Jump to content
jarek999

Thomson DTI2011

Recommended Posts

Po dzisiejszych zmianach w warszawskich multipleksach mam ogromny problem z wyszukaniem kanałów na tunerze naziemnym Thomson DTI2011. Wcześniej wszystko działało w miarę poprawnie a od dziś problem wygląda następująco:

 

1. Tuner wyszukuje kanały. Pierwsze co znajduje to MUX 2 na kanale 48: Polsat, TVN, TV 4, TV Puls oraz 4 kanały testowe TV5, TV6, TV7 i TV8. Po chwili znajduje TVN Warszawa na kanale 53.

 

3fea8ba3ccc18dcbmed.jpg

 

2. Tuner dochodzi do kanału 58. gdzie są nadawane TVP 1, TVP 2 i TVP Info i zapisuje je na miejscu trzech pierwszych już wyszukanych kanałów czyli Polsatu, TVN-u i TV 4.

 

915c61d7f182f731med.jpg

 

Odłączałem tuner z prądu, wróciłem mu ustawienia fabryczne i nic nie pomaga. Myślałem, że to może przez takie same PID-y ale TVN Warszawa też ma takie same PID-y a zapisuje się na końcu i nie wywala żadnego kanału.

 

Pomóżcie bo nie wiem dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten tuner chyba nie ma takiej opcji. Wcześniej odłączanie tunera od prądu nie pomagało. Wczoraj wieczorem postanowiłem podjąć ostatnią desperacką próbę i odłączyłem tuner od wszystkiego: wyjąłem mu kabel z sieci, eurozłącze i kabel antenowy. Zostawiłem go tak aż do 14:30. Podłączyłem, zrobiłem wyszukiwanie i wszystkie kanały zapisały się tak jak trzeba. Albo w warszawskich mux-ach był jakiś sygnał, który powodował, że mój Thomson głupiał, albo tuner potrzebował dłuższego odpoczynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znów ten sam problem. Tym razem TVP 1 i TVP 2 z MUX3 zapisują się na miejscu Polsatu i testu TV5. Tym razem jednodniowe odłączenie tunera od wszystkiego nie pomogło. Może jest to związane z jakimś sygnałem wysyłanym przez MUX i tuner głupieje. Na razie poczekam do oficjalnego startu. Jeśli wtedy będzie nadal ten problem to nie wiem co zrobić bo oprogramowanie można zaktualizować tylko przez OTA. Nie sądzę by taka możliwość była możliwa w Polsce a do Norwegii nie będę jechał. Wątpię by serwis Thomsona coś poradził. Macie podobny problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że użytkowników tego tunera jak mrówków... MUX3 przez jakiś czas nie był dostępny. Po tym jak znów się pojawił zrobiłem wyszukiwanie i tym razem wszystkie kanały się wyszukały i zapisały. Obstawiam, że przyczyna tkwi w niewielkiej inteligencji Thomsona i konfiguracji samych multipleksów. Może kilka słów o samym tunerze. Przez ponad 2 lata nigdy się nie zawiesił. Sprawia wrażenie dopracowanego i solidnego. Ma wbudowany czytnik kart w systemie Conax. Eksperymentowałem w kartą TNK SD: tuner ją identyfikuje, odczytuje uprawnienia. OSD oraz instrukcja obsługi jest po angielsku, norwesku, szwedzku i fińsku. Nie jest to wielką przeszkodą bo jest prosty w obsłudze. Jakość obrazu SD i HD jest wzorowa. Z wad to po dłuższym oglądaniu jednego kanału zmiana go przyciskiem "góra-dół" skutkuje często przeskokiem o dwa kanały lub nawet kilkusekundowym oczekiwaniem aż kanał wskoczy. Kilka razy miałem z nim niewyjaśnione sytuacje, np. u mnie nie chce działać a podłączony w pokoju obok działa, po powrocie do mojego pokoju też już działa. Mimo tych udziwnień mam do niego sentyment i oceniam go pozytywnie, chociaż innym nie polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że użytkowników tego tunera jak mrówków...
Wyczarował jakiś wynalazek nie wiadomo skąd i zdziwiony... :roll:

 

PMT?

PMT - (Program Map Table). Tablica listująca PID-y pojedynczego kanału
Znaczy strumień sygnału jest niekompletny. Przeskanuj ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tak nie wiadomo skąd. Tuner był testowany w numerze 4/2008 SAT Kuriera. Dziękuję pitter, że chociaż Ty potrafisz coś mi z tym tunerem pomóc. Na innych tunerach nie ma problemów z tym PMT ale Thomson czasami zamiast kanału z danego MUX-a wyświetla właśnie taki komunikat i rzeczywiście zazwyczaj ponowne przeskanowanie pomaga ale nie zawsze. Czasami trzeba go podłączyć do innej instalacji i rusza. Byłem ciekawy co ten komunikat oznacza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe, że to kwestia jakiegoś błędu w oprogramowaniu i tuner nie potrafi "odczytać" czy "zinterpretować" strumienia, może kwestia docierającego sygnału (jak dla tunera za słabego, zakłóconego, itp.)

Czasami podobne rzeczy mogą się przydarzyć i w jakimś tunerze satelitarnym (źle coś odczyta czy zapisze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam już do tego tunera siły. Co najmniej raz w tygodniu znikają kanały z MUX 2 i wyskakuje komunikat "No PMT in the current stream". Ostatnio nawet codziennie. Trzeba wyszukiwać ponownie kanały i wszystko wraca do normy. Oczywiście do czasu gdy znów nie znikną. Cały czas dzieje się tak tylko z kanałami z MUX 2. Odbieram sygnał z Warszawy/Raszyna - mam w tym samym kierunku więc trudno powiedzieć skąd łapie. Tuner użytkuje moja babcia i sama nie potrafi wyszukiwać kanałów co powoduje, że nawet na tydzień zostaje tylko z kanałami TVP. Można jakoś temu zaradzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powrócę znów do kwestii znikających kanałów, które są zastępowane przez planszę "No PMT in the current stream". Tuner przez jakiś czas działał w miarę poprawnie ale teraz znów się zaczęło. Gubi kanały lub są zastępowane przez planszę. Dziś taka sytuacja spotkała inny sprzęt. Z listy kanałów telewizora LG 32LS5600 samoczynnie usunął się TVP 1 HD.

 

W Thomsonie DTI2011 takie cuda dzieją się na co dzień ale w telewizorze spotykam się z tym po raz pierwszy. Coś jednak musi być przyczyną. Zwalałbym przynajmniej niewielką część winy na operatora MUX-u. Macie jakieś pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...