość wystosowania jakiegoś pisma do Cartoon Network, pod którym podpisaliby się forumowicze, z prośbą o przywrócenie owych kreskówek lub po prostu wypuszczenie nowego kanału z kultowymi kreskówkami takimi jak: "Flinstonowie", "Jetsonowie", "Scooby-Doo", "Miś Yogi", "Kocia ferajna", "Odlotowe Wyścigi", "Dastardly i Muttley", "Johnny Bravo", "Labolatorium Dextera", "Krowa i kurczak", "Jam Łasica", "Atomówki", "Chojrak - tchórzliwy pies", "Maska", "Looney Tunes", "Droopy, superdetektyw", "Dwa głupie psy", "Agent wiewiór", "Ed, Edd i Eddy", "Richie Rich", "Tom i Jerry", "Mike, Lu i Og", "Animaniacy", "Przygody Animków", "Rodzina Addamsów" etc. etc.? Nie wiem jak Wy, ale ja jestem przekonany, że taki kanał miałby znacznie wyższą oglądalność od obecnego Cartoon Network, bo po prostu ta stacja zeszła na psy pod względem nadawanych treści. Jeśli popieracie inicjatywę, to proszę o reakcję do postu ;)

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie adres do Cartoon Network: sekretariat@hbo.cz. Czemu HBO? Ponieważ od jakiegoś czasu polska wersja CN jest nadawana przez HBO Europe z siedzibą w Czechach, lecz mimo to kanał wciąż jest pod kontrolą Niemców którzy dostają ocenzurowane wersje seriali.

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie. Już wiem, czemu jest cenzura w Cartoon Network. Otóż kiedyś pisałem do Cartoon Network na FB, i oni mi powiedzieli, że sprawdzają seriale pod kątem tego, jakie sceny mają być, a jakie nie. Wg mnie to jest kompletna bzdura. To wina Niemców którzy w playliście emisyjnej posiadają ocenzurowane materiały z odcinkami różnych seriali. Nie wiem jak wy, ale mnie bardzo irytuje ta cenzura. Przykładowo w Gumballu oni powycinali różne kwestie w której postać mówi "ba.chor" lub "ba.chory", ale nie tylko, od jakiegoś czasu wycinają również sceny gdzie jakaś postać pierdzi. Rozumiem, że to jest nieodpowiednie, ale nawet na HBO GO jest dokładnie taka sama cenzura co w TV. Ja i tak tej stacji już nie śledzę na bieżąco, bo się robi coraz kiepska przez tą cenzurę. Jak wy myślicie o tej sytuacji, czy według was CN powinien cenzurować seriale, czy nie? Jeśli popieracie moją opinię, to proszę o reakcję do postu, bo mnie już sz.lag trafia jak widzę tą okropną cenzurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 16:40, tomik1 napisał:

Byłoby bardzo fajnie jakby w HBO Max udostępnili bibliotekę CN, w tym legendarne już bajki pokroju "Laboratorium Dextera" czy "Johnny Bravo". Obecnie znalezienie starych bajek jest bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe

Chętnie bym rzuciła okiem na niektóre tytuły. Popieram!

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/17/2021 at 8:00 AM, Pan MarSag said:

Jak wy myślicie o tej sytuacji, czy według was CN powinien cenzurować seriale, czy nie? Jeśli popieracie moją opinię, to proszę o reakcję do postu, bo mnie już sz.lag trafia jak widzę tą okropną cenzurę.

 

Jeśli kreskówki miałyby promować język i zachowania wulgarne, to jak najbardziej. Zresztą, większość tych kreskówek to właśnie ostoja głupoty, która powinna owej cenzurze podlegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Pan MarSag

Właśnie dowiedziałem się, że nasz CN jest pod kontrolą Niemców od... późnego 2012 roku. Tutaj źródło: https://web.archive.org/web/20120918043102/https://www.dwdl.de/nachrichten/37482/hannes_heyelmann_steigt_bei_turner_weiter_auf/.

 

Przez ten cały czas myślałem, że to się stało gdzieś w 2014 lub 15 roku.

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Pan MarSag

Szykuje się międzynarodowa zmiana oprawy Cartoon Network w 2022 roku. Będzie to oprawa Redraw Your World (Przerysuj swój świat) stworzona przez Gimmick Studio. Właśnie dziś Cartoon Network Azja zmieniło oprawę na Redraw Your World. Stopniowo przez najbliższe miesiące stara oprawa będzie zastępowana nową na wszystkich kanałach Cartoon Network w Europie. Źródło: https://www.grenier.qc.ca/nouvelles/25808/gimmick-studio-signe-le-rebranding-international-de-la-chaine-the-cartoon-network

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodadzą blok Cartoonito lub zmienią w niektórych krajach kanał Boomerang na Cartoonito. W USA jest już blok Cartoonito, trwający w dni powszednie od 6:00 do 14:00,dodając do tego Adult Swim trwające tu 10 godzin, to razem daje CN USA tylko 6 godzin emisji. Pewnie myślę, że pewnie dodadzą blok Cartoonito do CN Polska lub - jak w Ameryce Łacińskiej uruchomią Cartoonito z powrotem jako 24-godzinny kanal. 
I jeszcze w premierach:
- Zwiariowane Melodie: Kreskówki od 16 stycznia o 16:15 
i oczywiście, kolejny maraton z Gumballem (w zeszlym roku powtórzyli maraton świąteczny z 2020 roku), tak samo będzie z Twoją Zimową Radochą z Gumballem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Premiery w CN Polska w kwietniu:
- nowe odcinki 2 sezonu DC Super Hero Girls (2019) od jutra przez cały tydzień o 14:50.
- Spin-off Między nami misiami, Między nami misiaczkami od 18 kwietnia o 14:25. 
- poza tym "premiery" Nowych Zwiarowanych Melodii o 17:30 do 15 kwietnia.

Poza tym na tydzień wielkanocny blok z Ninjago, który trwa..... godzinę. Tak. Trwa godzinę w miejsce Tytanów i Fungisów o 19:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 11:19, NippyToadster napisał:

I jeszcze dodadzą blok Cartoonito lub zmienią w niektórych krajach kanał Boomerang na Cartoonito. W USA jest już blok Cartoonito, trwający w dni powszednie od 6:00 do 14:00,dodając do tego Adult Swim trwające tu 10 godzin, to razem daje CN USA tylko 6 godzin emisji. Pewnie myślę, że pewnie dodadzą blok Cartoonito do CN Polska lub - jak w Ameryce Łacińskiej uruchomią Cartoonito z powrotem jako 24-godzinny kanal. 
I jeszcze w premierach:
- Zwiariowane Melodie: Kreskówki od 16 stycznia o 16:15 
i oczywiście, kolejny maraton z Gumballem (w zeszlym roku powtórzyli maraton świąteczny z 2020 roku), tak samo będzie z Twoją Zimową Radochą z Gumballem.

Oby po uruchomieniu Cartoonito w Polsce jako kanał lub blok dodali też stare bajki CN oraz produkcje Adult Swim na HBO MAX 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...