Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co przez te pół roku?Myślę że to są daty ostateczne ale niewykluczone że już dzień po wyłączeniu analogu zostanie zwiększone pokrycie wszystkich muxów, czy to przez zwiększenie mocy czy uruchomienie dodatkowych nadajników. Dopóki działa analog wiele nadajników nie może pracować z pełna mocą ze względu na kolizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te wszystkie mapki i... wychodzi na to, że Lubuskie najwcześniej będzie miało dużo kanałów, czyli MUX-1, i MUX-2, i później w marcu kolejnego roku MUX-3.

 

MUX-1 : TVP1, TVP2, TVP Info i 4 nowe. Wiecie jakie?

MUX-2 : Polsat , TVN , TVN 7, Polsat _ lub _ _ _ _, Czwórka, Szóstka (TV 6), TV PULS KIDS.

MUX-3 : Całe TVP.

 

To tak teraz mam zwyczajnie 7 kanałów, dojdą jeszcze 8 nowych. :-) + TVP w Marcu.

 

A czy w DVB-T będzie radio? Jak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 4

 

UKE nie będzie zezwalało na zakodowanie lub

przeniesienie kanału z MUX-u darmowego na

MUX kodowany! Nadawca podpisujący umowę

na nadawanie w formie bezpłatnej będzie

musiał się z tym liczyć!

 

Gdzieś to wyczytałem, chyba na http://www.inspiredigital.pl/

Czy to prawda?

 

Punkt 2:

 

Nadawcy będą musieli podporządkować się

zwycięzcy konkursu na operatora.

 

To UKE w całości zajmie się przetargiem

wybierającym operatora dla danego MUX-u!

 

To akurat prawda, ale czy Punkt 4 jest prawdą? Jeżeli tak, to bardzo dobrze się składa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, jak na razie wszystko jest w teorii. Miał wystartować ogólnopolski mux a sprawa na razie rozbiła się na testach, to mniejsza. Planowane są wyłączenia emisji testowych ze Skrzycznego i Suchej Góry, ale może dadzą coś mocniejszego i w mpeg-4 :D poza tym nic ciekawego, polski [beep]ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że to forum już umarło.. jak cyfryzacja w Polsce. Jednak ktoś tu zagląda :) Nie wierzę, że nikt z Was nie ma jakiegoś znajomego w tym RCLu może by się coś podpytał lub podpowiedział jak mają działać :) przecież tam też tylko ludzie i może czegoś nie wiedzą, nie umieją.. :) A u mnie pozostaje się cieszyć słowackimi DVB-T bo na polskie nie ma co liczyć. Pozdrawiam.

 

odbiorniczki są nawet nie drogie. Koszt między 100 a 300zł mają być też bezpłatne egzemplarze dla tych mniej zamożnych ale jednak opłacających abonament RTV. Czyli nic za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zejdzie do 150zł, może jeszcze niżej. Nie opłaca się teraz, bo DVB-T w Polsce mamy w fazie rozpadu.

Generalnie: jak nie masz kasy na nowy telewizor to tak. W nowym telewizorze ten dekoder będzie tak jakby wbudowany. Jak zastanawiasz się nad nowym telewizorem, to nie kupuj żadnego odbiornika DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie powiedziane bo nie wszystkie, nawet nowe telewizory mają na standardzie dvb-t. Są przecież modele bez tej opcji. A moim zdaniem telewizja powinna zająć się dystrybucją dekoderów na szeroką skalę. Przykładowo-zamówić dużą partię sprzętu więc będzie taniej a potem sprzedawać po niższych cenach, w końcu mają kurde jakąś misję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w końcu wejdzie telewizja cyfrowa to kupno odbiornika dvb-t będzie się jak najbardziej opłacać dla tych, którzy chcą mieć w domu telewizję naziemną. Ceny odbiorników na pewno polecą w dół. Problem w tym, że jak na razie to nikt się nie kwapi do tv cyfrowej i nie wiadomo, kiedy zostanie uruchomiona już ostatecznie, a nie tylko w formie testów w niektórych rejonach kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze najlepiej bedzie mieć tuner cyfrowy do odbioru kanałów z satelity i dvb-t ,ponieważ u nas cyfralizacja sie opoznia i coraz wiecej klientow decyduje sie na zakup jednej z platform Zauważyłem ze szukaja klientów ,w mojej miejscowosci było juz kilku akwizytorów dwoje z cyfry + jeden z polsatu i N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...