Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę.. nagle za 5 miesięcy miałbym odbierać 3 multipleksy naziemnie..

Widzę że niektórzy już mają marzenia o tym co będzie w kolejnych i które kanały płatne :D

 

Nawet pierwszego w Krakowie nie ma. Testy były i się skończyły.

I nagle widzę że będzie 80% pokrycia kraju? Chyba że nagle wszyscy się przeniesiemy do Warszawy..

Z platformą TVP też się zapowiadało dobrze. Tylko że tutaj nawet nic nowego nie włączono i to w całym kraju.

Jak zadziałają 2 multipleksy w Krakowie będę w stanie uwierzyć w te 80%.

 

Btw.. u mnie w domu odbieram już jeden multipleks, nadawany z karty graficznej laptopa. Moc nadawania: może z kilka mW. Zasięg: do kilku metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam już screeny z bitrate'm wszystkich kanałów III multipleksu. Za momencik pojawią się w tym poście. ;)

 

http://img641.imageshack.us/slideshow/w ... d=tvp1.jpg

http://img641.imageshack.us/gal.php?g=tvp1.jpg

 

Za chwilkę wrzucę jeszcze zrzut z mocą sygnału.

sygnarq.th.jpg

Antena: typowa siatka, analog odbiera bezproblemowo tj. TVP1, TVP2, Polsat TVP Info. Mieszkam 30 km w linii prostej od nadajnika.

 

I jeszcze studio TVP HD.

tvphd.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy projektu będą dotyczyły warunków konkursu na operatora pierwszego multipleksu, na którym znajdą się m.in. TVP 1, TVP 2 i TVP Info.

Tak tam jest napisane na wp, ale czemu w MUX3 nadają właśnie te 3 kanały? Miały one być w MUX1...

To chyba jest jakiś stary artykuł... Zapomniałem, wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W temacie naziemnej telewizji cyfrowej w ogóle nie mam zielonego pojęcia, a chciałbym się zapytać jakie kanały mógłbym odbierać mieszkając w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. W jaki sprzęt miałbym się zaopatrzyć, aby oglądać kanały ntc? Teraz mam w drugim pokoju podłączoną tylko antenę siatkową, na której odbieram tvp 1, tvp 2, polsat, tv 4, tvp info i dekoder Cyfrowego Polsatu z kanałami FTA plus Polsat Play z niewiadomej przyczyny ;D. Chciałbym dobrać jak najtańszy sprzęt. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...