Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem dzisiaj tuner x7 i che go przetestować na oryginalnym oprogramowaniu .Podłączyłem kabel sieciowy i dałem DHCP włączone ale nie pobiera adresu.Oprogramowanie 1.3.05 czy komuś na tym oprogramowaniu działało DHCP? jeśli nie to jakie jest pewne ze będzie pobierać.Chciałem wpisać ręcznie ale nie wiem jak wymazać 000 bo muszę wpisać 1 a wpisuje 001 i nie działa.Jakie oprogramowanie polecacie do tego tunka prosił bym o wypowiedzi kto ma lub miał ten tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar kupić ten tuner w grudniu do odbioru NCam Hd, Cyfry+ ( multipakiet ) a później oczywiście też tv naziemnej. Dlatego musi być combo. Wiem że na dzień dzisiejszy jest problem z ncam HD ale myślę że do XII to rozwiążą. Nurtuje mnie natomiast inna rzecz. Czy będę mógł spokojnie odbierać na nim C+ z samej karty ( jak nie to jak inaczej ) i druga, jak ma się jakość nadawanych przez ten tuner kanałów SD HD w stosunku do Pace PVR HD? Jest lepiej, gorzej czy może porównywalnie?

I jeszcze jedno. Może zamiast tego tunka kupić inny porównywalny np ten: Opticum HD 9600/ TS 9600.

Proszę o info. i podpowiedzi.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten tuner od tygodnia. Ogólnie jestem zadowolony - dobra jakość obrazu. Dobra współpraca z kartami TNK i Cyfra (zarówno mcas jak i moduł Cyfra HD CAM). Co do DVB-T nie wiem bo w takiej małej mieścinie jak Łódź ta supernowość będzie uruchamiana na szarym końcu w Polsce. Jedyny problem to współpraca z dyskami USB. Na starym sofcie miałem kłopoty polegające na tym że czasami mi nie chciało nagrywać, pojawiał się problem ze wstawaniem dysku po uśpieniu. W nowym (1.3.05 multicas) dysk działa bez zarzutu, ale ... nie mogę nagrywać przy użyciu timera po wyłączeniu tunera (STAND BY) - jak używam timera do nagrywania bez wyłączania tunera, to jest wszysko OK - jak tylko go wyłączę, to owszem tuner się włącza o określonej godzinie, wyłącza kiedy ma się wyłączać - ale nie nagrywa.

Była uwaga co do wyświetlacza, że nieczytelny - wg mnie czytelny, nawet za bardzo :) - świeci że ... a jakoś nie widzę możliwości przyciemnienia go w trybie Stand By.

Nagrania na HDD - brakuje mi opcji przycinania nagrań- nie wiem jak to jest w innych tunerach - czy można tam robić jakąś edycję, ja może jestem za bardzo rozpieszczony przez nagrywarkę HDD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko jeszcze proszę o porównanie z tunkiem C+: Pace HD lub Philips HD. Ja nie mam żadnej skali porównawczej bo jadę na Pace PVR i nie chciałbym kupić coś co będzie gorzej odbierało-wyświetlało sygnał na moim LCD Toshiba. Chcę się uniezależnić od platform ale nie za wszelką cenę.

A co to znaczy że "obraz jest zbyt kontrastowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy że "obraz jest zbyt kontrastowy"?

 

wszystkie Globo/Opticum tak mają. są kolorowe i kontrastowe jak komiksy chwilami - rzeczywiście przejścia między cieniami tam nie ma zbyt dobrego. ale to Cię nie będzie raziło, jeśli nie będziesz miał skali porównawczej, tzn. innego dobrego tunera. tak się składa, że ja mam w domu jako drugi TM 6900 - i od razu załapałem o co tutaj chodzi (moja żona jak puściłem Opticuma X402 aż spontanicznie zareagowała: "Ależ kolorowo!").

Niemniej, nie jest to w skali jakoś bardzo utrudniającej oglądanie. (tak jakbyś na zdjęciu z cyfrówki podbił barwy w nasyceniu i zmniejszył przejścia między tonami pośrednimi).

 

mnie ciekawi, czy ktoś testował blind scan w tym odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy że "obraz jest zbyt kontrastowy"?

 

wszystkie Globo/Opticum tak mają. są kolorowe i kontrastowe jak komiksy chwilami - rzeczywiście przejścia między cieniami tam nie ma zbyt dobrego. ale to Cię nie będzie raziło, jeśli nie będziesz miał skali porównawczej, tzn. innego dobrego tunera. tak się składa, że ja mam w domu jako drugi TM 6900 - i od razu załapałem o co tutaj chodzi (moja żona jak puściłem Opticuma X402 aż spontanicznie zareagowała: "Ależ kolorowo!").

Niemniej, nie jest to w skali jakoś bardzo utrudniającej oglądanie. (tak jakbyś na zdjęciu z cyfrówki podbił barwy w nasyceniu i zmniejszył przejścia między tonami pośrednimi).

 

mnie ciekawi, czy ktoś testował blind scan w tym odbiorniku?

Najgorsze jest to że mam porównanie i ten obraz wydaje mi się strasznie "plaski". Tv mam ustawiony wedlug płyty testowej do kalibracji. Zminiając ustawienia na "oko" tez to nic ie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, czytam te opinie o tym tunku i jak na początku się napaliłem na niego to teraz przymierzam się do 9600 combo ze stajni OPTICUM. Na znanym portalu internetowym różnica cenowa między nimi (wraz z wysyłką) jest a poziomie około 70 zł. A ciekawi mnie co ten tuner ma czego tamten nie ma. Po przestudiowaniu 5 stron no raczej nie jest to żadna rewelacja. Jestem jeszcze ciekaw jak czułą ma głowicę (miałem wcześniej Arivę 200 ze stajni fergusona to sprzęt wymiatał (jeśli chodzi o sygnał i odbiór obrazu - lepiej niż niejeden tuner HD z platformy "N" i "C+" o Polsacie nie wspomnę bo HD to maja chyba tylko z nazwy).

Jeśli zaś chodzi o nadmierne ustawienia kontrastu to chyba ten tuner ma możliwość ustawienia obrazu jak użytkownik chce, jak nie, to jest możliwość w tv. Ja mam plazmę panasonica i na każdym wyjściu czy to HDMI czy SCART można indywidualnie ustawić parametry wyświetlanego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...