Skocz do zawartości

SAT Kurier w wersji elektronicznej


mxc78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Od dziś SAT Kurier jest w legalnej (bo to, że są w sieci skanowane wersje w PDF nie jest niczym odkrywczym) wersji elektronicznej. Póki co udostępniono numery 1, 2 i 3 z bieżącego roku, są po 7 zł. Jako platformę dystrybucyjną wybrano jednak e-kiosk.pl.

 

Szczegóły: https://satkurier.pl/news/64833/sat-kuri ... iosku.html

 

Będzie prenumerata półroczna i roczna, numer 4 pojawi się elektronicznie równocześnie w wersją papierową. Prace nad e-wydaniami prowadzono już od kilku miesięcy, ale wymagało to dostosowania sposobu przygotowania materiałów w redakcji, więc nie udało się od początku roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnik e-kiosk.pl jest jeszcze nie dopracowany... brak programu na iPhone'a - jest tylko na iPad'a... ale lepsze to niz nic :-)

mam nadzieje, ze z uplywem czasu, e-kiosk pojdzie do przodu...

 

a teraz tylko nalezy dokonac udanych zakupow i do lektury :-)

pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnik e-kiosk.pl jest jeszcze nie dopracowany... brak programu na iPhone'a - jest tylko na iPad'a... ale lepsze to niz nic :-)

mam nadzieje, ze z uplywem czasu, e-kiosk pojdzie do przodu...

 

a teraz tylko nalezy dokonac udanych zakupow i do lektury :-)

pozdr!!

Jeśli działa na iPadzie, to działa na iPhonie. To ten sam system.

 

A do redakcji SATKuriera prośba - jako partner e-Kiosku moglibyście przekazać sugestię, że jest zapotrzebowanie na aplikację na Androida? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazda aplikacja z iPad'a dziala na iPhone'ie...

 

a jesli chodzi o sugestie do e-kiosk.pl, dodalbym jeszcze:

1) bug fix aplikacji dla Windows, obsluga Win7 64bit to jest doslownie masakra :-(

2) wzorem eGazety.pl, aplikacja pod iOS dla iPhone'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnosc jest taka:

1) sciagasz e-kiosk reader

2) na ich stronie dokonujesz zakupu -> placisz (jest wiele metod platnosci: karty, konto)

3) jak pieniadze dotra do e-kiosku - w przypadku kart kredytowych jest to kilka sekund - zakupione publikacje pojawiaja sie w Twojej teczce (e-kiosk reader)

4) klikasz pobierz i wydanie wedruje na Twoj dysk

 

mozesz jedno wydanie sciagnac na 2 komputery, nie wiecej niz 4 razy - w tym akurat ekiosk jest lepszy od egazety.pl, tam wydanie mozna sciagnac tylko na jeden komputer + dodatkowo na iPhone'a badz iPad'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę płacił przez DotPay - mTransfer więc będę miał od razu. Dzięki.

Przyznam się, że ostatnio zastanawiałem się czy można czytać GW na komputerze lub smartphonie, a teraz dzięki SK wiem o e-kiosku ;)

W tym zestawie brakuje mi jedynie BikeBoardu. No ale cóż, muszę się obejść z papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma. Zapytam się redakcji czy rozważają/rozważą wejście do któregoś z tych kiosków.

 

Zapłata w e-kiosku z DotPayem jak zwykle szybka, łatwa i prosta. Tylko trzeba pamiętać, żeby mieć środki na koncie ;)

Co do świeżego SK - Dziękuje panu Maciejowi Ługowskiemu za świetny artykuł o TV w Holandii. O BVN już wiedziałem bo od czasu do czasu zaglądam a teraz z ciekawości zerknąłem na stronę FTA HB. Kanał jest pod kategorią Holenderski - taki język nie istnieje, więc radzę redakcji pisać Niderlandzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wszystkie archiwalne numery SK od pierwszego do 2010 powinny być dostępne elektronicznie nawet w symbolicznej cenie 1zł za każdy egzemplarz, wtedy wilk syty i owca cała. A np. ten rok każdy numer tylko w pomniejszonej cenie gdyż to była by wersja elektroniczna a nie papierowa (odchodzą koszta papieru i druku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje elektroniczne numerów archiwalnych, starszych niż 1/2011 nie pojawią się raczej nigdy. Byłoby konieczne ich wypuszczanie od nowa, a przez tyle lat zmieniały się sposoby składu i wersje oprogramowań, na których to robiliśmy. Jest to nie do odtworzenia, żeby wydać to na nowo (a i sporo rzeczy się po prostu przeterminowało, bo technika cały czas idzie do przodu, nie wspominając nawet o tabelach MPEG).

 

Wydania archiwalne z bieżącego roku są dostępne przez e-kiosk.pl, nie potrafię powiedzieć, czy będą z czasem tańsze, nie znam szczegółów naszej umowy z e-kiosk.pl oraz planów w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałów w takiej formie jak zdjęcia stron czy skan nawet nie śmiałbym wypuścić (moje prywatne zdanie). To żenada.

 

Dystrybucja elektroniczna ruszyła od bieżącego roku, teleportowanie do e-wydań numerów starszych nie jest planowane z wielu powodów (dezaktualizacja treści, brak możliwości zapewnienia dobrej jakości przynajmniej dla części wydań, braki zapisach plików źródłowych starych wydań, konieczność poświęcenia na to znacznych ilości czasu, których nikt w redakcji nie posiada); może się to w przyszłości zmieni, może nie. Na razie się nie zmieni.

 

To, co z archiwaliów się nadaje, zostanie wybiórczo wykorzystane w książce, której wydanie być może uda się zrealizować do końca br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja chciałem kupić w wersji elektronicznej (na "Sat Kurier Readera", który sobie wczoraj zainstalowałem - przy okazji gratulacje za to, że odważyliście się wykonać własny "czytnik" do "e-wydań" :D ) najnowszy numer "Satkuriera", ale widzę, że w "Hollexie" nie ma jeszcze pełnych "e-wydań" "Satkuriera".

 

Mogę spytać kiedy się pojawią i w jakiej będą cenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest plan udostępnienia SAT Kuriera w wersji elektronicznej przez nasz czytnik, ale nie ma jeszcze konkretnej decyzji, brane jest pod uwagę kilka opcji, bo z jednej strony chcielibyśmy nieco rozkręcić dystrybucję elektroniczną, ale z drugiej - aby było sprawiedliwie dla zamawiających wersję papierową ;) Prywatnie chciałbym, aby e-wydania były tańsze od wersji papierowej i wydań elektronicznych na e-kiosku, ale się zobaczy...

 

Jako ciekawostkę dodam, że jakoś tydzień temu analizowałem możliwość "cyfryzacji" wydań archiwalnych magazynu od 1/1997, ale tu nie mam dobrych wiadomości: są trzy problemy - po pierwsze ząb czasu nadgryzł nośniki z częścią dodatkowych plików i może brakować materiałów, po drugie - SAT Kurier był przez lata składany na różnym oprogramowaniu i z uwagi na brak dostępu do przynajmniej jednej ze starych aplikacji używanych do tego celu będzie ciężko odczytać zapisane strony, a po trzecie - w okresie ok. 2007-2009 mogło dojść do omyłkowego nadpisania niektórych materiałów innymi. Teoretycznie jest szansa, ale może się okazać, że przeniesienie do wersji elektronicznej przynajmniej części wydań będzie wymagało ręcznej roboty, w skrajnym przypadku - przepisywania lub skanowania + OCR. Sporo roboty, a sama treść od strony merytorycznej zdezaktualizowała się i krótko mówiąc zyski z tego raczej nie pokryją kosztów akcji. Aczkolwiek nie wywieszamy białej flagi, się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, znak czasu. Decyzja zrozumiała. Ale ja i tak będę kupował zawsze wersję papierową. Lubię wziąć sobie "SatKurier" do ręki, poczytać, poczuć zapach papieru. Jestem pod tym względem tradycjonalistą. E-wydania gazet, czasopism czy e-booki oczywiście powinny być obecne w naszym życiu, ale nie powinny wyprzeć całkowicie wydań tradycyjnych. I mam nadzieję, że nie wyprą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aż miło wziąć do ręki Sat Kurier i poczytać dla zdrowia i spokojności po pracy. Nawet sobie okulary do czytania sprawiłem, żeby wykazy kanałów dojrzeć. :wink::D

Przy okazji zapytam. Numer 2/2012 ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...