Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Krótko o tym tunerze.Jestem w tym temacie laikiem i żadnych fachowych spraw nie porusze.Po ściągnieciu kanałów z Astry i HotBirda ( mam kartę TNK)można z głównej listy zgrupować i dodac do ulubionych TNK.Polsat,Cyfra i inne.Naziemne kanały 1,2,3 idealne ( umnie jeszcze są testy i są w mpg2) ale ściagnął mi też 4 czeskie , wszystkie super . 6 niemieckich sat kanałow HD które ściągnął - obraz niesamowity.Na razie 2 razy się zawiesił przy przenoszeniu z głównej listy (z ponad 2000 kanałów)do ulubionych.Nagrywam na pendriva działa wszystko świetnie.ale zeby nagrywac HD trzeba mieć szybki pen.Mój to -Pamięć flash USB Corsair Flash Voyager GT 16GB USB 2.0,i na nim nagrywa HD.Jedno co mnie zdenerwowało to przy zmianie oprogramowania na nowsze kasuja się wszystkie listy kanałów.Jak coś zauważę wiecej to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytania odnośnie tego tunera:

 

1) Czy na liście ulubionej można pomieszać kanały z satelity i DVBT ?

2) Czy karta Cyfry działa dobrze w czytniku (po zmianie softu) po ostatnich zmianach w kodowaniu (1813) ?

3) Czy to prawda, że jest problem z wyłączeniem komunikatów z modułu Polsatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ;/ takie podświetlanie jest prawie niewidoczne z odległości około 3-4 metrów. Miałem wcześniej Arivę 200 i tam też było mało widoczne, zresztą jak chce się zobaczyć godzinę można wejść na EPG lib Info.

Pytanie z innej beczki. Z jakich stron można ściągać oficjalny soft pod ten tuner, bo na stronie Globo nie ma takowych informacji lub nie potrafię znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę do tej pory napisać to:

Wydaje mi się że stosunkowo długo się włącza, ale to może standard dla tej klasy sprzętu.

 

Tuner DVB-T ma gorszą czułość niż mój wbudowany w TV (niestety tylko mpeg-2) bo na tv powiedzmy ze odbiera z drobnymi przerwami sygnał z czech (chyba 90km) na antenie siatkowej a Opticum cały czas ma krzaki. Może po prostu tv ma bardzooo czuły tuner :)

 

No i ostatnio uwaga to nie najpiękniejsze OSD. Z tego co widzę na screenach to Opticum 9600 ma ładniejsze OSD, ale może jeszcze je poprawią, w końcu to świerzy model.

 

Tak poza tym na razie się sprawuje wzorowo. W tej chwili mam tylko FTA ale lada dzień powinienem mieć którąś z platform, wtedy będę mógł się wypowiedzieć na temat HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich kupiłem wczoraj ten tuner i potwierdzam nie daje się wyłączyć komunikatów na module polsatu . Wgrałem soft mcas 1.3.05 kanały przełancza ok grafika ekranowa jak opticum sd nic specjalnego ,na dodatek trafił mi się z uszkodzonym górnym czytnikiem nie widzi żadnej karty. Odsyłam go jutro do sklepu spowrotem. Mam też tuner globo 9600 i jestem zadowolony na dzień dziśiejszy jest o niebo lepszy od x7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kilka uwag do działu technicznego Globo i dostałem między innymi taką odpowiedz na temat OSD:

 

"Software z Menu w wysokiej rozdzielczości jest już na ukończeniu,

jeszcze w tym miesiącu bądź na początku przyszłego powinien ukazać

się

na stronie."

 

Więc wygląd powinien zostać poprawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli dodać ze na X7 i na opticum X40xp jest nowy loader 1.1.5 :P ( więc nie bądźcie zaskoczeni nowym softem ( wersja testowa ma bootloadera 1.1.5 , że nie można wrócić ( normalnie tylko rs ) lub lista nie wchodzi stara ( opisałem myk jak wgrać stara liste ( opis z jednego forum edukacyjnego) .... )

 

 

Pozdrawiam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten dekoder w sklepie internetowym, z wgranym softem pod Cyfrę+, dzisiaj podłączyłem. Kanały Cyfry dekuduje prawidłowo za wyjątkiem BBC HD, gdzie obraz jest ok. natomiat wogóle nie ma fonii. Po włożeniu modułu HD Cyfry dekoduje już prawidłowo z fonią. Czy to jest normalne, czy w sklepie skopali soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, go wczoraj i pozwolę się podzielić swoimi spostrzeżeniami w porównaniu z topfieldem 7700. Skala od 1- 5: OSD- 4, ilość gniazd i portów - 5, działanie EPG- 5, współpraca z dyskiem twardym- 5, uruchamianie i i przełączanie kanałów - 4, współpraca z różnymi platformami cyfrowymi z ich kartami - 5+, temperatura pracy - 5, jakość obrazu SD - 3, jakość obrazu HD - 4. Ogólnie mówiąc dla mnie największą wadą tego sprzętu to jakość obrazu. Obraz jest zbyt kontrastowy, nie widać szczegółów w cieniach. Tuner nie przekazuje informacji do TV o rozdzielczość obrazu jak i o proporcjach obrazu ( w poprzednim TV otrzymywał wszystkie informację i sam zmieniał parametru obrazu). Tutaj tuner cały czas podaje w rozdzielczośći 720p i 16:9 niezależnie jak jest nadawany dany kanał. Różnica w jakości miedzy moim starym topfieldem a nim to jak mercedes z maluchem. Tuner współpracuje z plazmą panasonica. Uważam, że tuner jest dobry do zwykłego TV CRT a nie do plazmy czy do lcd. A może ktoś wie jaka jest jakość w opticumie 9600 czy Golden Media Uni-Box 9060/9080 2CR2CI HD PVR. Brałem pod uwagę jeszcze te 2 tunery ale zdecydowałem sie na X7 bo sądziłem że jest to nowy model i jakość obrazu bedzie oK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...