Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To 1.5.28.galaxy to zdaje się że z hasłem na menu było, coś tak kojarzę nie najlepiej :?

Wyslij mi adres email to ci podesle liste 1.5.28 lemontre -Proton najnowsza chyba z listopada na Hodbird-Astra na wszystkie Platformy polskie i zagraniczne.Nagrasz na pendriwa i bedziesz mial,co ci niebedzie potrzebne to skasujesz a kolejnosc tez mozesz ulozyc wedlug twego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem plusy np. wejście na moduł CI+, gotowa lista programów NC+, można też tworzyć własne listy, automatyczna aktualizacja softu z satelity, może i niezbyt częsta, ale nie rozwala listy kanałów, do tego odtwarzania obrazu o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, prostsze nagrywanie TimeShift uruchamiane jednym przyciskiem pilota a najważniejsze czytnika kart obsługuje karty Cyfra+ bez konieczności kombinowania z softem. Do tego trzy lata gwarancji, gdyby mój X7 miał tyle to załapałby się jeszcze do serwisu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata jak wykupisz dodatkowo gwarancję,czy tak? Takiej rozdzielczości nigdy z satelity nie dostaniesz. Więc jest zbędna. CI+ to gadżet na dzień dzisiejszy i tak za jeszcze będzie kilka lat.. Czytnik kart nie obsłuży spliterów,brak optyka i wiele innych przydatnych funkcji. I ta cena. Tyle płacić za pudełko,które nic nie ma w sobie. Oczywiście każdy kupuje to co chce i ewentualne pretensje ma wtedy sam do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@willi76

Może kondzie w zasilaczu masz już wysadzone?

A może jakieś trefne keye wgrałeś i sypie się system

A przypadkiem jakiegoś zwarcia na kablu z konwertera nie masz?

Czasami woda w F-ce i robi się problem albo nieszczelnym kablem spływa woda z dachu do tunera i głowica dostaje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlero

zasilacza nie sprawdzałem - natomiast wody na głowicy na pewno nie ma fizycznie niemożliwe, klucze też wszystkie ręcznie usuwałem ale nic to nie dało - myślisz, że zasilacz może mieć tutaj znaczenie?

@szkapa1

na tym sofcie właśnie działał najdłużej (aż 4 dni :D - ale jak pisałem kolejnego dnia bez sygnału na wizji natomiast tuner normalnie się załączył i przełączał kanały co było widoczne na wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz omomierz to sprawdź co pokazuje kabel od dołu zmieniając oczywiście bieguny i sprawdź napięcie wysyłane przez tuner do konwertera dla polaryzacji H i V - jak wszystko z instalacją jest OK to uszkodzenie tunera, a możesz też podłączyć do innej anteny i zobaczysz czy jest tak samo.

Jak na kablu będzie zwarcie lub za duży pobór prądu z głowicy to tuner może się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie mi powiedzieć, jak to jest w tym modelu z nagrywaniem jednego kanału a oglądaniem drugiego? Podłączyłem dysk zewnętrzny do mojego starego x7, ale jak zaczyna się nagranie to automatycznie przełącza kanał na ten nagrywany, a w przypadku włączenia nagrywania "z ręki" nie pozwala na przełączenie na inny kanał, pyta się czy zakończyć nagrywanie. Czy inny kanał nawet z tego samego transpondera nie da się oglądać w tym samym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...