Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pol roku temu, przed kupnem tunerka, a zastanawialem sie nad Interstarem combo, kontaktowalem sie z czlowiekiem z Emitela. Odradzil mi i kazal poczekac na 2007 rok. Wojsko zwolni wtedy czestoliwosci. Jedno badz kilka, tak obeznany nie jestem. Zgrzytasz juz zabkami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wojsku co odeszło. O wojsku, które zmiejszono i o koszarach zamienionych w osiedla mieszkaniowe i w miasteczka, to już pieśnie na podwórkach śpiewają. Śpiewka o czestotlowościach zwalnianych przez wojsko, to już stary chwyt do wykretów. Niczym wytrych dla odwrócenia uwagi. Komu można jeszcze takie bajery walić. Czy ktoś w tym wszystkim zapomniał, gdzie jest technika, jakie jej jest miejsce na świecie. Dziadowski sprzęt poradziecki coś tam zajmował albo i nie i wciskają teraz kit.

Ząbki są na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są miśliwce, to i są miśliciele. Mam wrażenie, że Tobie odbiegło się od tematu.

Ząbki jak są na sztywno, to na sztywno ! - że szklanki, to sobie popijam (-) lub zapijam.

 

Wybacz Bogdan, nie chcialem urazic. Przepraszam.

 

Na podstawie uksztaltowania terenu. To po pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że obszar, od którego zaczynają sie testy, jest wybierany na podstawie badań odboru analogowego. Myślę, że po Wielkopolsce będzie Podlasie i południe Polski.

Co to za teoria ?. Znaczy tak, jak nie będzie pokrycia w analogu to nie będzie DVB-T. Dobrze zrozumiałem ?. Ludzieee trzymajcie mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że obszar, od którego zaczynają sie testy, jest wybierany na podstawie badań odboru analogowego. Myślę, że po Wielkopolsce będzie Podlasie i południe Polski.

Co to za teoria ?. Znaczy tak, jak nie będzie pokrycia w analogu to nie będzie DVB-T. Dobrze zrozumiałem ?. Ludzieee trzymajcie mnie !

Na początku tam. Potem reszta terenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy korzysta toś może z nadajnika dvb-t na suchej górze koło krosna?

Mieszkam w Wetlinie w Bieszczadach i planuje zakupic tuner do tv naziemnej.To jest ok 90 km od nadajnika.Czy jest wogóle sens inwestować w to ?

To zależy czy "optycznie" widać nadajnik.Tzn. nie musi być go widać doslownie, ale na drodze nie może być gór.Jak są, to raczej nic nie odbierzesz, chyba , że od sąsiadów z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nici z naziemnej cyfrówki, bo dookoła wszędzie są góry...ale dziwi mnie też informacja zamieszczona na stronie tvp rzeszów że zasięg dvb obejmie 95% powierzchni województwa.Z mapy Emitela i ukształtowania terenu wogóle to niew wiem czy obejmie nawet 50%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam do Suchej Góry niewiele. Nadajnik prawie że widzę z domu. Kupiłem tanią kartę dvb-t i nic. Tak się zastanawiam czy to wina karty czy trzeba zainwestować w normalną antenę do niej :(

 

To że nie może być gór na drodze sygnału to lekka przesada.[/i]

No nie wiem.Pod Zakopcem mam maly domek, góra (częśc pasma Gubalowskiego) zaslania Gubalowke i już muszę korzystać z nadajnika w Wisle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Suchej Góry niewiele. Nadajnik prawie że widzę z domu. Kupiłem tanią kartę dvb-t i nic. Tak się zastanawiam czy to wina karty czy trzeba zainwestować w normalną antenę do niej :(

 

To że nie może być gór na drodze sygnału to lekka przesada.[/i]

Oczywiście trzeba zainstalować naziemną antenę, może to być popularna siatka i wtedy zadziała.

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ta cała cyfrowa tv naziemna to nieporozumienie,wszystki stacje inwestujące w to wyrzucaja pieniądze w błoto,a zwykły śmiertelnik woli wydać kase na jakiś pakiecik cyfrowej platformy niż kupować za 400 zł przystawkę do odbioru 3 programów..śmiechu warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cała cyfrowa tv naziemna to nieporozumienie,wszystki stacje inwestujące w to wyrzucaja pieniądze w błoto,a zwykły śmiertelnik woli wydać kase na jakiś pakiecik cyfrowej platformy niż kupować za 400 zł przystawkę do odbioru 3 programów..śmiechu warte...

 

Ty wiesz co to testy ? I tak przystawke kupi/dostanie bo 17 czerwca 2015 roku ZNIKNA WSZYSTKIE nadajniki analogowe w UE.

 

Po drugie dwa multipleksy to 8 programow w MPEG-2 lub 16 w MPEG-4

a to juz jest calkiem interesujaca wizja taniej free telewizji.

 

Edycja Burli: Nie cytujemy posta na którego odpowiadamy jeśli piszemy zaraz pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...