Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP na pewno taką możliwość ma. A to wystarczy, żeby pod pretekstem wprowadzenia TVP1 w HD, zablokować wprowadzenie innych, wartościowszych kanałów TVP. To jest tak samo prawdopodobne jak wprowadzenie do DVB-T kanału TVP Polonia (dla Polaków za granicą!), żeby nie wpuścić TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie TVP1 HD uważałbym za bardzo atrakcyjny kanał. Część transmisji pokrywałaby się z TVP HD, część upskalowana ale z czasem coraz mniej. Jednakże zostawmy to bo to chyba czysta fantazja. Tym niemniej albo TVP Polonia albo jakieś TVP Parlament czy Seriale może zająć miejsce TVP Sport czy HD. Kto wie czy nie po to właśnie otrzymały koncesje. Przekonamy się czy działa tu "niewidzialna ręka konkurencji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej słuchajcie. Nie chodzi mi o żadne tam dodatkowe kanały czy dyskusje co będzie w kolejnych mux-ach.

 

 

Chciałbym dowiedzieć się czy data 31 marzec 2010 - 1 kwietnia 2010 jest nadal aktualna jeżeli chodzi

o włączenie nadajników DVB-T MUX1 z podstawowymi kanałami w etapie II dla Zachodniopomorskiego ?

 

Co z przetargiem na MUX1 w związku z decyzjami TVP odnośnie wyników za przetarg na MUX3 ?

Co dalej z uruchamianiem MUX1 - jedna wielka niewiadoma .. będę miał od kwietnia DVB-T ?

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Mux 1: TVP1, TVP2, TVP Info. Mux 3: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP HD. Do tego zapewne będą chcieli wcisnąć nam TVP Polonia oraz zapowiadane kanały TVP Seriale i TVP Parlament. A koncesje w DVB-T będą przyznawane na 10 lat. TVP zakłada, że przez ten okres powiększy jeszcze liczbę swoich kanałów tematycznych. Może doczekamy się np. rozdzielenia TVP Info od TVP Regionalnych oraz powrotu do projektów TVP Nauka, TVP Film, TVP Rozrywka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja cyfrowa będzie w Polsce dopiero po Euro 2012

 

Przez pilota zamówimy film, opłacimy rachunki, może nawet zagłosujemy w wyborach. Wszystko dzięki telewizji cyfrowej. Ale rządowi się nie spieszy - we wtorek ministrowie nie zajęli się ustawą umożliwiającą Polsce skok cywilizacyjny, ubolewa "Metro".

 

 

Telewizję cyfrową ma już prawie cała Europa, a częściowo nawet Białoruś. U nas jest częścią rządowego projektu modernizacyjnego "Polska cyfrowa". Nie oznacza to jednak, że szybko się jej doczekamy.

 

Pierwszym krokiem do tego skoku cywilizacyjnego jest przyjęcie ustawy, która sprecyzuje, kto i na jakich warunkach stworzy telewizję cyfrową, bo dziś TVP nie może dogadać się z nadawcami prywatnymi. Niestety, rząd przełożył sprawę o kilka tygodni, bo - jak pisze gazeta - pojawiły się pytania. Jakie? Kto pyta? Ministerstwo Infrastruktury nie zdradza.

 

Zresztą, nawet w planach rząd się nie spieszy. Według projektu, z sygnałem analogowym skończymy dopiero w 2013 r., jako ostatni kraj UE. Warunki techniczne pozwoliłyby zrobić to wcześniej - w stolicy przeprowadza się próby. Ale rząd boi się o to, czy ewentualne problemy ze zmianą systemu nie przeszkodzą w oglądaniu mistrzostw Euro 2012, twierdzi "Metro".

http://forsal.pl/artykuly/410244,telewi ... _2012.html

Tusk powiedział że zastał Polskę analogową a zostawi cyfrową. Tusk nigdy nie kłamie czasem tylko wyraża się nieprecyzyjnie bo nie powiedział kiedy nastąpi to "zostawi"? Jeśli planuje premierować przez kilka kadencji to na cyfryzację możemy jeszcze trochę poczekać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie głowa małą, jak się o tym wszystkim słyszy. Nie sądziłem, że Państwo Polskie może być takim mułem we wprowadzaniu NTC. Zapewne szybko nie doczekamy się darmowej TV naziemnej a ja mam takie wewnętrzne przeczucie, że to wszystko skończy się kodowanymi kanałami DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Jutro Prima-Aprylis także pozwolę sobie na ten oto wspaniały wpis:

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Już dziś 31 marca 2010 roku startuje II etap cyfryzacji Polski.

Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce stanie się faktem!

 

Wg harmonogramu dostępnego na stronach rządowych:

http://cyfryzacja.gov.pl/2-4a6816459b610.htm

 

MUX-1 czyli pakiet kanałów dostępny na określonej częstotliwości

wystartuje w największych miastach naszego kraju oferując nam

wszystkie ogólnopolskie stacje telewizyjne znane z analogu.

 

Takie jak: TVP1, TVP2, TVP INFO, TV4, POLSAT, TVN, TV PULS.

 

Lecz tym razem w wysokiej cyfrowej jakości nie odbiegającej od tej

znanej nam z platform cyfrowych - dostępnych na satelicie.

 

Każdemu kto zaopatrzy się w sprzęt do obioru DVB-T.

W dodatku zupełnie za darmo! Bez żadnych opłat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...