Skocz do zawartości

DREAMSKY 256 NXP


spinning
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

po zakupie tego tunera odrazu wgrałem najnowszą wersję softu (1.16) http://www.multiupload.com/5J33LH7O82, ciężko powiedzieć co zmienia. Teraz to co nie działa:

1. Odtwarzanie plików rmvb

2. Odtwarzanie plików wmv

3. Przeglądarka można przyjąć że nie działa

 

Co do zalet to porównam ten tuner do tych co miałem od cyfry + czyli Philips PVR i Peace PVR, na tle tych dekoderów Dreamsky wygląda bardzo dobrze, jakość obrazu, dźwięku, nagrywanie (nagrane pliki można odtwarzać bez problemu na komputerze), przełączanie kanałów (czas od 1 do 5 w zależności jaki kanał i typ tranzystancji SD czy HD). Jak za te pieniądze to jest chyba ok. Co do pilota to taki trochę dziwny. Proszę o info czy jest coś nowszego jeśli chodzi o soft. Przyłączam się do tematu udostępniania plików na dysku podpiętym do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja również posiadam tuner DREAMSKY 256 NXP, dostałem go 04.03.2011r. Posiadam softa 1.16. odbiór satelity (posiadam pakiet c+ ) jak najbardziej OK, również nagrywanie programów na czas odbywa się bez problemowo ( używam dysku zewnętrznego SEAGATE EXPANSION 500GB 2.5'') jedynie co może być denerwujące to że za każdym razem tuner musi instalować go, nie trwa to długo ale mogłoby szybciej :). Następnym niedociągnięciem jest funkcja STOP, mogła by być bardziej płynna. Ale to nic w porównaniu z tym że mam PROBLEM z uzyskaniem połączenia do sieci. przeglądarka włącza się (podłączyłem sobie myszkę na usb z pc) nawet płynnie chodzi ale nie łączy się z internetem tak samo YouTube tez nie działa. Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją. Mam internet z Dialogu wpisywałem nazwę użytkownika i hasło i nic. Również nazwa i hasło z YouTube nie działa (do przeglądania tego portalu).

Proszę o pomoc !!! mam 10 dni na test tego cuda :) ale jak net nie będzie chodził to oddam to bez wahania. POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia ip

adres 192.168.0.70

maska 255.255.255.0

brama 0.0.0.0

dns1 0.0.0.0

dns2 0.0.0.0

mac adres jest

 

na dole status połącz

do wyboru :

ustaw ip włącz auto IP

 

vftp

 

ftp setting

ftp adress 221.4.212.181

port tcp 21

uzytkownik (wpisuje przydzielony z dialogu)

hasło (tez z dialogu)

 

na dole połącz z ftp ( wysyła pakiety 4 i loss przepadły)

 

to wszystko i czemu nie działa ????? (do przeglądarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bramę i DNS-y na 0.0.0.0 - nie powinno być tak. Jeśli po "włącz Auto IP" jest tak cały czas, wpisz w bramę i DNS-y ręcznie. Skąd je wytrzasnąć? Może będzie łatwo - jeśli komputer masz podpięty pod ten sam modem, to wejdź w Start, wybierz Uruchom, wpisz cmd (lub znajdź w starcie skrót do wiersza poleceń) i w czarnym oknie z białymi literkami, które wyskoczy, wpisz "ipconfig /all".

 

Tam znajdziesz zarówno adres bramy domyślnej jak i DNS - przepisz te cyfry do okna w tunerze i wtedy wyłącz automatykę. Powinno zaskoczyć (o ile nie ma tam jeszcze jakichś zgrzytów).

 

Do FTP nie wpisujesz danych z Dialogu, nie ruszaj tego nawet, bo widzę, że nie wiesz do czego służy - to służy nie do tego co myślisz.

 

PS: Przestań pisać post pod postem, dwa razy łączyłem Ci już posty i dopisywałem uwagi. Masz po prawej przycisk edycji i jeśli jeszcze nikt nic nie odpowiedział, a chcesz coś dodać, to nie ciapiesz nowej odpowiedzi, tylko edytujesz ostatnią. Forum to nie czat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Dialog

Adres fizyczny. . . . . . . . . . :

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : [usunięte - potrzebne było tylko na chwilę poglądowo]

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.255

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 0.0.0.0

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 217.30.129.149

217.30.137.200

NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony

 

które wartosci wpisac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerze:

DNS1: 217.30.129.149

DNS2: 217.30.137.200

Z bramą nie wiem co zrobić. Najpierw zostaw na 0.0.0.0. Jeśli nie ruszy - wpisz 192.168.178.1 (heh, zgaduję sobie :P możesz też pyknąć 192.168.0.1 :P )

 

Zmień dodatkowo maskę podsieci - masz 255.255.255.0, a powinieneś mieć: 255.255.255.255.

 

Po każdej zmianie zapisz ustawienia, zrestartuj tuner, po restarcie sprawdź, czy ustawienia są takie jak wpisałeś i na koniec zobacz - czy działa przeglądarka. Jak nie - próbuj kombinować z bramą domyślną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zmieniłeś IP na 0.0.0.0? Bramę miałeś ruszać, IP nie ruszać, było dobrze... Jak ma się tuner połączyć do czegokolwiek bez IP? Wpisz tam to, co było...

Popraw maskę podsieci - ma być 255.255.255.255.

 

Masz mieć w tunerze tak:

adres 192.168.0.70

maska 255.255.255.255

brama 0.0.0.0

DNS1: 217.30.129.149

DNS2: 217.30.137.200

 

Jeśli nadal nie będzie się łączyć - kombinuj jeszcze coś z bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak :

adres 192.168.0.70

maska 255.255.255.255

brama 0.0.0.0

DNS1: 217.30.129.149

DNS2: 217.30.137.200

 

Nadal bez zmian ciągły restart i nic ??

 

 

 

nawet przy zmianie bram nic to samo ????

 

może on działa tylko przy podłączeniu do routera ??

 

 

 

Ok, dzięki za pomoc, zadzwonię do sprzedawcy może on wie co z tym zrobić? . Może warto zastanowić się nad zmianą tunera, może ktoś zna jakieś modele które nie sprawiają tyle kłopotu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft 1.17 http://www.multiupload.com/HH4MY3ONYL. Po wgraniu działają już przyciski stop i pauza. Ma ktoś listę kanałów, to co mam teraz po wgraniu własnych to nie działa mi TVN, TVP 1, Disney Channel i Eurosport. TVN i TVP 1 przed wgraniem własnej listy działała. Obsługuje TNK HD i Cyfra + pakiet startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. posiadam ten sprzęt od 3.3. 2011 r. od wersji 1.16 w tej wersji nie działało poprawnie menu nie było dokładne, przeglądarka www tylko była- masakra w obsłudze, YouTube działa ok, funkcja stop - za wolna ucina obraz, długa instalacja dysku usb, rmvb nie działa.

 

Obecnie posiadam 1.21 co się w niej zmieniło: YouTube nie działa !!! , przeglądarka działa ale to i tak za słabo (trzeba długo czekać) obsługa menu jest ok, funkcja stop jest ok, dysk nadal wczytuje za długo (mam 500 GB ) jesli chodzi o rmvb to nadal nie działa. Przełączanie kanałów nadal wolne (daleko mu do philipsa 6010 :) ) Ogólnie mogę stwierdzić, że coś słabo to wszystko wygląda niby jest soft 1.21 a nadal lipa !!! bo poco promować nowy sprzęt jak i tak on nie funkcjonuje poprawnie a nowe softy blokują np YouTube !!! jak dalej tak będzie to kto wie ten sprzęt okaże się klapą :(

 

Działa Wam YouTube na sofcie 1.21 ?????? zmienię soft na 1.16 jest ok ?? robiłem wszystko restart, przywrócenie fabrycznych i nic. Po wpisaniu w przeglądarkę YouTube np ATB i wyboru 1 teledysku wczytuje go w nieskończoność i zawiesza się ???

 

Jak chciałbym obejrzeć na upartego teledysk za pomocą przeglądarki www to chce uaktualnienia adobe flash playera pobieram wszystkie możliwe jakie tam sa i nic nie instaluje ich ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...