Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, jaan napisał(a):

Po co 50 klatek - odpowiedziałeś pięknie sam. Produkcje telewizyjne, transmisje na żywo, sport, koncerty. Tam jest bardzo dużo ruchu i w klatkażu filmowym wygląda to po prostu źle.

 

25p w HbbTV to regres, ponieważ telewizja od zawsze nadaje 50i czy 50p

 

ewentualne logowanie to też regres, ponieważ telewizja u nas od zawsze dostępna jest bez logowania, a jakość, szczerze mówiąc, jest nawet dobra i bardzo dobra

 

Tak jak pisałem - streaming może zaoferować lepszą jakość niż telewizja naziemna, wszystko zależy od decyzji nadawcy. W tej chwili w Polsce oferuje jakość znacznie gorszą. Szkoda.

50 kl/s to konieczność, niedługo w filmach może to się zmieni. Cierpliwości, nie cofajmy się do tyłu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych konkretów. Wszystko są to informacje nieoficjalne, które nie zawsze się sprawdzają. Na razie jest mowa o przygotowaniach do konkursu, a nie o samym konkursie.

Cytat

- Procedura dotycząca MUX-8 już się toczy. Sprawa powinna na dniach trafić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w styczniu powinny ruszyć przygotowania do konkursu dla nadawców (...) mówi urzędnik zorientowany w pracy regulatorów, który pragnie zachować anonimowość.


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-mux-6-tvp-kultura-tvp-kobieta-nowe-kanaly-konkurs-czarna-plansza

 

W 2015 r. konkurs ogłoszono na początku sierpnia, a uchwałę o przyznaniu koncesji dla czterech stacji KRRiT podjęła w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał STARS na MUX-1.

I to wszystko.

Cała reszta jest.

Najczęściej oglądam dokumentalne i przyrodnicze, to wszystko mamy na MUX-6 od TVP.

Płaczą, że MUX-2 spada oglądalność, ale jak mam kolejny raz w prime time patrzeć na Tożsamość Bourne'a albo Rocky... No umówmy się buahaha :D

Na TVP 1 i TVP 2 już są lepsze filmy.

 

Na coś ciekawego na MUX-8 nie liczcie. Tak jak pisałem, porażka że jest w innym paśmie i będą tylko odgrzewane kotlety jak napisał @STARS.TV

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ewentualnie widział jeszcze jeden kanał informacyjny. Może być na tym miejscu po ABC na MUX-1.

Ale ogólnie to nie cieszy mnie decyzja o wypchnięciu TVP z MUX-1 i 8. Tak jak napisał @STARS.TVpewnie wystartują tylko kanały powtórkowe, tymczasem TVP już będzie miała zamkniętą drogę do dalszego rozwoju.

Gdyby zachowała tę połówkę "ósemki", mieliby motywację do np. wstawienia TVP Seriale i HD w DVB-T albo też do tworzenia nowych kanałów, np. TVP Film. Natomiast, posiadając "tylko" MUX-3 i MUX-6, zwłaszcza jeśli pójdą ograniczenia co do liczby kanałów i przepływności na każdy z nich, to - wg moich szacunków - w MUX-3 po przełączeniu na DVB-T2 znajdzie się jedynie miejsce na regularną emisję TVP 4K plus oczywiście na przełączenie TVP3 i Historii do HD. Z kolei w MUX-6 po włączeniu tam TVP ABC (który zapewne przejdzie jako ostatni), nie będzie już miejsca na nic więcej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dziś to już kompletnie nieopłacalna zabawa. Koszty ogromne, ryzyko wielkie. Jak ja z tym co mam wyciągam czasem lepszą oglądalność niż Polo i Eska to po co mi siwe włosy? Zgłoszą się tylko oferty z niczym, z odgrzewanymi kotletami. 
Według mnie jak wejdziesz do naziemnej jesteś w stanie zmiażdżyć te polo i eske
  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc do zastąpienia jest dużo (jak na NTC w Polsce). Tylko czy będzie na tyle chętnych? Ostatnio na miejsce w MUX 1, nie było ich wielu.

 

Do pewnych udziału w konkursie należą m.in. Grupa Polsat, Red Carpet. Najprawdopodobniej będzie to też MWE. Może Warner Bros Discovery, też zdecydują się wziąć udział.

Kto jeszcze mógłby być chętny, aby dołączyć się do konkursu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls kiedyś chciał wejść do MUX 8, więc może wrócą do tego projektu. 

CD Action TV mógłby być bardzo ciekawą i nową propozycją w NTC, ale niestety obawiam się, że taki kanał w NTC się nie uda.

Wirtualna Polska była zainteresowana miejscem na MUX 1. Ciekawe czy złożą wniosek w konkursie na miejsce w MUX 8, skoro już mają kanał właśnie w tym multipleksie.

ATM Rozrywka to realna propozycja, ale czy firmie ATM, dalej zależy na nadawaniu własnego kanału? Chciałbym ponownie móc obejrzeć "Awanturę o kasę", "Grę w ciemno" itp. a w NTC zaoferowała to tylko ATM Rozrywka. 

A z TV Republika może być różnie. Oni chcieliby być dostępni w całej Polsce, ale chyba koszty związane z koncesją na kanał w ogólnopolskim MUXie ich do tego zniechęciły. 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio  mediach słyszę zażalenia z popszednich władz rządzących potomków rządzących w Krajowej radzie o słabą oglądalność mux1 oraz mux2 oraz pozostanie mux3 starym systemie.Pamiętając zawsze każda władza dała zawsze większą dominację TVP aby miało większy zasięg analogowy oraz cyfrowy w HD dla TVP1 oraz TVP2 odbiór lokalny TVP Info/3.Komercja zawsze jest będzie tłamszone przez wszystkie władze o zasieg analogu oraz cyfrowy dominującym sygnale w miastach i miasteczkach a tereny pagórkowe zawsze względzie są pomijane i tylko ratuje Internet kablowy lecz stabilny nie jest ale jeszcze Sms-a wyśle przez router-owy wifi calling niż telekomunikacja masztów oraz ratuje odbiór satelitarny najbardziej stabilny odbiór że wcześniejszych ofert modułowych Telewizji na kartę HD i Polsatu BOX wcześniejszego Cyfrowego Polsatu pół darmową ofertą na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie brakuje, ale pod warunkiem, że masz TV satelitarną. Nie każdy może mieć. Swoją drogą nie każdy też ma ochotę wieszać dodatkowe patyczaki na MUX-8 w pionie ;)

Z naziemnej oferta muzyczna jaka jest każdy widzi, a wieczorami muzyki często praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...