Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już testował cam N na tym tunerze? Można jakiś informacje na ten temat.Pozdrawiam

 

1.3.11 chodzi bez zarzutu razem z kartą C+

 

Aktywuj moduł na innym tunerze ale i tak będzie zacinać oprogramowanie modułu jest niedopracowane i źle działa z tunerami na procesorach ALI .......

 

w tym przypadku bym się nie zgodził, ale tylko dlatego, że u mnie (kilka godzin) pracował poprawnie/ włącz- wyłącz, komunikaty- ok. 0 zacięć / prawda że aktywowany na innym tunerze ale, i się zastanawiam? co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem totalnym w kwestii stacjonarnych tunerów dlatego zadam parę pytan być może oczywistych ale przybliży mnie to do wyboru dobrego tunera.

Zastanawiam się nad kupnem :OPTICUM HD X7 combo DVB-T, Opticum 9600 ,PHILIPS DSR 6201 i FERGUSON ARIVA HD COMBO -- istotne by miał DVB-T mpg4

-- czy do HD X7 można podpiąć każdą pamięć USB oraz dysk Sata taki od komputera , czy da się oglądać filmy zapisane w .AVI i .divx

-- gniazdo rj-45 co można zrobić za jego pośrednictwem - przeglądać internet -strony , buszować po filmikach na youtubie i podobnych ?

-- jaka jest szybkość zmiany programów i czy jest taka sama dla programów HD

- czy programy hd zwłaszcza te z pełną rozdzielczością 1920x1080 spowalniają czy się przycinają -- wedle opisu przepływność wynosi 30 Mbps gdzie nie jest to żadna rewelacja bo jest przepływność 45 Mbps

-- czytam czytam i zlewa mi sie jak by ktoś czuł się na siłach podsumować i porównać powyższy model z Opticum 9600

-- a czy podzespoły w tym tunerku są nowsze od tych w 9600 czy to może jakiś "liftingowany" model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko do użytkowników omawianego tunera. Wczoraj zakupiłem C+ oczywiście z ich tunerem ale z zamiarem zmiany już w styczniu na Opticum X7. Dostałem kartę Cyfry i tam zobaczyłem że jest napis NAGRAVISION. Moje pytanie brzmi. Czy jak kupie Opticum X7 oraz zmienię soft na alternatywny to czy moja karta będzie chodziła w tym tunerze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie MCAS 1.3.14 u mnie dalo sie wreszcie zatualizowac soft w module Ncam HD z 01.00.00 na 01.00.01. Przestaly wyskakiwac komunikaty o zakodowanym kanale na tych co mam w pakiecie i mozna spokojnie przelaczac kanaly, jest widoczna poprawa. Problemy sa z nagrywaniem z timera, albo sie nagralo bez glosu, nie nagralo sie wcale, lub zawiesil sie z komunikatem "oczekiwanie na odtwarzanie". 2 programy udalo sie nagrac z powodzeniem. Dodatkowo jest problem z kanalami ktorych nie mam w "abonamencie", czesto jesli taki wlacze potem kazdy inny jest juz zakodowany i dzialaja tylko FTA, pomaga restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają większe doświadczenie w nagrywaniu na tych tunerach, bo ja dopiero co dokupiłem sobie dysk. Który format najlepiej wykorzystywać do zapisu MPEG-2 TS czy MPEG-2 PS. TS jest domyślnym formatem ale zajmuje dwa razy więcej miejsca. Jakiejś od razu widocznej różnicy jakości video nie widać. PS zapisuje w trochę gorszej jakości audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś posiada listę kanałów z hd na c+ pod usb do x7, nie mogę nigdzie znaleźć w necie. z góry dziękuję

Nie wgrywamy list z www !!! >>>> powód bo zaraz będzie ktoś pisał że coś mu nie świeci lub niedziała i lament , a takie posty postaram się raportować i poproszę Admina i moderatora aby je usuwał ....

 

30min i każdy może sobie zrobić z 3 grupy z pilota ......

 

 

Czy da się w Opticum HD X7 zmienić logo startowe opticuma, jak go zmienić.
Jak będzie chwila to wkleje opis ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymieżam się do zakupu tego tunerka.Mam też pytanie jaki dysk twardy zewnetrzny polecacie.Moje możliwości finansowe to do 200zł za dysk.Wiem że podobno Samsungi są dobre.Proszę o radę użytkowników tego tunera i jaki dysk polecacie,aby bez przeszkód działał shfit-time,nagrywanie itp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywamy list z www !!! >>>> powód bo zaraz będzie ktoś pisał że coś mu nie świeci lub niedziała i lament , a takie posty postaram się raportować i poproszę Admina i moderatora aby je usuwał ....

 

30min i każdy może sobie zrobić z 3 grupy z pilota ......

OK, jak to się robi z pilota, jestem mało zorientowany, zawszę miałem dekodery c+ to same się aktualizowały. Dzięki za podpowiedz pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...