Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę w wykazie nadajników po refarmingu u mnie na warszawskich nadajnikach SFN Raszyn/PKiN MUX Test TVP przejdzie z k31 na k48 czyli w miejsce obecnego MUX2 a MUX2 przejdzie na k29. MUX1 na k43 z k58. Tak więc tylko MUX3 i MUX4 pozostaną bez zmian odpowiednio na k27 i k34. Tylko jedna rzecz mnie dziwi? Skoro MUX Test TVP przechodzi na docelowy kanał częstotliwości (tutaj k48!) i wszędzie gdzie są zmiany bo jak zapowiedzieli zawnioskowali o częstotliwości docelowe przydzielone dla MUX6 to dlaczego nadal nadają z mniejszymi mocami tych nadajników czyli tyle co teraz obecnie nadają. Z nadajnika Wa-wa/Raszyn nadal z mocą 50 kW nadajnika Wa-wa/PKiN nadal z mocą 3 kW. :-( Przecież to już docelowe nadajniki dla MUX6 więc można nadawać już z nich z docelowymi mocami czyli dla Raszyna z mocą 100 kW bo wątpię by z PKiN nadawali więcej w SFN z Raszynem niż 3 kW choć być może będzie 10 kW jak z MUX3? Dziwne to wszystko? To co? Dopiero jak TVP oficjalnie dostanie MUX6 jako dodatkowy MUX dla siebie cały ro wtedy odkręci jej moce UKE na docelowe dla dużych obiektów czyli 100 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Właśnie, kupiła za 4500zł ale ile z tego sama zapłaciła z własnych dochodów. 

Przecież mogła kupić tv za 4300zł i nie starać się o dofinansowanie, i spać spokojnie. Zresztą przy kwocie za jaką kupiła kwota dofinansowania nie ma większego znaczenia. Podsumowując mogła nabyć tv tańszy o kwotę 200zł, nie pakując się w problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

Podsumowując mogła nabyć tv tańszy o kwotę 200zł, nie pakując się w problemy.

Czy znalazłaby tańszy o 200zł tego nie wiemy, bo może kolejny były w kwocie dużo niższej i klasę niżej. 

Jak podkreślałem cena telewizora nie jest bardzo duża. 

Można kupić tańszy w okolicach 2000zł z opcją że szybko się zepsuje, albo dołożyć, wziąć na raty droższy. 

Wtedy 250zł ma znaczenie. 

Nie ma żadnych kryteriów co do wysokości kwoty telewizora. Jedynym jest nieostra definicja trudnej sytuacji materialnej.

Ta sytuacja może być dla kogoś trudna aby kupić coś za gotówkę, ale na raty jakoś sobie poradzić. Wszystko zależy jak kto interpretuje.

Przepisy powinny być tak konstruowane, aby nie dawać pola do interpretacji i domysłów. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

 

Można kupić tańszy w okolicach 2000zł z opcją że szybko się zepsuje, albo dołożyć, wziąć na raty droższy. 

 

Tylko jak kogoś stać na droższy lepszy tv to po co sięgać o pomoc do Państwa, przecież cię stać. Idąc tym tokiem myślenia mogę kupić odbiornik za 10000 żądać dofinansowania, i liczyć że jakoś to będzie nikt się nie dopatrzy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo21 napisał:

Widzę w wykazie nadajników po refarmingu u mnie na warszawskich nadajnikach SFN Raszyn/PKiN MUX Test TVP przejdzie z k31 na k48 czyli w miejsce obecnego MUX2 a MUX2 przejdzie na k29. MUX1 na k43 z k58. Tak więc tylko MUX3 i MUX4 pozostaną bez zmian odpowiednio na k27 i k34. Tylko jedna rzecz mnie dziwi? Skoro MUX Test TVP przechodzi na docelowy kanał częstotliwości (tutaj k48!) i wszędzie gdzie są zmiany bo jak zapowiedzieli zawnioskowali o częstotliwości docelowe przydzielone dla MUX6 to dlaczego nadal nadają z mniejszymi mocami tych nadajników czyli tyle co teraz obecnie nadają. Z nadajnika Wa-wa/Raszyn nadal z mocą 50 kW nadajnika Wa-wa/PKiN nadal z mocą 3 kW. :-( Przecież to już docelowe nadajniki dla MUX6 więc można nadawać już z nich z docelowymi mocami czyli dla Raszyna z mocą 100 kW bo wątpię by z PKiN nadawali więcej w SFN z Raszynem niż 3 kW choć być może będzie 10 kW jak z MUX3? Dziwne to wszystko? To co? Dopiero jak TVP oficjalnie dostanie MUX6 jako dodatkowy MUX dla siebie cały ro wtedy odkręci jej moce UKE na docelowe dla dużych obiektów czyli 100 kW?

 @pablo21 Możesz sprawdzić co z lubelskimi nadajnikami ? Bo za już 11 godzin będą przełączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał:

Tylko jak kogoś stać na droższy lepszy tv to po co sięgać o pomoc do Państwa, przecież cię stać. Idąc tym tokiem myślenia mogę kupić odbiornik za 10000 żądać dofinansowania, i liczyć że jakoś to będzie nikt się nie dopatrzy.

Idąc tym tokiem myślenia jeśli Cię stać na telewizor za 2000zł to biedny raczej nie jesteś. Gdyby być naprawdę biednym, to siegałoby się po dekoder za góra 150zł.

Zaznaczanie opcji trudna sytuacja materialna i kupno telewizora, to sorzeczność sama w sobie. 

Pytanie brzmi gdzie jest granica. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję zmiany dla MUX od dnia jutrzejszego nadajnik Raszyn, lub PKiN dla odbierających z tej lokalizacji. MUX-1 DVB-T2 kanał 43 częstotliwość 650 MHz( TVP ABC, TTV, Eska TV, Focus TV, Antena TV, Stopklatka, Trwam. Polo TV) moc PKiN 3 kW, Raszyn 100 kW.  MUX-2 DVB-T2  kanał 29, częstotliwość 538 MHz ( Polsat, SuperPolsat, TVN TVN7 TV4, TV6, Plus, Plus2) moc PKiN 3 kW, Raszyn 100kW. MUX DVB-T2 TESTOWY TVP,  kanał 48 częstotliwość 690 MHz (Kultura, Kobieta, TVP3, Dokument, Rozrywka)Moc PKIN 5 kW, Raszyn 50 kW. Pozostałe MUX na razie chyba bez zmian? Zobaczymy jutro jak to się wszystko zgra i przestroi.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Można kupić tańszy w okolicach 2000zł z opcją że szybko się zepsuje, albo dołożyć, wziąć na raty droższy. 

Wtedy 250zł ma znaczenie. 

Nie spotkałem sie z taką zależnością że tańszy telewizor szybciej się zepsuje. Znam wiele przypadków gdzie telewizory tanie (700-1500 PLN)  grają po 10-15 lat.

Sam takiego mam. Kosztował 700 PLN kupowałem go w 2011 roku jak jeszcze był analog. Gra do dziś i jest to TV najwięcej używany... Chciałbym żeby już padł... :-).

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pablo21 napisał:

A to już nie będą poprzez Eutelsat 33 East. dosyłać paczki do MUX4? 

Obecnie dosyły są realizowane tak innych MUX.

Dlaczego raczej?Bo mogą sobie być kilka dni lub zastąpione dosyłem do wozów Polsatu.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe! Odbieram u siebie na mojej siatce przekaz MUX2 w DVB-T2/HEVC na k44. Jaki to nadajnik? Bo sygnał silny 100% i jakość ok 50%. Wszystkie kanały w pięknym HD. :-)

Edit:

Wygląda na to że to SFN MUX2 z Warmińsko-Mazurskiego i aż tutaj do mnie do Mazowsza dolatuje sygnał w DVB-T2. :-) Tylko tam w pobliżu jest planowany na k44 MUX2 po refarmingu. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...