Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurencja w NTC była duża. Problemem jest koszt nadawania. 

Drobnego nadawcy nie stać na pogodzenie dobrej ramówki z opłatami za nadawanie i utrzymanie kanału. Dlatego prawie każda nowa stacja prędzej czy później sprzedaje udziały tzw. wielkiej czwórce. 

I to się raczej nie zmieni. 

Drobny nadawca będzie serwował ramówkę podobną jak w kanale Antena. 

Być może byłaby szansa na jakieś zmiany, gdyby kompletnie zrezygnowano z procentowego udziału kapitału spoza UE. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąbski nie sprzedaje, bo też nie inwestuje w stację zbyt wiele. Największe środki w Puls ładowano za czasów News Corp. i gdyby teraz ten kanał miał taką ramówkę jak w 2007-08, to możliwe że bardziej by podgryzał Polsat i TVN, ich główne stacje, a nie bił się co najwyżej o miejsce z Siódemką. Jest obecnie kilka stacji w NTC z ciekawszą od Pulsu ramówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał:
 
 

Puls to inna liga. Zaczynał w czasach analogu, gdy konkurencja była niewielka. Nie ma co porównywać. 

Mimo wszystko ramówka Puls nie powala na kolana. 

W czasach analogu Puls ledwo zipał i miał słaby zasięg. Prawdziwy początek walki o pozycję Puls miał wraz z wejściem NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 12:41, Kirk napisał:

Czy byłby w stanie pozwolić to jedno, ale czy taki Puls nie zrobiłby z tego kolejnego kanału powtórkowego?

Oczywiście, że by zrobił. Już teraz Puls 2 po odjęciu bajek jest kanałem powtórkowym, na którym królują seriale z głównej anteny Pulsu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 12:38, pavl6 napisał:

Z tego, co się orientuję, to ogólnopolskie MUX-y mają od 70 do 99% zasięgu, więc raczej nie "mało kto łapie".

70-90 ja tez tak mogę napisać ladnie zawsze jest na papierku jak wspomniałem u mnie są dwa muxy 1i2 które ciezko zlapac razem reszta jest 115kilometrow dalej  gdzie trzeba konkretna antenę a i tak zrywa co chwilę trzeba z nia latac tak więc 3 anteny potrzebne gdzie tu sens i logika? A oni już nowe standardy kombinują jak to stare jeszcze leży i kwiczy jeden wielki nie wypal a tu już serwują następną zmianę telewizorów przystawek bóg wie jeszcze czego kto będzie oglądał padaczkę i latał z 10cioma antenami?

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arczi13 napisał:
 
 

70-90 ja tez tak mogę napisać ladnie zawsze jest na papierku jak wspomniałem u mnie są dwa muxy 1i2 które ciezko zlapac razem reszta jest 115kilometrow dalej  gdzie trzeba konkretna antenę a i tak zrywa co chwilę trzeba z nia latac tak więc 3 anteny potrzebne gdzie tu sens i logika? A oni już nowe standardy kombinują jak to stare jeszcze leży i kwiczy jeden wielki nie wypal a tu już serwują następną zmianę telewizorów przystawek bóg wie jeszcze czego kto będzie oglądał padaczkę i latał z 10cioma antenami?

A u mnie łapie wszystkie. Tak to jest z argumentem na zasadzie "bo u mnie, bo mój znajomy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavl6 napisał:

A u mnie łapie wszystkie. Tak to jest z argumentem na zasadzie "bo u mnie, bo mój znajomy".

Tak tylko ja sam tu nie mieszkam i problem dotyczy prawie 50tysiecy mieszkańców więc to juz nie tak mało prawdą? I tu nie chodzi o to co komu łapie tylko o sens wprowadzania czegos nowego jak stare jeszcze kuleje

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wszystkie multipleksy łapie, ale jeśli zwiększy się moc nadajnika lub postawi dodatkowy to nie ma co wstrzymywać realizacji tej zmiany

Nadajnikami zajmuje się emitel i on powinien się zająć tym żeby każdy miał możliwość odbioru tych kanałów

A jak nie ma dostępu do danego pasma to trzeba się zgłosić do zarządcy bloku żeby coś z tym zrobił albo zwrócił się o pomoc do emitela

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arczi13 napisał:
 
 

Tak tylko ja sam tu nie mieszkam i problem dotyczy prawie 50tysiecy mieszkańców więc to juz nie tak mało prawdą? I tu nie chodzi o to co komu łapie tylko o sens wprowadzania czegos nowego jak stare jeszcze kuleje

50 tysięcy na 30-milionowy kraj to jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartosz10 napisał:

U mnie też nie wszystkie multipleksy łapie, ale jeśli zwiększy się moc nadajnika lub postawi dodatkowy to nie ma co wstrzymywać realizacji tej zmiany

Nadajnikami zajmuje się emitel i on powinien się zająć tym żeby każdy miał możliwość odbioru tych kanałów

A jak nie ma dostępu do danego pasma to trzeba się zgłosić do zarządcy bloku żeby coś z tym zrobił albo zwrócił się o pomoc do emitela

Emiter ztwierdzil że im się nie opłaca u nas reszty muxow nadawać i zlikwidował nadajnik z takim podejściem to ja tej naziemnej nie wróżę nic dobrego

4 godziny temu, pavl6 napisał:

50 tysięcy na 30-milionowy kraj to jak nic.

Niby tak ale ile jest jeszcze takich miejsc?  I to też słaby argument prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczi13, napisz miejscowość gdzie masz takie problemy i opisz kilka podstawowych danych jak anteny które posiadasz, jaki model, wzmacniacz, czy masz antenę czymś zasłoniętą np. nisko na parterze lub ustawioną na drzewa, czy widać przestrzeń, wysokość masztu, itd. - bez podstawowych danych nikt nie pomoże. Wszystkie MUXy mają zasięg większy niż 90%, a dla pozostałych 10% lokalizacji można dobrać lepszą antenę, która także odbierze. Pamiętaj, że nie zawsze wszystkie MUXy odbierze się z jednej antenie, bardzo często potrzebna jest zwrotnica i kilka anten - to jest jak najbardziej normalne, niestety trzeba zainwestować w dobry sprzęt odbiorczy i nie jest to tanie. Często profesjonalne instalacje odbiorcze dvb-t są droższe od anteny satelitarnej w takich nietypowych miejscach.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 23:38, pietrek1 napisał:

@Arczi13, napisz miejscowość gdzie masz takie problemy i opisz kilka podstawowych danych jak anteny które posiadasz, jaki model, wzmacniacz, czy masz antenę czymś zasłoniętą np. nisko na parterze lub ustawioną na drzewa, czy widać przestrzeń, wysokość masztu, itd. - bez podstawowych danych nikt nie pomoże. Wszystkie MUXy mają zasięg większy niż 90%, a dla pozostałych 10% lokalizacji można dobrać lepszą antenę, która także odbierze. Pamiętaj, że nie zawsze wszystkie MUXy odbierze się z jednej antenie, bardzo często potrzebna jest zwrotnica i kilka anten - to jest jak najbardziej normalne, niestety trzeba zainwestować w dobry sprzęt odbiorczy i nie jest to tanie. Często profesjonalne instalacje odbiorcze dvb-t są droższe od anteny satelitarnej w takich nietypowych miejscach.

Więc gdzie tu sens ? Ja mam kablówkę i się w to przestalem bawić bo to właśnie bardziej na zabawie polega jak sam emitel  stwierdza że mu się nie opłaca nadajnika utrzymywać na tyle mieszkańców  to mówi samo za siebie gdzie mają ta cała naziemna.

Edytowane przez Arczi13
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Arczi13 napisał:

Więc gdzie tu sens ? Ja mam kablówkę i się w to przestalem bawić bo to właśnie bardziej na zabawie polega jak sam emitel  stwierdza że mu się nie opłaca nadajnika utrzymywać na tyle mieszkańców  to mówi samo za siebie gdzie mają ta cała naziemna.

Kolego, 50 tyś. miasto , kablówka i masz problem z sygnałem dvb-t/t2? Wnioskuję, że mieszkasz w bloku i twój "obsługi dawca" nie dopełnił obowiązku(?) i nie ustawił jak trzeba anten lub rozdzielaczo-wzmacniaczy.

Tak z ciekawości zapytam, jakie to miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HansKlos napisał:

Kolego, 50 tyś. miasto , kablówka i masz problem z sygnałem dvb-t/t2? Wnioskuję, że mieszkasz w bloku i twój "obsługi dawca" nie dopełnił obowiązku(?) i nie ustawił jak trzeba anten lub rozdzielaczo-wzmacniaczy.

Tak z ciekawości zapytam, jakie to miasto?

MM u mnie nie ma naziemnej mam iptv miasto swinoujscie 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HansKlos napisał:

Rozumiem 🙂

Ale co to za link?

Link do artykułó jak nas emitel pozbawił reszty muxow bo przecież male miasteczko to i. Nie potrzebne a wydawanie kasy na nie wiadomo jaki sprzęt na darmowa telewizji mija się z celem całej misji 

9 minut temu, DanielK napisał:

@Arczi13 w Świnoujściu są silne nadajniki DVB-T - MUX-1 i MUX-2, a MUX-3 i MUX-5 z Międzyzdrojów. Nie powinno być generalnie większych problemów z odbiorem telewizji w tym mieście.

Teoretycznie tak ale reszta ma małą  moc i jest problem. Bo jest zasłoniętą po drodze i sygnał to padaczka zostaję szczecin ale to trzeba konkret antene

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arczi13 napisał:

Link do artykułó jak nas emitel pozbawił reszty muxow bo przecież male miasteczko to i. Nie potrzebne a wydawanie kasy na nie wiadomo jaki sprzęt na darmowa telewizji mija się z celem całej misji 

Teoretycznie tak ale reszta ma małą  moc i jest problem. Bo jest zasłoniętą po drodze i sygnał to padaczka

 

Podajesz chłopie jakiś artykuł z 2014 roku? Jesteś, jak napisał kolega wyżej, w zasięgu muxów. Musisz mieć pretensje do swojego zarządcy, a nie do Emitela. Ewentualnie siebie, jak nie ogarniasz tematu... 😉 A jak mieszkasz w domu jednorodzinnym, to weź fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HansKlos napisał:

 

Podajesz chłopie jakiś artykuł z 2014 roku? Jesteś, jak napisał kolega wyżej, w zasięgu muxów. Musisz mieć pretensje do swojego zarządcy, a nie do Emitela. Ewentualnie siebie, jak nie ogarniasz tematu... 😉 A jak mieszkasz w domu jednorodzinnym, to weź fachowca.

W bloku jestem w zasięgu dwoch muxow nie zamierzam kupować drogiej anteny dla kilku kanałów co ma zarządca do naziemnej  jak multimedia nadaje u mnie po światłowodzie? Do emitela bo to oni zrezygnowali z dosylu reszty muxow bo się nie opłaca po co robić telewizję która będą mieć nie którzy a reszta musi kombinować i wydawać nie wiadomo ile kasy na kilka kanałów 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...