Jump to content

Recommended Posts

Z cartoon network mam mnóstwo wspomnień,kiedyś to był mój ulubiony kanał telewizyjny.Pamiętam jak leciałem do domu na tzw. "trójkąt" ,czyli od 13:55 do 15:10 bodajże lecieli Edki,Bliźniaki Cramp czy Dom dla Zmyślonych przyjaciół.Dobrze pamiętam wieczorne (po 17.) oglądanie harcerza lazlo czy xiaolinu (po 19 chyba).Większość kreskówek mi się podobała do 2009 potem to już 50/50.Pamiętam blok toonami,z xmen ewolucją (której wszystkich odcinków w PL nie pokazano nigdy),duel masters,transformers cybertron i energon (jedyne dobre serie tej kreskówki) i wiele innych.Kiedyś jak CN przeszedł na nadawanie 24/h oglądałem kreskówki jak atomówki czy klan na drzewie i inne do póżnych godzin nad ranem.Ogólnie miło wspominam i można by tak wymieniać przez długi czas .Do 2008 roku lubiłem również Jetix,a w latach 2008 do 2011 lubiłem Nickeloden.Potem się popsuło.

Ramówka  CN na pażdziernik nawet fajna,  CN Classics zostaje + Nowe seriale "Craig  of creek". "Transmorfers: Cyberverse", co do nowych atomówek odrazu po odcinku z bombką zeszły  z ramówki i lecą teraz ranem, i "Lego ninjago" wraca do normalnej ramówki od 1 pażdziernika 21:10, jeszcze "Maraton mix" wraca.

Craig Of The Creek nie miało oryginalnej premiery na wakacjach? Bo jeśli tak, to do nowych się spieszą z dubbingiem, a sezon 5 SU wciąż nie jest zdubbingowany po 13 odcinku!

Premiera Craig of Creek w USA była w marcu, czyli trochę minęło od orginalnej premiery, A Transmofers: Cyberverse 1 września w USA, SU jest zdubbingowane tylko, CN wybiera wyznaczone miesiące na serie, a odcinki 5 sezonu od  13 będą w 2019 żeby trochę więcej było do emisji, i mają dubbing.

Edited by DarwinShow

Czy dobrze widzę, że wrócił "Johnny Test"? Emisja w weekendy od 16.00, ale od 16.00 zaczyna się także "Gumball". Myślałem, że CN stracił prawa... Chyba, że to błąd na naziemna.info?

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.

Problemy na CN! Logo Toony Tube zostało od 6:55, od kiedy leci to logo. Nie zdjęli go.

Edited by Barti
Poprawiono czytelność postu.

Od listopada "Odlotowe wyścigi (2017)". Nie wie ktoś kiedy Boomerang kończy nadawanie, bo trzymanie tego kanału jak dla mnie nie ma sensu, gdyż już prawie wszystkie kreskówki, które na nim lecą pojawiają się co jakiś czas na CN.

• Confused 1

Nie, nie kończy nadawania. :)

A co wolisz za Booma Cartoonito? :>

• Thanks 1

Niestety taka forma (seriale Cartoon Cartoons i klasyczne) się nie przyjmuje. W Boomerang Europe kombinowali z paroma serialami CN, ale i tak pospadały wraz z upływem lat.  Stare kreskówki z CN są jedynie w Boomerang USA. Koniec off-topicu

A w listopadzie dostaniemy jedynie więcej odcinków nowej serii Transformers: Cyberverse, a także nowe odcinki Klopsików i innych zjawisk pogodowych i Ninjago. O OK KO zapomnieli, a Summer Camp Island ponoć w grudniu. 

Edited by BW134

Dzisiaj Cartoon Network emituje przez cały dzień maraton z serialem animowanym ''Pora na Przygodę''.

Program TV na naziemna.info dopisał "Krowę i Kurczaka" od 1 grudnia. Od 22:25 do 22:45 "Krowa i Kurczak", "Jam Łasica" jak jedno. Pod koniec roku (27.12-31.12) będzie także kilkudniowy maraton pt. "Witamy w rodzinie Cartoon Network" z serialami "Obóz na wyspie", "Craig znad potoku", "Kicia Rożek" oraz "Jabłko i Szczypior". A od 24 grudnia codziennie powrót kina Cartoon Network o godz. 13:45. Od CN w grudniu odejdą "Magiczne magiimiecze" (07.12), "Clarence oraz Ben 10" (21.12).

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.

Od poniedziałku "Gumbal VIP". Trzeba pobrać apkę i odpowiadać na pytania, które pojawią się na ekranie w apce. Konkurencja dla Nicka (ich "Sponge Master")?

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

CN stawia na większą cenzurę? Ostatnio zauważyłem że z Gumballa została wycięta scena, gdy Richard "próbuje" pioruna.

Od dawna. Kiedyś CN był dla nastolatków i dzieci, teraz głównie dla 6-10 latków.

2 godziny temu, Globus903 napisał:

Od dawna. Kiedyś CN był dla nastolatków i dzieci, teraz głównie dla 6-10 latków.

A pamiętacie, jak Jetix cenzurował anime???" Naruto", "Król Szamanów" czy "Oban Star Racers" (ten ostatni to była japońsko-francuska produkcja) były strasznie ocenzurowane, ostatnio miałam okazję obejrzeć oryginały w necie, to byłam w szoku, kiedy zobaczyłam, ile scen wycięto. Jetix akurat pokazało wszystkie odcinki "Obana", ale już np. "Naruto" nie wszystkie zostały wyemitowane, bo były zbyt brutalne.

Edited by Aleksandra Maria (Natalia)

Cenzura była ze względu na bardzo mocne sceny. Krew za krwią, czy już brutalne walki (Naruto). Tutaj cenzura w Gumballu jest bardziej śmieszna, bo... już cenzurować takie coś?

Kiedyś w CN było dużo przemocy, a mimo to jakoś większość nie robiła z tego problemu, a obecnie CN podobnie jak większość kanałów dla dzieci stał się grzeczny, stawiając głównie na humor i zabawę. Nawet zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to narzucone prawnie.

5 godzin temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

A pamiętacie, jak Jetix cenzurował anime???" Naruto", "Król Szamanów" czy "Oban Star Racers" (ten ostatni to była japońsko-francuska produkcja) były strasznie ocenzurowane, ostatnio miałam okazję obejrzeć oryginały w necie, to byłam w szoku, kiedy zobaczyłam, ile scen wycięto. Jetix akurat pokazało wszystkie odcinki "Obana", ale już np. "Naruto" nie wszystkie zostały wyemitowane, bo były zbyt brutalne. 

Nieprawda, Jetix pominął tylko jeden odcinek Naruto - odcinek 26, ale nie dlatego, że był on zbyt brutalny, ale dlatego, że był to filler streszczający wydarzenia poprzednich odcinków. Poza nim, wszystkie odcinki z puli 1-104 zostały wyemitowane. Brak emisji dalszych nie wynika z tego że były "zbyt brutalne", ale z tego, że zaczęło się, powiedzmy, 'udisnejowanie' Jetiksu (co dotyczyło większości naszego regionu).

Dodałbym też, że nawet nie tyle "udisneyowianie" samo w sobie, co decyzja, żeby w Europie kupić prawa do Pokemonów, które sa jednak mniej "kontrowersyjne" jak na taki konserwatywny kanał. Zresztą Disney XD i ten serial cenzuruje, niestety...

...chociaz i tak delikatnie w stosunku do tego, co CN zrobił z serialem Yokai Watch.

• Like 1

W dniu 2.02.2019 o 00:03, ser pleśniowy napisał:

Nieprawda, Jetix pominął tylko jeden odcinek Naruto - odcinek 26, ale nie dlatego, że był on zbyt brutalny, ale dlatego, że był to filler streszczający wydarzenia poprzednich odcinków. Poza nim, wszystkie odcinki z puli 1-104 zostały wyemitowane. Brak emisji dalszych nie wynika z tego że były "zbyt brutalne", ale z tego, że zaczęło się, powiedzmy, 'udisnejowanie' Jetiksu (co dotyczyło większości naszego regionu).

Ok dzięki za odpowiedź

W dniu 3.02.2019 o 14:13, AtoMan napisał:

Dodałbym też, że nawet nie tyle "udisneyowianie" samo w sobie, co decyzja, żeby w Europie kupić prawa do Pokemonów, które sa jednak mniej "kontrowersyjne" jak na taki konserwatywny kanał. Zresztą Disney XD i ten serial cenzuruje, niestety...

...chociaz i tak delikatnie w stosunku do tego, co CN zrobił z serialem Yokai Watch.

Albo Inazuma Eleven ostatnio to anime leciało na Polsat Games i tam sporo scen wycięli na CN.

od 1 marca CN doda więcej odcinków ,,Laboratorium Dextera'' ,,Jama Łasicy'' i ,,Krowy i Kurczaka'' i ,,Chojraka'' do puli, min odcinki 2,3,4 sezonu Dextera.

Edited by DarwinShow
  • Like 1