Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inna kwestia to obecność TVP 3 Warszawa. Zapowiadano, że stopniowo kolejne ośrodki regionalne będą przechodzić na HD. Być może z tego powodu W-wa jest obecna na mux5. Mieszkam w małej miejscowości w powiecie kazimierskim i tak się składa, że moi sąsiedzi mają dostęp do 4 wersji regionalnych TVP3 - oprócz wspomnianej Warszawy - Kraków, Kielce i Rzeszów (dosył z Tarnowa). U mnie kwestia ustawienia anteny i też bym złapał Rzeszów. 

Edytowane przez darkranger1
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładasz że 4K nie wypali? Zapowiedzi uruchomienia kanału na stałe były. 
Kanał 4K zajmie przynajmniej połowę MUX DVB-T2 w HEVC przy nieco gorszej przepływności. 
Zatem miejsca na pozostałe kanały jest za mało. 
Dlatego, że większość tunerów jest do HD a telewizorów 4K też dużo osób nie ma i to nie wypali tak jak kiedyś z ''promocją'' TVP Sport HD na MUX8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko fajnie tylko co to za telewizja. Wstaje dziś a tu wszędzie zero kanałów, bo pada deszcz. Co to za szajs, a nie sorki mux 8 jest i testowy, klatkowy. Wczoraj wieczorem tez w sumie dziwnie znikały muxy

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zeusek napisał:

T2 jest bardziej wymagający co do sygnału

Dlatego mux 8 jest moc 54 jakość 100?

Po za tym dzieje się tak nawet przy ładnej pogodzie wiadomo że jak jest brzydka to sygnał jest gorszy ale żeby calkiem znikał to co ro za nowoczesność 

Edytowane przez Arczi13
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zeusek napisał:

a poza tym niska częstotliwość i inaczej odbiera niż pasmo UHF.

Czyli jak przeniosą go na UHF to będę miał wszedzie ciemno normalnie gratulacje dla tego kto to wymyslil 

Wychodzi na to że pasmo UHF nie nadaje się na nadawanie telewizji w warunkach złej pogody  a wiadomo jak to u nas z tą pogoda zwłaszcza tu nad morzem baltyckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zeusek napisał:

lepiej przetestować różne kierunki i kombinacje a najlepiej zabrać fachowca bo pasmo UHF jest ważniejsze dla NTC.

Testowałem - raz jest wszystko, raz nie ma połowy, raz niczego i tak na zmianę. Co mi da ustawianie jak one po prostu znikają?  Jak zacznę co drugi dzień  wzywać fachowca to mi pieniedzy zabraknie 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arczi13 napisał:

Testowałem - raz jest wszystko, raz nie ma połowy, raz niczego i tak na zmianę. Co mi da ustawianie jak one po prostu znikają? 

Skąd ja to znam. U mnie jest co jakiś czas to samo. Jest okres, kiedy to wszystko gra jak należy przez 3 miesiące, a potem przychodzi taki okres, kiedy kanały z jednego MUX'a ni stąd ni zowąd znikają na cały dzień, potem się pojawiają i następnego znowu znikają. Tydzień wszystko jest w porządku i znowu ten sam MUX, albo dla odmiany inny znika, tylko po to, aby za dwa dni pojawić się, ot tak, bo chcę i znowu 2-3 miesiące spokoju. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arczi13 napisał:

 Co mi da ustawianie jak one po prostu znikają? 

Odpowiednie ustawienie jest właśnie po aby nie znikały :)

Zła antena, lub niewłaściwe położenie powoduje takie problemy. Instalatora wołasz po to aby Ci to zrobił w odpowiednim miejscu i odpowiednią anteną. Ma od tego mierniki poziomu sygnału.

Twoja antena zbiera sygnał na granicy odbioru, dlatego sygnał raz masz, innym razem zanika. Instalator w ten sposób nie mógłby Ci tego zostawić, gdyż wie jaki minimalny poziom sygnału musi uzyskać na mierniku, abyś Ty mógł mieć stabilny odbiór.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Dla tych ,co mają problemy z odbiorem,proponuję wejść na stronę https://emimaps.emitel.pl/  i wpisać swoją miejscowość.Tam wszystko jest napisane,nawet jaką antenę dobrać.Moc nadajników,zasięg itd.Można samemu dobrać nadajniki.Czy założyć wzmacniacz,czy symetryzator i w jakiej polaryzacji jest nadawany mux. Poczytać na spokojnie nawet kilka razy. Polecam.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zefir napisał:

proponuję wejść na stronę https://emimaps.emitel.pl/  i wpisać swoją miejscowość.Tam wszystko jest napisane,nawet jaką antenę dobrać.

 

Owszem, aplikacja bardzo pomocna, ale nie jest "wyrocznią".

 

Cytat

Aplikacja jest narzędziem pomocniczym dla odbiorcy końcowego. Działanie aplikacji nie obejmuje wszystkich zagadnień wpływających na ocenę możliwości odbioru sygnału w danej lokalizacji, w związku z czym Emitel nie gwarantuje, że rzeczywiste działanie urządzeń odbiorcy końcowego będzie odpowiadać wynikom zastosowania aplikacji lub oczekiwanym wynikom zastosowania się do instrukcji uzyskanych za pomocą aplikacji. Opisy i porady zawarte w aplikacji i na stronach internetowych Emitel należy traktować jedynie jako informacje, które nie stanowią rekomendacji lub innego zapewnienia lub zobowiązania Emitel wobec użytkownika aplikacji, odbiorcy końcowego lub osób trzecich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że mapa nie jest wyrocznią.
Jestem na granicy odbioru z Trzeciewca (63km według mapy)... nie mówiąc o MUX TVP gdzie ma tylko połowę mocy (50kW) co np. MUX 1 (100kW) a żadnego bliżej nadajnika nie mam. Odbiór jednak MUX TVP mam dobry i stabilny, kwestia dobrej anteny i czystego terenu... nawiasem mówiąc to antenę mi wybrali kilka lat temu na forum Emitel'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem mierniki ale było dobrze a teraz nie ma nic oprócz mux 8 a pogoda jest już piekna poprostu jest kompletne zero a antena w tym samym kierunku co zawsze i było dobrze to co co przesunęli nadajnik smiesszne takie wyjaśnienia są na granicy sygnału to co granicą się przesunęła glupie tłumaczenie badziewnej telewizji zla antena to jaka ma być na pół bloku żeby to normalnie odbierac a ludzie na dachach tez mają takie problemy fachowiec mi to ustawi a za parę dni będzie to samo

Po za tym nawet instalatorzy na forum emitel tez o tym piszą że latają do ludzi bo jest dobrze a zaraz dzwonią że znikło więc coś jest nie tak a zwalanie na anteny i ludzi do niczego nas nie zaprowadzi

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arczi13 napisał:

Tak wiem mierniki ale było dobrze a teraz nie ma nic oprócz mux 8 a pogoda jest już piekna poprostu jest kompletne zero a antena w tym samym kierunku co zawsze i było dobrze to co co przesunęli nadajnik smiesszne takie wyjaśnienia są na granicy sygnału to co granicą się przesunęła glupie tłumaczenie badziewnej telewizji

 Ja odbieram w domu z dwóch anten do dwóch telewizorów.Anteny logarytmiczne ze wzmacniaczem .Niedawno przy jednej wymieniałem płytkę i zasilacz.Przy drugiej też coś się stało i muszę to jeszcze sprawdzić.Nic nie jest wieczne.! Co do nadajnika,to może lokalizacji nie zmieniono,ale moc nadawania.Proponowałbym sprawdzić jedno i drugie.Miernika specjalnego nie potrzebujesz.Wystarczy wpisać kanał,który powinien być odbierany i obserwować siłę i jakość na dekoderze,lub telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież pisze ze było dobrze znaczy wczoraj do wieczora dobrze na zasadzie jakoś to działało chodz z różnym skutkiem nie ustawiałem anteny pół roku temu tylko nie dawno mam antenę kierunkowa emma Esse 560HVD  wszystko było ok odbierałem wszystko oprócz mux 3  problem się zaczą wczoraj zaczynały znikać muxy na zmianę dziś wszystkie prócz mux 8 tu nie chodzi o parametry częstotliwości kierunek skoro mux 8 widzi i działa dobrze to znaczy że jest dobrze skierowana odbiór jest idealny 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W jakiej miejscowości mieszkasz,lub koło jakiej.? Czy masz antenę (obie części ) w polaryzacji poziomej.? Czy to obiekt nadawczy:Białogard / Sławoborze.? Jedyna opcja,jeśli wszystko jest tak ja piszesz,to należałoby sprawdzić połączenie dwóch kabli w jeden przy antenie.Sprawdzałem instrukcę tej anteny i może tam być brak styku.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zefir napisał:

Czy masz antenę (obie części ) w polaryzacji poziomej.? Czy to obiekt nadawczy:Białogard / Sławoborze.?

Świnoujście  tak Obie  w pionowej było dobrze do wczoraj wieczór  dziś tylko mux 8 i testowy reszta ciemno glucho o mux3 to nie wspominam bo zawsze mam problem grzywacz kołowo  w moim przypadku kołowo widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ramirez napisał:

Jak żaden okoliczny nadajnik nie nadaje w polaryzacji pionowej. To się dziwisz że nie chce działać? 

Mój błąd w poziomej napisalem szczecin kołowo grzywacz mam zasloniety hahaha pisze ze wszystko wcześniej odbierałem  A wy takie teksty przeciez wiadomo że miałem dobrze polaryzację chyba to logiczne....

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tutaj pisałem o Świnoujściu. Teraz tam jest dobry odbiór z Międzyzdrojów Góra Grzywacz. Wszystko w polaryzacji POZIOMEJ. Tylko niemieckie tam na UHF idą w pionie, ale ich nie liczymy, na przypał i tak będzie odbierać.
Link do obiektu:
https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/669

 

Link do map zasięgu:

https://mapy.radiopolska.pl/?tra=3095,4397,2635,2666,2942&cfg=dvbt-std&sys=dvbt&z=false&m=true&d=true

Praktycznie całe Świnoujście na czerwono więc pasywna antena.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...