Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Dawno nie robilem aktualizacji kanalow. Czesc juz dawno przestala mi dzialac, wiec chyba najwyzsza pora :)

 

Problem w tym ze jakis czasu temu troche sie nameczylem, zeby zrobic sobie listy kanalow "po swojemu". Czy jest jakas mozliwosc zaktualizowania parametrow kanalow bez zmieniania kolejnosci kanolow oraz list?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Jestem posiadaczem takowego dekodera i nie mogę powiedzieć nic dobrego na jego temat ponieważ stare pudło które było jego poprzednikiem w którym brakowało pamięci zachowywało się o niebo lepiej jak ten

Mam go od kilku lat dokładnie nie pamiętam ale po rabatach zapłaciłem zań 500PLN .Po wgraniu softa takiego jak był przewidziany (nie znam się na tym) dekoder zachowywał się jak koradło napędzane [beep]ami

Wieszał się co przełączenie z kanału na kanał

Z racji tego że osoba która to robiła nie mogła mi pomóc (wyjazd) musiałem coś z tym zrobić wykasowałem część kanałów wiadomo usunąłem badziewie którego nie oglądam

Dekoder troszkę dychnoł jednak co przełączenie na kanał HD wisiał usunąłem HD!!! do tej pory ma odbicia nie raz nie toleruje jakiegoś kanału raz jest to tele5 raz 1ka

Nie wspomnę że jak go nie wyłączyć na czuwanie na noc to rano wcale nie banga i po miesiącu użytkowania padł przycisk włącz na pilocie (może od tego wyłączania)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego chyba masz coś nie tak i trzeba było go reklamować bo mój (odpukać) już czwarty roczek i nie mam z nim żadnych problemów, może nie raz się trochę zamyśli ale tak wszystko działa przyzwoicie, a jak chcę zobaczyć zamulenie i wszystko to co opisałeś to idę do pokoju syna i na sagemcom mam własnie takie objawy i przy nim x7 to demon prędkości [sMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dekodera niestety nie można już kupić. Mam go cztery lata i ogólnie jestem zadowolony, przy oprogramowaniu alternatywnym proton nic się nie wiesz i działa bardzo ładnie. Brakuje tylko EAC3+. Podane przyczyny mogą wynikać z uszkodzenia zasilacza albo kondensatorów na płycie. Nic innego raczej nie powoduje takich zacinek (poza oprogramowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowań było tam 4szt. raczej niema opcji coby wszystkie nic nie warte były.A osoba która się tym zajmowała jest w temacie. Moja opowieść o dekoderze była mocno skrócona.

A jest może jakiś konkretny powód zaprzestania produkcji tego typa ?

 

Kondensatory wywalają raczej z powodu wieku

A tutaj od początku tak było a dekoder otrzymałem w fabrycznym opakowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ramach mojego pierwszego wątku na forum SAT Kurier i w dziale poświęconemu Opticum HD7.

 

Od razu mam pytanie do szanownych użytkowników. Otóż po wgraniu softu OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.98 moje kanały naziemne DVB-T przestały odbierać drugą ścieżkę językową w stacjach, które nadają dwie ścieżki językowe, np. TVN,TVN7.

 

Pytanie a w zasadzie pytania brzmią:

1. Czy zaobserwowaliście podobne objawy w swoich systemach?

2. Czy nowsze aktualizacje softu (jeśli tak, to które) pozwolą na odtwarzanie drugiej ścieżki językowej?

 

Z góry dziękuję za poświęcenie uwagi mojemu problemowi i udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia ustawień dźwięku, czyli jest wybrane aby dźwięk AC3 był przesyłany do wyjścia optycznego/elektrycznego (zależy jakie tam jest). Przestawienie na "downmix" do stereo powinno rozwiązać problem. Wszystko teoria, nie mam tego modelu - zależy czy są tam takie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana przez Ciebie wersja oprogramowania ma już parę latek ale nie zalecam zmiany jeśli wszystko działa. Co do dźwięku to nie będziesz miał na drugiej ścieżce, ponieważ dekoder sprzętowo nie wspiera EAC-3. Dekoder nie był projektowany do polskiego DVB-T, to że kanały NTC na nim działają to czysty przypadek. Całkiem udaną konstrukcję zastąpił nowszy model, który wspiera DVB-T2, ale bez HEVC znowu, wiec i tak z planowanym polskim standardem DVB-T2 nie będzie działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Poradziłem sobie w ten sposób, że usunąłem wszystkie kanały, zresetowałem tuner do ustawień fabrycznych i wgrałem/zapisałem kanały ponownie.

 

Druga ścieżka dźwiękowa (np. oryginalna w języku angielskim) wróciła w filmach nadawanych na TVN i TVN7 w systemie D[olby].

 

Drugie ścieżki dźwiękowe na TVP1, TVP2 nadawane w D+ niestety nie są odbierane.

 

Pozdrawiam aktywnych uczestników mojego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten tuner od 2 lat fabrycznym opgramowaniem bez żadnych upgradów-służył dotychczas wyłącznie do dvb-t.

Po podłączeniu satelity niemiła niespodzianka-sygnał audio zacina sìę na ułamek sekundy na niektórych kanałach fta z hotbirda jak Polsat Tv 4 czy Stars Tv Tv Biznes-czy można temu jakoś zaradzić?

Dzięki za pomoc.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...