Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiegoś softu ???

Jakbyś podał oznaczenia to może ktoś by wiedział jak to ugryźć.....

Może tuner przeskoczył z trybu hdmi na euro i nie widzisz wyświetlanych napisów.

Spróbuj na pilocie przyciskiem Status - 1 naciśnięcie (dla starego pilota od 7300 i x402p z niebieskimi przyciskami kursora przycisk UHF)

Jak to pomoże to zobaczysz napisy OSD i dalej już sobie poradzisz jak nie to możesz podpiąć TV innym kablem j.w.

Jak to nic nie da to wgrywasz soft po kablu RS232 z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy wie ktos moze dlaczego za kazdym razem po skanowaniu satelity dekoder sam zmienia nazwy kanalow? Podam przyklad: Zmieniam nazwe kanalu TVP KULTURA napisana wielka czcionka na TVP Kultura z mniejsza czcionka. Po wyszukaniu nowych kanalow nazwa ulega zmianie do tej pierwotnej czyli napisanej wielka czcionka. W czym jest problem?. Jak uniknac zmiany nazwy kanalow podczas skanowania satelity tak aby nadawca nie zmienial przeze mnie wklepanej nazwy kanalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko zmiany nazwy kanału (a raczej powrót do nazwy pierwotnej nadawcy) wynika z tzw. wartości parametru SID czyli identyfikatora programu. Podczas wyszukiwania kanałów dekoder sprawdza wartość SID i odpowiadające jej oznaczenie/nazwę kanału zmieniając (przywracając) pierwotną wartość/nazwę sugerowaną przez nadawcę w strumieniu danych (SID). Praktycznie jedyną metodą pozwalającą uniknąć tego zjawiska jest nie skanowanie transpondera / częstotliwości gdzie taka zmiana następuje a jej nie chcemy odczuwać. Względnie można stworzyć odrębny plik z listą kanałów do przywracania go w dekoderze (np. z pamięci USB lub dysku twardego). Aktualizacja nazwy kanałów według wartości SID jest zamierzona i występuje w większości (jeśli nie we wszystkich) dekoderach satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy wie ktos moze dlaczego za kazdym razem po skanowaniu satelity dekoder sam zmienia nazwy kanalow? Podam przyklad: Zmieniam nazwe kanalu TVP KULTURA napisana wielka czcionka na TVP Kultura z mniejsza czcionka. Po wyszukaniu nowych kanalow nazwa ulega zmianie do tej pierwotnej czyli napisanej wielka czcionka. W czym jest problem?. Jak uniknac zmiany nazwy kanalow podczas skanowania satelity tak aby nadawca nie zmienial przeze mnie wklepanej nazwy kanalu?

Spróbuj zrobić takie coś, w menu tunera wyszukaj Chanel Auto Detection i ustaw na wył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 to własny dekoder i wszelkie zmiany na transponderach trzeba samemu aktualizować , a ja to robię tak...

Wywalam nie potrzebne transpondery,skanuje całą satelitę i wywalam nie potrzebne śmieci co nie grają lub są zbędnymi kanałami. Zostaje ok 200 kanałów i tylko te co grają .

Za pierwszym razem to trochę traw z ustawieniem głównej listy .

Ważne aby dekoder nie posiadał zbędnych transponderów i wyszukiwał tylko te co są dla mnie potrzebne...i gra wszystko co ma grać i gra... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 to własny dekoder i wszelkie zmiany na transponderach trzeba samemu aktualizować , a ja to robię tak...

Wywalam nie potrzebne transpondery,skanuje całą satelitę i wywalam nie potrzebne śmieci co nie grają lub są zbędnymi kanałami. Zostaje ok 200 kanałów i tylko te co grają .

Za pierwszym razem to trochę traw z ustawieniem głównej listy .

Ważne aby dekoder nie posiadał zbędnych transponderów i wyszukiwał tylko te co są dla mnie potrzebne...i gra wszystko co ma grać i gra... :lol:

Wlasnie tak jak pisze - stan07 ja sciagam liste od JAKITAKI tez wyrzucam to co niepotrzebne dogrywam DVBT i robie sobie swoja liste poukladana wedlug mnie tak jak mi pasuje zgrywam na PENA i tylko dogrywam odczasu to co jest dodane nowe.Jesli bym przypadkowo skasowal liste to zawsze ja mam na PENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z tego co wiesz..... ale nie praktykowałeś. Wysokie SR to ile w/g Ciebie ?

Wiem bo czytam nie tylko na tym forum. Zajrzyj tu: viewtopic.php?f=95&t=24118&start=15

Problem dotyczy Fergusona Ariva ale również innych tunerów opartych na procesorach ALi.

Wysoki SR to w tym przypadku 44100. Radzą sobie z nim dekodery oparte na linuxie oraz Cryptobox i Technomate.

Nie radzą sobie takie starocie jak nasze X4 i X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak chcesz uwalić dekoder to wgrywaj.

Listy kanałów na X7 robi się samemu z nieba

Najpierw skan naziemnej ,potem satelity i tylko te transpondery co grają kanały nas interesujące...http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php tu są transpondery HB

To jest własny dekoder i jak się o niego dba ,to się go ma....i wszystko gra co ma grać.

Ktoś podeśle Ci listę z programami kanałów z naziemną cyfrową ale z Kutna . Jak będziesz odbierał w swojej okolicy ,Tam gdzie mieszkasz ? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...