Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Michu_97 napisał(a):

Dla mnie nowy prezes TVP jest lepszy od poprzedniego. Zrezygnował z kolejnego powtórkowego kanału TVP Muzyka i dzięki postanowieniu KRRiT kanały publiczne mają mieć tylko w dwóch MUXach.

Jest to najgorszy prezes w historii TVP. Odwołał  koncert 30 lecia zespołu Classic czy uruchomił powtórkowy Alfa TVP. W MUX ogólnopolskim powinno być po 10 kanałów, a nie 8.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Fajnie nie ma dubli i co z tego jak trzeba będzie miesiącami czekać na konkurs, taki konkurs powinien być rozstrzygnięty maks do miesiąca od zaniku emisji, bo szkoda marnowania pasma i czasu na czarne ekrany, chętni są, ale papierologia u nas trwa miesiące.

Swoją drogą bardzo zła decyzja w TVP jak większość nowych decyzji, dziwię się że ten prezes jeszcze tam jest..

Ile razy trzeba powtarzać że TVP musiała wyjść z MUX8 i MUX1 (tutaj wyjdzie z końcem września 2023!) bo taki był warunek przyznania całego dodatkowego MUx6 na rzecz TVP przez UKE i KRRiTV. Musieli te miejsca zwolnić na rzecz nadawców komercyjnych. Dzięki temu będzie porządek w postaci tego że TVP będzie miała 2 całe swoje MUX-y czyli MUx3 u MUX6 a pozostały MUX-y będą dla nadawców komercyjnych. To tyle w skrócie dla tych co dalej klepią swoje że złe decyzje TVP i że tak nie powinno być. Pogódźcie się z tym że tak musieli zrobić bo taki byłe warunek by dostali cały MUX6. Ja się cieszę bo kanały TVP Kultura i TVP Kobieta znowu są w jakości HD HEVC i to 1080p. :-) Różnica w jakości pomiędzy tym co było w MUX8 DVB-T kolosalna. :-)

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje tylko że jak będzie nowy konkurs o miejsca w obu multipleksach to Telewizja Polska nie będzie brać w nim udziału. W ogóle powiniem być ban dla „Wielkiej Piątki" na start w konkursie i kupowanie nowych stacji. 

Swoją drogą szkoda że musi być nowy konkurs koncesyjny bo przegląd dotychczasowych mógłby równie dobrze załatwić sprawę. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że TVP musiała te miejsca oddać. Jak widzę ich ostatnie twory typu TVP Kobieta, tragiczna jest tam ramówka. Dzisiaj przez pół dnia Okrasa, Makłowicz, Cejrowski i Komisarz Alex. Kolejny powtórkowy kanał. A przecież to jest bardzo mocno wspomagana finansowo przez społeczeństwo telewizja. Nie muszą aż tak bardzo liczyć każdej złotówki jak komercyjni nadawcy, więc mogli podejść trochę ambitniej do sprawy. 
Aż dziw bierze, że na tyle kanałów nie uruchomili w NTC chociaż jednego, takiego typowo filmowego kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pasjonat napisał(a):

Powinno być głosowanie internetowe lub sondaże, a nie decyduje około 5-10 osób w KRRIT I UKE na 40 mln obywateli. 

Głosowanie internetowe to pole do nadużyć, wystarczy że jedna stacja kupi trolli do głosowania. Chyba że trzeba rejestrować się i weryfikować numerem telefonu to wtedy się zmniejsza zainteresowanie. Plus szary głosujący nie patrzyłby na wymagania finansowe itd. Zresztą w Europie nie słyszałem o wyborze kanałów na MUXy w głosowaniu internetowym

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo21 napisał(a):

Ile razy trzeba powtarzać że TVP musiała wyjść z MUX8 i MUX1 (tutaj wyjdzie z końcem września 2023!) bo taki był warunek przyznania całego dodatkowego MUx6 na rzecz TVP przez UKE i KRRiTV. Musieli te miejsca zwolnić na rzecz nadawców komercyjnych. Dzięki temu będzie porządek w postaci tego że TVP będzie miała 2 całe swoje MUX-y czyli MUx3 u MUX6 a pozostały MUX-y będą dla nadawców komercyjnych. To tyle w skrócie dla tych co dalej klepią swoje że złe decyzje TVP i że tak nie powinno być. Pogódźcie się z tym że tak musieli zrobić bo taki byłe warunek by dostali cały MUX6. Ja się cieszę bo kanały TVP Kultura i TVP Kobieta znowu są w jakości HD HEVC i to 1080p. :-) Różnica w jakości pomiędzy tym co było w MUX8 DVB-T kolosalna. :-)

 

Nie do końca. Z uzasadnienia do decyzji rezerwacyjnej wynika, że KRRiT i UKE postawiła warunek opuszczenia tylko MUX1 (str. 3). Informacja o MUX8 to były nieoficjalne doniesienia WM, które nie mają pokrycia w wydanym dokumencie.

Cytat

Pismem z dnia 22 kwietnia 2022 r. (data wpływu do UKE: 25 kwietnia 2022 r.) Przewodniczący KRRiT zajął stanowisko w sprawie, wskazując, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na stanowisku, iż wydanie decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości w MUX6 na rzecz TVP będzie możliwe po określeniu przez TVP daty rezygnacji z nadawania programu „TVP ABC” w multipleksie pierwszym (MUX1).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pablo21 napisał(a):

Dzięki temu będzie porządek w postaci tego że TVP będzie miała 2 całe swoje MUX-y czyli MUx3 u MUX6 a pozostały MUX-y będą dla nadawców komercyjnych.

Jeszcze większym porządkiem było by dla mnie, gdyby każdy nadawca z "wielkiej 3" miał swój MUX: TVP - 3 i 6, tvn - np. 1, Polsat - np. 4 (FTA), a 2, 5 i/lub 8 dla innych nadawców i

8 godzin temu, Poland napisał(a):

powiniem być ban dla „Wielkiej Piątki" na start w konkursie i kupowanie nowych stacji.

Tylko nie nie do końca wiem, którzy nadawcy w skład tej 5 wchodzą: 1. TVP, 2. tvn, 3. Polsat .. a 4 i 5?

Podejrzewam że powinno być Wieka trójka, a tobie pomyliło się z wielką piątką z zestawienia oglądalności - TVP1, TVP2, tvn, Polsat i jeszcze jakiś jeden, tylko nie wiem czy on się zmienia czy nie

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 08:51, pablo21 napisał(a):

Ile razy trzeba powtarzać że TVP musiała wyjść z MUX8 i MUX1 (tutaj wyjdzie z końcem września 2023!) bo taki był warunek przyznania całego dodatkowego MUx6 na rzecz TVP przez UKE i KRRiTV. 

Wskaż źródło tych informacji, nie wyczytałem tego u źródła, plotki mnie nie interesują i twoje hipotezy.

KRRiT ostatnio była w szoku, że rezygnują z MUX1.

To są złe decyzje nowego prezesa i wyjdą z tego konsekwencje..

Nie zapomnij, że KRRiT, UKE i TVP to wszystko państwówka, która działa na zlecenie tego samego pracodawcy czyli rządu, jeden drugiemu pieczątki daje.

W dniu 14.01.2023 o 08:38, Mateusz2006 napisał(a):

Jest to najgorszy prezes w historii TVP. Odwołał  koncert 30 lecia zespołu Classic czy uruchomił powtórkowy Alfa TVP. W MUX ogólnopolskim powinno być po 10 kanałów, a nie 8.

Możliwe, że stary jeszcze powróci i znów pojawią się z MUX8, MUX1 oraz dodadzą dużo więcej kanałów niż 10 na każdy mux, czuje że obecny prezes długo nie będzie na stanowisku..

W dniu 14.01.2023 o 12:46, mrozio11 napisał(a):

Całe szczęście, że TVP musiała te miejsca oddać. Jak widzę ich ostatnie twory typu TVP Kobieta, tragiczna jest tam ramówka. Dzisiaj przez pół dnia Okrasa, Makłowicz, Cejrowski i Komisarz Alex. Kolejny powtórkowy kanał. A przecież to jest bardzo mocno wspomagana finansowo przez społeczeństwo telewizja. Nie muszą aż tak bardzo liczyć każdej złotówki jak komercyjni nadawcy, więc mogli podejść trochę ambitniej do sprawy. 
Aż dziw bierze, że na tyle kanałów nie uruchomili w NTC chociaż jednego, takiego typowo filmowego kanału. 

Zgadza się, TVP Film powinno być już dawno !

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Wskaż źródło tych informacji, nie wyczytałem tego u źródła, plotki mnie nie interesują i twoje hipotezy.

KRRiT ostatnio była w szoku, że rezygnują z MUX1.

Źródło podał już kolega @Kamilx w cytacie

35 minut temu, pietrek1 napisał(a):

To są złe decyzje nowego prezesa i wyjdą z tego konsekwencje..

Podejrzewam, że to są jeszcze decyzję poprzedniego prezesa i jak nowy został ogłoszony to było już za późno na przedłużenie koncesji

Co do 9 lub 10 kanałów oraz TVP Film to zgadzam się z tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O miejsce w MUX 1 powinien postarać się Viacom. Mogliby stworzyć kanał o nazwie np. Paramount Polska, który byłby połączeniem kanałów Paramount Network, Comedy Central, MTV i Nickelodeon. Byłoby to ciekawsze rozwiązanie niż kolejne kanały od wielkiej trójki (TVP, TVN i Polsat) lub biednych nadawców typu MWE, Polcast, czy Red Carpet, którzy stworzą kolejny powtórkowy kanał ze śmieciową ramówką. Ramówka mogłaby składać się rano z bajek z Nickelodeon, a później z seriali z Comedy Central, filmów Paramount Network i programów rozrywkowych MTV. Dużym problemem byłaby jednak konieczna polska koncesja i wymagane 33% polskich produkcji. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz10 napisał(a):

Podejrzewam, że to są jeszcze decyzję poprzedniego prezesa i jak nowy został ogłoszony to było już za późno na przedłużenie koncesji

Nie koncesji, tylko rezerwacji, ponieważ kanały TVP od momentu powstania kart powinności nie nadają już na podstawie koncesji tylko owej karty.

Godzinę temu, Mtv napisał(a):

Dużym problemem byłaby jednak konieczna polska koncesja i wymagane 33% polskich produkcji. 

Kiedyś owy Viacom miał polską koncesję na Nickelodeon i zapełniał ten wymóg Rodziną Zastępczą, ale nie widzę ich w roli darmowego nadawcy, z wielkich graczy międzynarodowych próbowało jedynie Discovery z DMAX wybrali polskiego Fokusa TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, proton360 napisał(a):

Nie koncesji, tylko rezerwacji, ponieważ kanały TVP od momentu powstania kart powinności nie nadają już na podstawie koncesji tylko owej karty.

Jakby to się nazywało chyba każdy wie o co chodzi - choć faktycznie mogłem pomylić te dwa pozwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 08:38, Mateusz2006 napisał(a):

Jest to najgorszy prezes w historii TVP. Odwołał  koncert 30 lecia zespołu Classic czy uruchomił powtórkowy Alfa TVP. W MUX ogólnopolskim powinno być po 10 kanałów, a nie 8.

Pełna zgoda. Od początku mówiłem że wszyscy będziemy żałować odejścia pana Kurskiego. Alfa TVP to niepotrzebny wydatek. Po co kanał dla młodzieży skoro w TVP ABC również są takie programy?! TVP Muzyka? Uważam że by się przydał i sprawdził, Co do całej działalności pana Matyszkowicza mam nadzieję że do wyborów nie dotrwa na stranowisku, a w przypdaku 3 kadencji PiS-u, straci je po wyborach. Oby...

W dniu 14.01.2023 o 10:07, Poland napisał(a):

Mam nadzieje tylko że jak będzie nowy konkurs o miejsca w obu multipleksach to Telewizja Polska nie będzie brać w nim udziału. W ogóle powiniem być ban dla „Wielkiej Piątki" na start w konkursie i kupowanie nowych stacji. 

Swoją drogą szkoda że musi być nowy konkurs koncesyjny bo przegląd dotychczasowych mógłby równie dobrze załatwić sprawę. 

Z tego co wiadomo na MUX 1 na pewno nie wystartuje bo nie wyraziła takiej chęci w terminie jaki był jej narzucony. Co do MUX8? Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 08:38, Mateusz2006 napisał(a):

Jest to najgorszy prezes w historii TVP. Odwołał  koncert 30 lecia zespołu Classic czy uruchomił powtórkowy Alfa TVP.

Odwołanie jednego koncertu raczej nie świadczy o tym, że Matyszkowicz jest gorszy od Kurskiego, zaś co do uruchamiania kanałów, to tylko przypomnę, że za rządów Kurskiego powstał również powtórkowy kanał TVP Kobieta, zaś Alfa obecnie nie jest w naziemnej.

 

16 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Od początku mówiłem że wszyscy będziemy żałować odejścia pana Kurskiego. Alfa TVP to niepotrzebny wydatek. Po co kanał dla młodzieży skoro w TVP ABC również są takie programy?!

Drobna prośba - nie wypowiadaj się za wszystkich, tylko za siebie, bo znam wiele osób, które nie żałują odejścia Kurskiego. Co do Alfy i programów dla młodzieży - akurat zbyt wiele w TVP ABC takich nie ma, bo to jest jednak kanał dla młodszej grupy wiekowej niż ta, dla której jest dedykowana Alfa. Inna sprawa, że to jest stacja bardzo niedopracowana.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Kurski,żaden Matyszkowicz. Prezesem TVP powinna być osoba związana z kulturą (aktor,pisarz,prezenter,malarz) i nie będąca członkiem żadnej partii politycznej. A od spraw technicznych zastępca prezesa( inżynier,informatyk,itp). Pionem informacji i publicystyki powinna kierować osoba nie sympatyzująca z żadną partią polityczną (tak ! są takie osoby). Jest jedno "ale". Takiej telewizji nie doczekamy nigdy. A szkoda.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zerojedynkaX napisał(a):

Prezesem TVP powinna być osoba związana z kulturą (aktor,pisarz,prezenter,malarz) i nie będąca członkiem żadnej partii politycznej.

W pełni się zgadzam. Nie koniecznie z kulturą, ale menedżer zajmujący się rynkiem mediów, bo jednak trzeba orientować się w zarządzaniu tak dużą firmą.

To jest kierunek do którego powinniśmy dążyć w niedalekiej mam nadzieję przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...