Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że obecną anteną odbierasz analogi z innego nadajnika. Najprościej więc byłoby postawić drugą antenę, tylko do dekodera, do odbioru DVB-T.

Tak też planuje zrobić tylko aura będzie bardziej sprzyjająca. Natomiast życzyłbym sobie mniej fake'owych komunikatów bo przy takich parametrach satelita odbiera super obraz a tu można pomyśleć że coś jest nie tak ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów ! Pierwszy post na forum.

Zakupiłem omawiany sprzęt 2 dni temu . Proszę o małą poradę. Będę przechodził na C+ HD, i z tego co wyczytałem nie trzeba kupować modułu CAM tylko wystarczy karta, wsadzam do gniazda CA i wgrywam soft MCS. Czy dobrze wywnioskowałem z forum ?

Opinie po 2 dniach korzystania (ustawiania):

Do tej pory korzystam z Cyfrowego Polsatu SD i tuner Mini (badziew). Różnica - lata świetlne. Co w tunerku mnie drażni to tylko ta świecąco mocno czerwona dioda w stanie czuwania.

Podpiąłem czasze sat. od polsatu pod X7 a Mini pod wyjście z X7, razem działają bezproblemowo. W razie czego nie trzeba kupować konwertera TWIN.

Podpiąłem antenę TV (DVB-T)w X7 i znalazł mi 4 programy czeskie, doskonale je dobieram, jakość super. Mam antenę na analog i cyfrę. Mieszkam pod Wrocławiem (południe) antena wykierowana na Ślęże. Czeka jeszcze mnie wymiana czaszy na większą, ale to jak czas pozwoli i pogoda, mam nadzieję, że w ten weekend.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tunerku mnie drażni to tylko ta świecąco mocno czerwona dioda w stanie czuwania.

To można chyba gdzieś u ustawieniach zmienić.

 

 

Z tego co pamiętam to lampki się nie da wyłączyć.Można wyłączyć cały wyświetlacz ale łącznie z zegarem , a ja chciałbym wyłączyć tylko ten napis Standby!!?? bardzo mnie to wkurza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i oczywiście proszę o pomoc! Mam combo X7,konwerter centralny na HotBird,ZEZ na Astrę.Zakupiłem moduł z kartą TNK HD,wszytko działa ok (było dużo problemów--sprzęt wylądował w servisie). podłaczając bezpośrednio tuner z Astrą lub HB ,wszystkie kanały widzę! Próbuję zainstalować DiSEqC Switch 2 in 1 GI-211. Podłączyłem Astrę do portu 1 ,a HotB. do portu 2.Kanały z HB odbieram , ale z Astry mam komunikat ;brak sygnału!!; --podłączałem też odwrotnie !--bez rezultatu.Zdaję sobie sprawę ,że nie potrafię prawidłowo ustawić przełącznika w menu tunera,DLATEGO PROSZĘ o POMOC!!!--bardzo przystępnym językiem--dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten napis wkurza dziwne ze nikt tego nie widzi z tych co dają zlecenia do napisania nowych softów,poza tym często na nie których kanałach wyświetla się komunikat z modułu TNKHD mimo ustawienia wył komunikaty z modułu,chyba czas te dwie niedogodności poprawić a nie pisać nowe softy inie widzieć tak oczywistych niedociągnięć,to samo dotyczy sowtu w wersji lemontre tam często podczas przełanczania kanałów wyskakuje napis brak sygnału poza tym paski sygnału są nie stabilne prawym dolnym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VITO2010V2

Jeśli mają być to tylko dwie satelity sterowane przez ten tuner to w pozycji DiSEqC są różne ustawienia dla (Hotbirda 13E powinno być 1/2 jako port 1, zaś dla Astry 19 ustaw 2/2 jako port 2) następnie sprawdź poziomy sygnału powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tunerku mnie drażni to tylko ta świecąco mocno czerwona dioda w stanie czuwania.

To można chyba gdzieś u ustawieniach zmienić.

 

Z tego co pamiętam to lampki się nie da wyłączyć.Można wyłączyć cały wyświetlacz ale łącznie z zegarem , a ja chciałbym wyłączyć tylko ten napis Standby!!?? bardzo mnie to wkurza!

 

Nie da się jej wyłączyć ani przyciemnić, w ustawieniach nic nie ma. Co do -Stanby- wyłączasz go w Menu-Preferencje-Pozostałe ust..-wyświetlacz w trybie..

nie będzie świecił napisem ani zegarem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym tunerze na wyświetlaczu po wyłączeniu tunera w standby będzie wyświetlany zegar plus napis standby.Jest możliwość wyłączenia całkowicie wyświetlacza,ale wtedy świeci tylko czerwona dioda wszystko zależy od ustawień użytkownika.Mam nadzieję,że ten problem został wyjaśniony.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego atusat,chodzi o to że po wyłączeniu tunera ma nie być napisu standby i świecić ma sam zegar,a o wyłączeniu tunera świadczy świecąca czerwona dioda i do tego ona jest, nikt mi nie powie że nie da się tego problemu rozwiązać wystarczy odrobina dobrej woli ze strony producenta i programistów softu a tak na marginesie jak to wygląda lipa jakich mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się trochę poprawię w kwestii softu. Wiem że był to soft w wersji takiej jak pisałem wcześniej , ale już co do autora to nie jestem pewien- taki go kupiłem w sklepie. Stwierdziłem iż zmienię soft chociaż tamten pracował bez zarzutu, wrzuciłem wersję 1.3.27 i zaczęły się problemy: pierwsza sprawa napis STANDBY druga to samoczynny reset odbiornika po godzinie. W wcześniejszej wersji zegar był p[beep]szony podczas czuwania w tej wszystko świeci tą samą jasnością. Tak mnie to denerwuje że wyłączam odbiornik przyciskiem z tyłu obudowy. Szkoda że przed wgraniem nie pomyślałem o kopii starego softu.

Mała poprawka. Rozmawiałem z sprzedawcą od którego kupiłem tuner i stwierdził iż soft jaki był wgrany to napewno MCAS w wersji 1.3.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś mi odpowie na to pytanie, które zadałem wcześniej.. "Proszę o małą poradę. Będę przechodził na C+ HD, i z tego co wyczytałem nie trzeba kupować modułu CAM tylko wystarczy karta, wsadzam do gniazda CA i wgrywam soft MCS. Czy dobrze wywnioskowałem z forum ?"

Bo kończy mi się umowa z Polsatem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz "oryginalny soft" to na 100% nic nie pójdzie bo masz wgrany tylko system Conax. Wgraj jakiegoś mcas, linki znajdziesz w tym wątku. jeśli nie to, to:

2. Większość kanałów ma swoje kopie na transponderach różnych platform. Możliwe że wybrałeś sobie akurat te kanały które są u konkurencji. Naciśnij "find" i wpisz nazwę kanału i daj OK. Najprawdopodobniej będziesz miał kilka kanałów. Przeglądając je znajdziesz te które na pewno zaskoczą. Zresztą z tym nie jest problem. Naciskając fav znajdziesz listę z cyfrą, polsatem czy TNK. A skacząc po opcjach znajdziesz opcję automatycznego wyszukiwania kanałów cyfry lub tnk (Niestety tylko to!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...