Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze nie wszedzie...niedaleko mnie jest miejscowosc Wierchomla Wielka, gdzie nie łapała naziemnie nawet jedynka. I soltys podpisal specjalna umowe z CP i wszystkim dali czasze, dekodery i odbieraja TVP1 TVP2 Polsat i TVN oraz chyba TV4. Chyba za free albo za jakas drobna oplata. A tych anten mozna sie naliczyc okolo 200 :D

 

Ja np. mam TVP 1 i TVP 2 a TVP3 juz nie. Z reszta taka sytuacja jest w 75% powiatu nowosadeckiego, bo jest on gorzysty a przekaznikow malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę, potrzebuję informacji jak wygląda sprawa z odbiornikami DVB-T kupionymi w innym kraju niż późniejsze użytkowanie. Dokładnie chodzi o odbiornik kupiony w POLSCE a użytkowany będzie w NIEMCZECH.

Jak wygląda sprawa oprogramowania i ew. problemów z odbiorem np. telegazety itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]o za przeproszeniem testuja! Tylko takie sciemy nam wala, ze testy sie posuwaja! Jak dozyje dnia kiedy telewizja cyfrowa naziemna zawita do mojego domu z fajna oferta, to oddam im pol swojego majatku :D:D:D

 

Trzymamy za słowo! :wink::D:D Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z końcem 2012 roku Polska wyłączy analogowy sygnał telewizyjny - zdecydowali przedstawiciele rządu, KRRiT i UKE. Już za dwa lata ma ruszyć pierwszy cyfrowy multipleks, w którym znajdą się wszystkie dotychczas nadające kanały naziemne - pisze "Rzeczpospolita".Prace nad strategią wdrażania w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej przyspieszyły. W styczniu wojsko uwolniło pokaźny pakiet częstotliwości, które posłużą nadawaniu cyfrowego sygnału.

Cały artykuł

Źr. press

Jak dla mnie to już dziś może być koniec TV analogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawe że na Suchej Górze koło Krosno włączono tvp sport (czarna plansza, info z SK) bo gdzieś tam wyłączyli z powodu braku koncesji. Czyżby tu było inaczej? Ciekawi mnie jakość tego sygnału. Jedyny problem jest taki że miałem już kartę dvb-t i nic nie łapałem mimo prawie że widocznego z okna nadajnika więc pewnie dam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podziała informacja o TVP Sport z Suchej Góry? Mam nadzieję że razem z nią nie zniknął program (plansza). Może ktoś coś powiedzieć o jakości odbioru DVB-T (TVP1,2,3) w Rzeszowie, z Suchej Góry lepiej czy z Leżajska, jakie są moce nadajników?

 

Dzięki, już znalazłem. Tutaj: http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD: mateo::

POT może przerwać testy naziemnej telewizji cyfrowej

Polski Operator Telewizyjny, który od niemal miesiąca prowadzi testy naziemnej telewizji cyfrowej, nie ma na razie zezwolenia na dalsze próbne nadawanie od 1 lipca.

 

Już na początku miesiąca POT wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o przedłużenie pozwolenia na eksperymenty. 19 czerwca spółka otrzymała odpowiedź. - Urząd uznał, że nie może przedłużyć pozwoleń, natomiast był zdania, że może nam wydać nowe i musimy wystąpić o nie ponownie - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Adam Brodziak, dyrektor pionu techniki Polsatu i jednocześnie członek

zarządu POT-u.

---------------------------------------------------------------------

Jeśli to prawda i takie podchody będą miały miejsce nadal .to ja [beep]e taką poj.baną władzę. Im tylko zależy żeby TV.pis w postaci tv puls władować lub inną rydzykową głupawkę z ziemi nadawaną .. Panowie dość już tych politycznych [beep]ek .Jak tak dalej pójdzie to Bangladesz DVB-T uruchomi a nasi politykierzy będą dalej kombinować jak tu społeczeństwo dalej manipulować .Granda tyle lat [beep]enia o strategi i nic z tego nie ma .Osły z wiejskiej obudżcie się to 21 wiek .Jeśli następne wybory wygrają znowu te 2 fircyki z bandą [beep]ów ,przestępców i mundurkowców homofobów to sprzedaje wszystko i wyjeżdżam z tego chorego kraju.

ps.(rozgonić krajową radę dać im miotły do ręki i niech zamiatają centralny.Będzie z nich większy pożytek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja przed rewolucją cyfrową

Do 2014 roku powinien zostać wyłączony ostatni naziemny telewizyjny nadajnik analogowy, pisze w swoim najnowszym numerze Tygodnik Powszechny.W najnowszym numerze Tygodnika Powszechnego "Taniec z cyframi" czyli Juliusz Braun o telewizji przed rewolucją. Autor tłumaczy co to jest multipleks i skąd tak ważna rola jego operatora: "To w jego ręku jest klucz do bramy cyfrowej, która może zamknąć nadawcy dostęp do sieci, a odbiorcy do niektórych programów".

 

Dlaczego nie ma w Polsce kampanii informacyjnej w sprawie cyfryzacji telewizji?

"Do 2014 roku powinien zostać wyłączony ostatni naziemny telewizyjny nadajnik analogowy. Politycy nie lubią tego głośno mówić, ale każdy kto chce po 2014 r. oglądać telewizję, będzie musiał kupić sobie telewizor lub ów specjalny dekoder", czytamy w Tygodniku Powszechnym.

media2.pl

 

jestem strasznie ciekawy czy zdazymy do 2014 wprowadzic DVB-T na terenie calego kraju. Dlaczego to nie moze byc wczesniej :?: Mam rozumiec ze w okolicach wielkich miast bedzie to wczesniej :?: Jakby nie mogli zrobic tego do 2010 albo 2012, przeciez beda mistrzostwa i co :?: ludzie beda z analoga ogladali :?: no mam nazieje ze nie, bo to bedzie wstyd.

 

james_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno KRRiT jak i UKE robia blad. Juz dawno powinna byc zebrana przynajmniej wstepna lista chetnych do nadawania programow w DVB-T.

 

Uwazam, ze najpierw powinny byc uruchomione przynajmniej dwa multipleksy - jeden w pelni dla TVP, a drugi dla nadawcow prywatnych. Daje to w sumie ok 14 kanalow tv w MPEG-4. Nadajniki analogowe powinny byc wylaczane stopniowo juz po ok 6 miesiacach od wlaczenia DVB-T. Co z tego, ze uruchomi sie jeden mux z 8 kanalami? To dla mnie naprawde zaden argument do zakupu tunera DVB-T, nawet przy cenie ok 300 zl (taka moze byc na poczatku przyszlego roku za prosty model z MPEG-4. Bedzie w sprzedazy znacznie wiecej odbiornikow roznych producentow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...