Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego ja pisze ze mi znikły dwa muxy a dostaje mapki tragedia napisze jeszcze raz nie miałem problemu z odbiorm Tylko od wczoraj nie mam muxu 1 i 2 prościej juz się nie da przepraszam 

9 minut temu, DanielK napisał:

Tylko niemieckie tam na UHF idą w pionie

W poziomie tez ladnie mi  łapią 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur912 napisał:

Tu ci wyżej dobrze radzą a ty swoje...

Swoje bo już sprawdzałem jak przesuwam antenę to tracę wszystko bo nie łapie nadajnika No ludzie kochani juz jakiś czas temu ja ustawiłem tak jak jest i było ok do wczoraj mux 1 i 2 łapał mi.najlepiej reszta tez świeciła więc.to nie ustawieni anteny

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Arczi13 napisał:

więc.to nie ustawieni anteny

Nie, wcale. Nadajnik Ci przesunęli wczoraj. Jutro jak sygnał odbierzesz, to nadajnik wróci na swoje miejsce. Gdy za tydzień stracisz ponownie sygnał, to znów Ci nadajnik przestawią. 

Żyj w tym. Przeświadczeniu i narzekaj na forum na wędrujący nadajnik :)

 

Nie rozumiesz podstawowych praw fizyki. Wyjaśniamy, nie dociera. To czego oczekujesz skoro wiesz lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Nie, wcale. Nadajnik Ci przesunęli wczoraj. Jutro jak sygnał odbierzesz, to nadajnik wróci na swoje miejsce. Gdy za tydzień stracisz ponownie sygnał, to znów Ci nadajnik przestawią. 

Bardzo śmieszne nie ma tych muxow były przestawiałem. Antenę nic nie ma ich ile można po prostu ich nie widzi nie znam się jutro. Może będzie może nie po co.takie kpienie z.kogos dziękuję za taką pomoc.

Jedyne czego oczekuje to przestaw antenę i kpiny ze strony wielkich fachowców  lobbujących emitel sam sobie poradzę  jakos  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Twoja antena składa się z dwóch anten .Do odbioru VHF i UHF.Jeżeli odbiera VHF prawidłowo,a UHF nie,to znaczy,że należy sprawdzić dlaczego  UHF nieodbiera.W instrukcji tej anteny jest etap scalenia dwóch kabli w jeden i to moim zdaniem należałoby sprawdzić.Kable czasami na stykach lubią tracić łączność.Powodzenia. Miejsce to płytka z połączeniem dwóch f-ek.Możesz póżniej pomyśleć nad  wzmacniaczem w opisie.Załączam stronę z opisem.https://dvbsklep.pl/antena-dvbt-uni-line-560hdv-emme-esse.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arczi13 napisał:

Bardzo śmieszne nie ma tych muxow były przestawiałem. Antenę nic nie ma ich ile można poprostu ich nie widzi

Najwyraźniej coś ne tak z anteną lub lub jej lokalizacją.

Jeśli nie przyjmujesz tego do wiadomości i uważasz że nagle ktoś MUX'y wyłączył, to my na forum nie udzielimy Ci tutaj pomocy..

I nie ma w tym żadnej złośliwości.

Podpowiadamy Ci rozwiązania, Ty wiesz lepiej. Nic na to na poradzimy, masz prawo wiedzieć lepiej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muxy wrócily. Pytanie na ile. Nic nie ruszałem po prostu sa. Nie jestem mądrzejszy wiem co widzę.  Jak mam antenę i wiem, że miałem wszystkie muxy i nagle 2 znikły. Rozwiązania typu, że mam złą polaryzację? To jak ja wcześniej wszystko łapałem  i to ja jestem wyśmiewany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Arczi13 napisał:

 To jak ja wcześniej wszystko łapałem  i to ja jestem wyśmiewany?

Nikt Cię nie wyśmiewa, podajemy Ci potencjalne przyczyny takiej sytuacji jaką masz.

Sygnał w eterze ma lepszą lub gorszą propagację. W zależności m.in. od pogody raz rozchodzi się lepiej, raz gorzej.

Jeśli Twoja antena odbiera sygnał na granicy odbioru, nie ma zapasu na stabilny odbiór i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (to wcale nie musi oznaczać pochmurnej pogody) sygnał jest słabszy i spada na tyle że Twój odbiornik nie radzi sobie z jego odbiorem dla konkretnego MUX.

Nie chcesz tego przyjąć do wiadomości, tylko w kółko wałkujesz swoją teorię, to się nie dziw że użytkownicy zaczynają to obracać w żarty, bo mało zachęcająco jest słuchać osobie która chce Ci pomóc, tego typu uwagi

16 godzin temu, Arczi13 napisał:

smiesszne takie wyjaśnienia są na granicy sygnału to co granicą się przesunęła glupie tłumaczenie

 

Jeśli dla Ciebie to jest śmieszne, to nie oczekuj że będziesz poważnie traktowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości na pewno tyle nie ma co pokazuje tuner.

Pokazywana siła jest bardzo mała, czyli to potwierdza, że sygnał ledwo ledwo w tej konfiguracji dociera do odbiornika.

Pojawiła się burza, sygnał spadł, pokazały się piksele. To jest kolejny dowód odbioru na granicy, stąd problemy z zanikającym okresowo sygnałem.

Z odpowiednią anteną i dobrym miejscu instalacji sygnał powinien odbierać bez zakłóceń, niezależnie od warunków pogodowych.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Z odpowiednią anteną i dobrym miejscu instalacji sygnał powinien odbierać bez zakłóceń, niezależnie od warunków pogodowych.

Innego miejsca nie mam. Antena miała być dobra niby, jedna z najlepszych, z dobrym zyskiem. Ja się poddaje. Szkoda nerwów czasu i pieniędzy na tą ciekawostkę. 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Na dachu budynku w którym mieszkasz nie możesz zainstalować anteny?

 

Nie, nie ma technicznej możliwości u nas w mieście. Instalacje zbiorcze zostały już dawno usunięte. Kierunek mam na Szczecin i  łapie też Grzywacz, ale słabo, chyba bardziej z odbicia. 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ustawioną antenę na Grzywacz.

Wystąp do administracji budynku z pismem, o pozwolenie na zamontowanie własnej anteny na dachu. Taka możliwość zawsze istnieje że nie będą Ci robić problemów. Uzasadnij to problemami z odbiorem montując antenę na balkonie, czy za oknem.

Zobacz na mapkach https://emimaps.emitel.pl/ , Szczecin masz za daleko.

Nie obejmuje zasięgiem Świnoujścia.

Albo szukaj z innego kierunku odbitego sygnału z obiektu nadawczego Grzywacz, np. od sąsiedniego bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam chciałbym zapytać o rozwiązanie problemu a mianowicie tv naziemną oglądam w drugim pokoju za pomocą tunera usb podłączonego do komputera teraz po zmianie standardu nadawania w woj świętokrzyskim zniknęły mi kanały te które nadają w nowym kodeksu hevc ale sprawdź tv działa prawidłowo mam doinstalowany kodek hevc ale nie wyszukuje polsatu itp i nie jesteś to wina ustawienia anteny bo w salonie na tv wszystko działa normalnie...czy wie może ktoś jak skonfigurować kodeks czy coś nie jesteś to nowy tuner jest to iView HD USB DVB-T2 Receiver

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Meagol napisał:

 

Witam chciałbym zapytać o rozwiązanie problemu a mianowicie tv naziemną oglądam w drugim pokoju za pomocą tunera usb podłączonego do komputera teraz po zmianie standardu nadawania w woj świętokrzyskim zniknęły mi kanały

 

 

 

Odbierasz MUX Testowy TVP czyli( TVP 3, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura i inne)? Odbierasz MUX Wydarzenia24 HD?  Z tego co się orientuję nie odbierasz MUX 2 (Polsat, TV 4, TV Plus i inne)? Z tego co czytałem, opisuje prasa, występują problemy z odbiorem MUX 2 po zmianie nadawania. Radzą zresetować odbiornik i zestroić jeszcze raz kanały, lub ręcznie jeśli znasz częstotliwości nadawania. Skoro odbierasz HEVC to powinien dekoder wyłapać nowe kanały. Odbiór TVP Sprawdzam nie jest gwarancją że masz DVB-T2. TVP Sprawdzam nadawany jest w starym standardzie tylko z kodekiem HEVC.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie UKE jest nowy zmieniony plan zagospodarowania częstotliwości. 

TVP z możliwością nadawania w DVB-T AVC do końca 2023.

Konsultacje pomimo sprzeciwu wszystkich prywatnych podmiotów biorących w nich udział nie wpłynęły na podjętą decyzję, co było do przewidzenia. 

Dla formalności dodam chodzi o MUX3, choć to wszyscy wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Meagol napisał:

czy wie może ktoś jak skonfigurować kodeks czy coś nie jesteś to nowy tuner jest to iView HD USB DVB-T2 Receiver

 

Z jakiej aplikacji korzystasz i na jakim systemie Windows, Linux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Na stronie UKE jest nowy zmieniony plan zagospodarowania częstotliwości. 

TVP z możliwością nadawania w DVB-T AVC do końca 2023.

Konsultacje pomimo sprzeciwu wszystkich prywatnych podmiotów biorących w nich udział nie wpłynęły na podjętą decyzję, co było do przewidzenia. 

Dla formalności dodam chodzi o MUX3, choć to wszyscy wiedzą. 

Mamy Państwo w Państwie, tylko EU może pomóc, smutne że takie rzeczy się u nas dzieją w dzisiejszych czasach, to jest niewiarygodne co się dzieje, wszyscy przeciw a oni w zaparte jak na wojnie, nie może być jeden podmiot faworyzowany, wszyscy powinni w tym samym czasie przejść do HEVC...

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...