Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem X7 ale miał soft z 2012 r. więc próbowałem wgrać ten z poprzedniej strony. Po usb odbiornik nie widział pliku a po rs232 na koniec dość długiego procesu aktualizacji wyrzuciło info o błędzie transmisji.

Po perypetiach z aktualizacją i podjęciu kilku prób mam teraz soft jeszcze straszy niż miałem. Co można wgrać w miarę świeżego bo jak na szybko doczytałem są jakieś softy z OSD sd i hd, od klonów ale wtedy pilot nie działa albo jeszcze inne podziały. Proszę o podpowiedź co polecacie stabilnego pod nc+ w miarę z OSD hd więc z tego co juz sie dowiedziałem z dopiskiem lemontre w nazwie softu.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z linki ale bardziej mi chodziło o podanie konkretnej nazwy softu bo jest tego trochę. Na tych stronach oczywiście byłem i nawet podjąłem próbę wgrania ostaniego mcasa ale znowu ten sam błąd wyrzuca. Wgrywam po rs.

 

Zakładam, że te wszystkie _black synaps_gi_xxx_gisclub.tv to softy do klonów i nie będą współpracowały z pilotem x7?

Pomijając fakt, że próba wgrania ich po rs kończy się błędem.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do

jose821011 i gonsales

spróbuje wam pomóc choć sam jestem początkujący i sam szukam pomocy i denerwuje mnie ze na forach zgłaszają sie ludzie po pomoc i sporadycznie ją dostają

mam taki tuner i

 

tuner działa z modułem polsatu ci+ i kartą cameleon nc+ bez rzadnych problemów na sofcie gisclub 1.5.68 i bardzo płynnie

na 1.5.69 kilka kanałow nie działało u mnie więc wróciłem do 68

szukajcie softów pod Ali 3602  , 0600200 -sprawdzcie w informacji o systemie jakie macie oznaczenia

w razie zblokowania i nie działania pilota po wgraniu softu działają przyciski na panelu przednim tunera

zróbcie sobie kopie zapasową na jakims usb

ja ratowałem się tez hasłem 2046 ono odblokowywuje tuner

kiedys kiedys zgasiłem całkiem tuner ale udało mi sie go jakos po rs przywrócic do ustawien początkowych wgrywając soft orginaly ze strony opticum

Mam nadzieję ze choć trochę pomogłem

Edytowane przez cosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zastanawia mnie dlaczego nie mogę wgrać tych softów gisclub. Używasz nowego pilota?

Może soft się wgrywa tylko nie działa z tym pilotem? Sprawdzałem ten z końcówką .69 ale jeżeli dobrze pamiętam przyciskami z przedniego panelu też nic nie mogłem zrobić.

Podczas uruchomiania wyświetla się PITYU54, może to coś podpowie i pomożecie wgrać coś więcej niż 1.4.98.

Chociaż nie wiem czy to coś zmieni. Zakładam, że na żadnym sofcie tuner ten nie obsługuje DolbyDigital+? Na obecnym mam wrażenie jakby na kanałach z DVB-T wizja i fonia nie były dobrze zsynchronizowane.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywasz normalnie z pendrajwa ,wybierasz soft i wgrywasz z loderem ,wgrasz czysty soft ,bez kanałów ,ustawienia są pod płaski telewizor po HDMI więc na zwykłym starym kineskopowym TV nie działa pilot ,nie ma też żadnych kanałow ,więc ktoś nie zoriętowany może sobie nie poradzić.

Na pilocie trzeba wcisnąć przycisk  STATUS i zmieni się rozdzielczość na telewizor kineskopowy i już masz menu i już można po wpięciu anteny naziemnej ,ściągnąć kanały NTC i kanały z satelit ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy głupoty piszecie ,chlopie wgrałeś soft tzw. alternatywny i masz dodatkowe opcje ,wszstko powinno byc na WŁACZ.

Jest mozliwość utrzymania uprawnień opłaconej TNK i wtedy jak karta ma uprwanienia i wszystkie kanały grają i chcesz aby grały dłużej niż opłacone ,włączasz bloker i robisz WYŁACZ ,ale nie wszystko aby karta dalej grała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki stabilny soft pod x7?

Lemontree oraz Amstar w wersjach 1.3.81 i 1.4.98 często restartują mi tuner, natomiast programy się nie tną.

Gisclub w wersjach 1.5.68 i 1.5.69 nie powoduje restartowania się tunera, lecz programy się tną.

 

Dlaczego tuner się w ogóle wyłącza?

 

Jakieś sensowne propozycje softów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Czy odbiera ktoś na tym dekoderze kanały BBC z satelity Intelsat 907 (27W)? Jeżeli tak to na jakim sofcie? Mam sygnał, ale nie znajduje mi kanałów? Kanały te maja bardzo wysoki Symbol Rate: 44100 i FEC 9/10? Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszukuje kanałów z innego powodu - one się normalnie nie wyszukują z uwagi na szyfrowanie tablicy z danymi, trzeba je wpisywać ręcznie. Dotyczy wszystkich tunerów, niektóre co najwyżej są w stanie wczytać same nazwy, czasami jako stacje radiowe (bo nie widzą PID-ów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki stabilny soft pod x7?

Lemontree oraz Amstar w wersjach 1.3.81 i 1.4.98 często restartują mi tuner, natomiast programy się nie tną.

Gisclub w wersjach 1.5.68 i 1.5.69 nie powoduje restartowania się tunera, lecz programy się tną.

 

Dlaczego tuner się w ogóle wyłącza?

 

Jakieś sensowne propozycje softów?

 

 

mcas 1.4.15

Edytowane przez pilek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i też tuner się wyłączał.

Aktualnie posiadam soft: globo_x7_black synaps_gi_1.5.69_gisclub.tv i tuner nie wyłącza się i chodzi ładnie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...