Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telewizor z tunerem MPEG2. Na wikipedii piszę że w lesznie(bo mam tam najbliżej) nadawana jest paczka właśnie w MPEG2. Czy to jest aktualne????

 

Wikipedia to faktycznie wiarygodne źródło informacji, poszukaj na stronach spółki EMITEL a dowiesz się prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO TV FM testowała w Leżajsku na Podkarpaciu. Nadajnik w Lesznie należy do lokalnej telewizji i wydaje mi się, że po krótkiej przerwie wznowiono emisję.

 

Racja INFO FM TV nie nadawała w Lesznie niemniej jednak nie zmienia to faktu, że było (lub nadal jest) to MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ten plan jest aktualny? Przecież wiadomo że najpierw zostaną uruchomione MUX2 i MUX3. Nie wiadomo, kto oprócz TVP, będzie w MUX1. Nie wiadomo kto będzie operatorem MUX1. Wszystko pewnie będzie trzeba rozplanować na nowo.

To wszystko są spory dotyczące zawartości multipleksów i nie mają nic wspólnego z częstotliwościami w eterze. Pod tym względem wszystko jest już gotowe i raczej się nie zmieni (ustalenia międzynarodowe). Dopuszczalne są jedynie lekkie korekty, które wyjdą z czasem "w praniu", ale to wszystko jest już przewidziane (istnieje "plan B", czyli alternatywne częstotliwości podane w dokumencie). Przecież to nie EmiTel jest właścicielem wolnych częstotliwości i nie decyduje co i jak będzie nadawał według własnego widzimisię, tylko Ministerstwo Infrastruktury w porozumieniu z MSWiA i KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie jak daleko będzie można odbierać sygnał to raczej się nie spodziewaj konkretnej odpowiedzi. Mapki mapkami a faktyczne pokrycie to zupełnie inna bajka. Teoretycznie możesz być w zasięgu, ale twoje lokalne położenie + instalacja antenowa mogą na to nie pozwolić. Biorąc pod uwagę, że nadajnik jest zainstalowany na kominie MPEC to prawdopodobieństwo, że sygnał przewędruje aż 130 km jest bliskie 0 zważywszy, że moc nadajnika jest relatywnie niska. Najpierw bym zaczął od przeanalizowania ukształtowania terenu pomiędzy nadajnikiem a twoją lokalizacją, gdyby się okazało, że jest jakimś cudem jest korzystna (żadnych wzniesień po drodze, teoretycznie anteny się widzą) to wtedy zdecydowałbym się na zakup solidnej kierunkowej anteny typu ATX107, choć wciąż to i tak nie gwarantowałoby sukcesu. Niestety w takich sytuacjach pozostaje tylko metoda prób i błędów. Użyj Gogle Earth do sprawdzenia dokładnej odległości i przeanalizowania ukształtowania terenu. W każdym razie wydaje mi się, że masz bardzo znikome szanse na odebranie sygnału cyfrowego z Leszna. 130 km dla sygnału cyfrowego to nie jest problem pod warunkiem, że moc nadajnika jest wystarczająco wysoka (np. 25kW) i nadajnik jest wysoko n.p.m. Są wyjątki jak np. RTCN Skrzyczne (1257 m n.p.m), które nadaje z mocą zaledwie 0,5 kW a sygnał jest odbierany na ponad 130 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow.gif Desperacja ludzka nie zna granic szczerbaty.gif

Tak, będziesz mógł odbierać i to na samym gwoździu, bez stosowania jakichkolwiek super anten :lol2: :lol2: :lol2: I to tylko dlatego, że mapa :google: tak mówi fool.gif:lol2: :lol2: :lol2:

 

A tak na poważnie, już ci jarek999 to wytłumaczył, a ty dalej swoje crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki zasięgu są dostępne w sieci, max odległośc na teraz to 50 km.

Nadawanie od godz. 17:00 to próba podjęcia znanych metod, stosowanych

wcześniej w telewizjach kablowych w celu przedstawienia możliwości

cyfryzacji a z niedlugim czasem po rozpowszechnieniu ponownie otworzymy

całodniowe nadawanie.

 

wysłałem do nich emaila i to mi przysłali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...