Skocz do zawartości

SAT Kurier w wersji elektronicznej


mxc78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam jeszcze w tym temacie, że inne tytuły dostępne w "e-kiosku" ("Newsweek", "Gazeta Wyborcza") ukazują się raczej bez takich opóźnień, jak "Satkurier" (kupuję czasem właśnie też w "e-kiosku" "Newsweek" i "Gazetę Wyborczą", więc wiem), więc coś tu jest chyba nie tak, jeśli chodzi o zasady współpracy "e-kiosku" z "Satkurierem", albo odwrotnie i może wartoby coś tutaj zmienić???

 

Może np. możnaby było tak to zorganizować, że to od razu Wy, czyli "Satkurier" w redakcji tworzycie wersję elektroniczną numeru dla "e-kiosku" (równolegle z wersją papierową), wysyłacie ją tam i oni od razu ją publikują u siebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest 22.05.2012 a majowego wydania SatKuriera w E-Kiosku nadal nie ma. Oplacilem w lutym roczna prenumerate magazynu i czuje sie oszukany. Do porównania: wydanie 1/2012 zostalo opublikowane 05.01.2012, wydanie 2/2012 13.02.2012, wydanie 3/2012 15.03.2012, wydanie 4/2012 16.04.2012 a wydanie 5/2012 ????

Jak sytuacja sie nie poprawi to zloze reklamacje. Szkoda, bo sadzilem ze wydawnictwo razem z e-kioskiem pracuje solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja pisałem wcześniej gdzieś tu jest kłopot, bo gazety typu "Gazeta Wyborcza" nie mają opóźnień w publikacji "e-wydań"...

 

Nie wiem, może to głupio zabrzmi, ale może zadzwońcie po prostu właśnie np. do "Gazety Wyborczej" i spytajcie jak oni ułożyli sobie współpracę z "e-kioskiem" (to nie jest chyba specjalna tajemnica) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dystrybucja w ekiosk.pl została zakończona, natomiast na Hollex.pl wersja elektroniczna jest (przynajmniej na razie) publikowana z ponad miesięcznym poślizgiem. Spróbuję wywrzeć delikatny nacisk, aby zmniejszyć ten poślizg chociaż do równego miesiąca, na bieżąco na razie nie da rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

z racji tego, iż jestem fanem zarówno miesięcznika kurier sat jak również grafiki postanowiłem pobawić się nieco ostatnią okładką magazynu.

 

Wersja redakcji

2z9i5mo.jpg

 

 

Moja wersja

1pik45.jpg

 

Jednocześnie nadmienię, iż dostałem zgodę redakcji na jej opublikowanie.

„Otrzymałem jednorazową zgodę redakcji na wykorzystanie logo w celach niekomercyjnych. Znak towarowy i logo SAT Kurier są pod ochroną i używanie ich przez kogokolwiek bez zgody redakcji jest naruszeniem prawa”.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię temat. Dobrze by było gdyby redakcja Sat Kuriera pomyślała o wznowieniu e-wydań magazynu Sat Kurier (chyba że gdzieś jest dostępny legalnie a nie znalazłem). Nie chodzi nawet o cięcie kosztów ale o oszczędność miejsca w domu. Prenumeruję Sat Kurier od trzech lat i nie wyrzuciłem żadnego numeru, wersje papierowe jednak sporo miejsca zajmują. W wersji elektronicznej można było by kolekcjonować wydania na dysku komputera. Świetnym przykładem może być Komputer Świat który już od dawna daje możliwość wyboru w jakiej formie chce się kupować ich czasopismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 Zainteresowanie wersją elektroniczną było znikome, dlatego zaprzestaliśmy przygotowywania wydań w ten sposób. Co prawda było to już dawno temu i może teraz wyglądałoby to inaczej. Potrzebujemy jednak znacznie więcej sygnałów jak Twój, by wrócić do takiego rozwiązania, ale na pewno w wygodniejszej niż kiedyś formie.

Dodam, że teraz dużą część artykułów z SAT Kuriera drukowanego można znaleźć na naszym portalu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem właśnie artykuł o limitowanym najnowszym wydaniu Satkuriera w wersji drukowanej i tak sobie myślę czy w związku z tą całą sytuacją koronawirusową, to nie jest właśnie najlepszy moment na powrót do wydań elektronicznych, skoro są te problemy z dystrybucją itp. ???

 

Jeśli wróciłyby wydania elektroniczne byłoby Wam dużo lżej, bo w ogóle odeszłyby Wam koszty druku i dystrybucji fizycznej, a i samo kupno byłoby łatwiejsze w obecnej sytuacji.

 

Poza tym właśnie wymyśliłem hasło reklamowe: "Satkurier - Twoje bezpieczne okno na świat telewizji satelitarnej !" ? .

 

https://satkurier.pl/news/190890/sat-kurier-3-42020-w-limitowanym-nakladzie.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes @Ozzy666To wydanie (3-4/2020) będzie dostępne w formie elektronicznej za około tydzień. Zainteresowanie drukowaną wersją tego numeru jest bardzo duże, za co bardzo dziękujemy, ale chcemy też dać możliwość przeczytania gazety szerszej grupie osób, biorąc pod uwagę, że nakład drukowany pewnie niedługo się skończy.

Odnośnie elektronicznych wersji pozostałych wydań, pracujemy nad platformą online, w której byłaby możliwość dostępu do nowych i archiwalnych numerów. Potrwa to pewnie kilka miesięcy.

@Frazes Spoko hasło :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pamiętacie, ale byliśmy kiedyś dostępni w e-Kiosku. Okazało się to jednak klapą, ponieważ praktycznie nikt tam nie kupował SAT Kuriera, a musieliśmy płacić za możliwość udostępniania tam wydań. Do tego PDF-y, które tam wysyłaliśmy, zaraz były dostępne do pobrania na pirackich stronach. Dlatego zrezygnowaliśmy. Mieliśmy też przez jakiś czas własną aplikację SAT Kurier Reader (wydania pobierały się na dysk i można je było przeglądać w trybie offline), ale była mało wygodna w korzystaniu i też okazała się niezbyt popularna. Teraz w czasach, kiedy praktycznie wszystko jest online, a Internet jest szybki i powszechnie dostępny, chcemy wrócić do tego projektu, ale tym razem w formie platformy internetowej, w której będzie można zamówić prenumeratę na cały rok z góry i mieć dostęp także do wydań archiwalnych. Zakup pojedynczych nowych wydań też byłby możliwy. Jest to jednak ogrom pracy stworzyć coś takiego, a nasze zasoby ludzkie są ograniczone, dlatego myślę, że jak ruszy na początek przyszłego roku, to będzie dobrze. Roboczo nazwałam tę platformę SPOD - Subscription Press On Demand haha :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było problemów z magazynem w wersji tradycyjnej, teraz wiadomo wszystkim życie trochę się pokomplikowało. Nie oczekuję cudów jak co niektórzy że machniecie magiczną różdżką i platforma online się pojawi, to wymaga czasu oraz pracy ja trzymam za całą redakcję kciuki że uda się to zrobić choćby w przyszłym roku ;)

 

Nazwa ciekawa, liczy się oryginalność :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przeniesienie tradycyjnego papierowego czasopisma, szczególnie w tak nagłym trybie nie jest łatwe i trzeba to dobrze przemyśleć, tak, żeby sprawdzało się to nie tylko w aktualnym czasie, ale i na przyszłość.

 

Ja miałbym taki pomysł, żeby uruchomić po prostu dodatkowy serwis, np. pod adresem www.magazyn.satkurier.pl lub www.e-wydania.satkurier.pl i tam, nawet na bazie tego samego skryptu na jakim pracuje główny serwis (nie wiem czy jest to jakiś gotowy skrypt, czy redakcja sama go stworzyła???) publikować podzielone na osobne "e-wydania" artykuły, które normalnie znalazłyby się w papierowych wydaniach, z tymże za dostęp do danego "e-wydania" trzeba by było zapłacić, np. przy pomocy smsa, po którego wysłaniu dostawalibyśmy też smsem generowany losowo kod, po którego wpisaniu w serwisie mielibyśmy ograniczony czasowo (tyle ile ważny byłby kod) dostęp do danego "e-wydania".

 

W podobny sposób można by było zrealizować nawet prenumeratę, tylko w tym przypadku czytelnik musiałby już założyć osobiste, tzn. podobne jak na tym forum konto, na które by się logował i mógłby przeglądać przez nieograniczony czas "e-wydania" z wykupionej prenumeraty, za którą mógłby już płacić takimi formami płatności, jak przy zamówieniach w sklepie Hollex.

 

Myślę, że uruchomienie takiego dodatkowego serwisu byłoby dużo prostsze i łatwiejsze do wykonania dla redakcji, niż tworzenie od podstaw aplikacji, czy tym podobnych rozwiązań.

 

Pozostawiam mój pomysł do przemyśleń i też mam nadzieję na pozytywne dla wszystkich rozwiązanie sytuacji, bo bez Satkuriera (znaczy głównie bez strony internetowej, chociaż papierowy magazyn też wiele lat temu prenumerowałem, przez jakiś czas) myślę każdemu miłośnikowi telewizji i to nie tylko satelitarnej ciężko sobie wyobrazić życie ? .

Edytowane przez Frazes
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku też zakup poszedł bez problemu i wersja elektroniczna prezentuje się bardzo fajnie ? .

 

Gdyby redakcja zdecydowała się wydawać w podobny sposób kolejne numery (chociaż podtrzymuję oczywiście mój pomysł z osobnym serwisem internetowym o jakim powyżej pisałem), to mam propozycję, żeby o ile to oczywiście możliwe plik PDF dla każdego kto dokonał zakupu był generowany osobno i w ramach małego zabezpieczenia przed kopiowaniem na każdej stronie był umieszczony np. taki tekst: "egzemplarz zakupiony w sklepie Hollex.pl" i w nawiasie numer zamówienia w ramach, którego egzemplarz został zakupiony.

 

Myślę, że to nie naruszyłoby ochrony danych osobowych, bo tylko redakcja mogłaby przecież po numerze zamówienia zidentyfikować od kogo dany plik dokładnie pochodzi, a trochę mogłoby to odstraszyć, gdyby ktoś miał ochotę to gdzieś udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...