Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, TVP Seriale znajduje się w ofercie niemalże wszystkich operatorów. Ma pierwsze miejsca jeśli chodzi o oglądalność kanałów filmowo-serialowych :blink: Zyski są wiec w tym przypadku nie tylko z reklam, ale z prawie wszystkich gniazdek, które korzystają z płatnej oferty. Dodatkowo jak wspomniałem TVP Seriale FTA w DVB-T mógłby być powodem do wypowiedzeń TV Mobilnej Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postanowiłem zrobić analizę aktualnej przepływności czterech głównych multipleksów polskiego DVB-T, przede wszystkim skupiając się na przepływności wideo. W niedzielę 28 stycznia w godzinach 20-24 nagrałem po niecałej godzinie każdy MUX w całości używając VLC media player, a potem nagrania te przeanalizowałem w TSReader Lite. Na końcu analizy otrzymałem uśrednione wartości z niecałej godziny nagrania. W MUX-2 i MUX-3 przy PMT można dostrzec błędy CRC, które nie są spowodowane problemem z sygnałem i występują w każdym nagraniu całego MUX-a. Zawsze jest to 1 błąd w MUX-2 i 3 błędy w MUX-3. Natomiast pozostałe błędy, które są widoczne w MUX-3 i MUX-8 spowodowane są drobnymi problemami z sygnałem. W MUX-3 zaledwie 1 przy Continuity Errors, w MUX-8 nieco więcej błędów, gdyż w obecnym ustawieniu anteny ten MUX odbiera gorzej, ale skupiłem się przede wszystkim na MUX-1, MUX-2 i MUX-3. Tyle tytułem wstępu, zapraszam do części właściwej.

 

MUX-1 (20:01 - 21:00) - https://i.imgur.com/mBu5syi.png

 

3,06 Mbps - Polo TV (720x576i)

2,63 Mbps (przepływność stała) - TV Trwam (720x576i)

2,59 Mbps - ESKA TV (720x576i)

2,48 Mbps (przepływność stała) - Stopklatka TV (720x576i)

2,48 Mbps - Fokus TV (720x576i)

2,32 Mbps - TTV (720x576i)

2,19 Mbps - TVP ABC (720x576i)

1,81 Mbps - ATM Rozrywka (720x576i)

 

MUX-2 (21:01 - 22:00) - https://i.imgur.com/ZVT77h6.png

 

2,99 Mbps - Polsat (720x576i)

2,36 Mbps - PULS 2 (720x576i)

2,13 Mbps - TV Puls (720x576i)

2,11 Mbps - TV6 (720x576i)

2,05 Mbps - Super Polsat (720x576i)

2,03 Mbps - TVN (720x576i)

1,95 Mbps - TV4 (720x576i)

1,86 Mbps - TVN 7 (720x576i)

 

MUX-3 (22:01 - 23:00) - https://i.imgur.com/Pq3867I.png

 

3,95 Mbps - TVP Info (1920x1080i)

3,38 Mbps - TVP1 HD (1920x1080i)

3,27 Mbps - TVP2 HD (1920x1080i)

2,96 Mbps - TVP Rozrywka (704x576i)

2,00 Mbps (przepływność stała) - TVP3 Wroclaw (720x576i)

1,84 Mbps - TVP Kultura (704x576i)

1,79 Mbps - TVP Historia (704x576i)

 

MUX-8 (23:01 - 0:00) - https://i.imgur.com/LDUtU2t.png

 

2,48 Mbps - Metro (720x576i)

2,12 Mbps - Nowa TV (720x576i)

1,98 Mbps - WP (720x576i)

1,89 Mbps - Zoom TV (720x576i)

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania albo uwagi, to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze analizę godzinnego nagrania MUX-4 dziś od 20:00 do 21:00: https://i.imgur.com/ObELRrG.png

 

Troszkę błędów podczas nagrania, gdyż mam dość słaby sygnał tego MUX-a. Wartości mają kolor czerwony pewnie dlatego, że to kanały kodowane, ale udało się nagrać i przeanalizować przepływność. Nie podam natomiast rozdzielczości wideo poszczególnych kanałów, gdyż takiej informacji nie udało mi się znaleźć przeglądając poszczególne PID-y, pewnie musiałbym mieć odkodowany sygnał. Na liście można dostrzec 2 razy Polsat News, ale jest on jedynie zdublowany podobnie jak w CP (tam jest 3 razy). Nie zajmuje on jednak dodatkowo miejsca. Średnie wartości z godziny nagrania przedstawiają się następująco:

 

2,33 Mbps - Polsat Sport Extra
1,82 Mbps - Polsat Sport
1,76 Mbps - Polsat Play
1,67 Mbps - Kino Polska
1,64 Mbps - Nickelodeon
1,59 Mbps - Polsat Cafe
1,56 Mbps - Polsat News
1,47 Mbps - Comedy Central
1,41 Mbps - TVP Seriale
1,40 Mbps - TVN Style
1,38 Mbps - Comedy Central Family
1,36 Mbps - Polsat Film
 
Wyniki bardzo słabe, co potwierdzają komentarze o kiepskiej jakości obrazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wspólne przedsięwzięcie nadawców w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej

Telewizja Polska S.A., TVN S.A. oraz Telewizja Polsat Sp. z o.o. podpisały list intencyjny w celu zbudowania realnej alternatywy w obszarze emisji sygnału naziemnej telewizji cyfrowej.

Intencją nadawców jest podjęcie działań zmierzających do stworzenia konkurencyjnej oferty na polskim rynku, która doprowadzi do obniżenia kosztów nadawania programów w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowe rozwiązanie zapewni widzom w całym kraju możliwie najlepszą jakość i zasięg programów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Strony informują, że otrzymały deklaracje o podjęciu współpracy i dołączeniu do inicjatywy od innych nadawców, rozpowszechniających swoje programy w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

 

 

http://centruminformacji.tvp.pl/37661282/wspolne-przedsiewziecie-nadawcow-w-sprawie-naziemnej-telewizji-cyfrowej

 

Czyżby z powodu nieudanych negocjacji z Emitel-em, TVP stanęła na czele "buntu" przeciwko temu operatorowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładajac, że przepisy wejdą w życie i Emitel udostępni infrastrukturę:

- czekają na wygaśnięcie umów Emitela?

- starają się o uruchomienie MUX5 o który swego czasu już upominał się Emitel, ale sprawa przycichła i na razie nie wiadomo jak, gdzie, kiedy?

- tworzą coś lokalnego (większe miasta) z wykorzystaniem np. częstotliwości MUX4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o tej inicjatywie słyszałem tylko na Polsat News.

http://www.polsatnews.pl/wideo/najwieksze-telewizje-razem-polsat-tvn-i-tvp-wspolnie-ws-naziemnej-telewizji-cyfrowej_6715048/

Zatem czyżby za tą nową wersją POT-u (Polski Operator Telewizyjny) stał Polsat?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za inicjatywą stoją TVP, Polsat oraz TVN a reszta się dołącza, choć dziwi mnie że tą stroną zakładającą nie jest też Telewizja Puls.

Zakładajac, że przepisy wejdą w życie i Emitel udostępni infrastrukturę:

- czekają na wygaśnięcie umów Emitela?

- starają się o uruchomienie MUX5 o który swego czasu już upominał się Emitel, ale sprawa przycichła i na razie nie wiadomo jak, gdzie, kiedy?

- tworzą coś lokalnego (większe miasta) z wykorzystaniem np. częstotliwości MUX4?

Pewnie nic z tego aczkolwiek bym chciał gdyby w miejscu TV Mobilnej powstało coś nowego na naszym rynku naziemnej telewizji cyfrowej.

W moim odczuciu dobrym krokiem byłoby gdyby ta podstawa była budowana od poziomu satelitarnych platform cyfrowych a potem przechodziła na naziemny grunt. Mam tu na myśli zrekonstruowanie na satelicie pełnej oferty naziemnej u Cyfrowego Polsatu i nc+ która to z miejsca już robiłaby alternatywę dla telewizji naziemnej.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKE wybierał zawsze Emitel. Wszyscy nadawcy godzili się na warunki i podpisywali umowy z Emitelem. Nadajniki z których korzysta MUX4 sprzedano Emitelowi. Gdy powstawał POT, to TVP się na nich wypięła. Gdy POT startował w konkursach, to UKE się na nich wypięła a teraz nagle wszyscy się obudzili i chcą demonopolizacji i konkurencji. Tylko to właśnie ich działania zbudowały ten monopol. Paradoks...

Już wiele inicjatyw zaczynało i kończyło się na podpisaniu listu intencyjnego. Oby z tą nie było podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...