Skocz do zawartości
  • 0

jak ustawic zez na astre ?


buba_013
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter zezujący ma być po stronie prawej (patrząc za anteny) ,a najlepszym sposobem skonfigurowania anteny (zeza) jest podłączenie do tunera ,który ma już dostrojone kanały z Astry. Gdy układ zeza będzie poprawnie ustawiony z maksymalną siłą i jakością odbioru wtedy te 2 konwertery podłączamy do przełącznika diseqcka 2.1 oraz konfigurujemy odbiornik pod ten przełącznik w celu poprawnego zarządzania odbiornika tym układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zez na ASTRĘ 19,2 E ustawiony! :) może będziecie zdziwieni ale po przeniesieniu konwentera na prawą stronę bez zbędnych ustawień (tak jak przełożyłem na prawą stronę), tak pojawił się bardzo dobry odbiór kanałów z Astry w tym wszystkich polskich - a to mnie najbardziej interesowało. Nie myślałem że będzie to tak proste, może miałem dużo szczęścia że konwenter dałem w odpowiednim miejscu za pierwszym razem. Oczywiście na małej mniejszości TP mi nie odbiera np. VIVY GERMANY lub TV TRWAM z ( 12604 22000 H ) ta druga częstotliwość - nowa ( 11186 22000 V ) działa rewelacyjnie bez zakłóceń. Sam sygnał mam na poziomie 84 -87 % więc bardzo dobry. Raczej nie będę nic zmieniał. Jedynie liczyć że TV Trwam nie wyłączą z częstotliwości ( 11186 22000 V ) bo już nie będzie tak kolorowo. Dzięki za cenne porady :-)

 

Wielkie dzięki robsat za pomoc, właśnie tak ustawiłem, tuner z ustawionymi wcześniej stacjami oraz dwa inne konwertery podłączone do przełącznika diseqcka 2.1 . Trochę miałem problem z odpowiednią konfiguracją ale przepisałem z zakodowanego wcześniej tunera i śmiga.

Mogę sobie oglądać bez zakłóceń TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP INFO, Euro Sport, TV Trwam oraz inne zagraniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tylko chciałem dodać, że zez na Astrę 19,2 udało mi się ustawić bez żadnych problemów na oryginalnymm małym polsatowskim talerzu (60/70cm). Chciałem tu napisać, gdyż niektórzy twierdzą, że taki talerz jest za mały na zeza. Otóż nie, u mnie zez działa 5 miesięcy, nie miałem żadnych kłopotów z sygnałem przy opadach. Jakość sygnału astry odczytana z tunera HD3000 około 60-80%, na hotbirdzie 65-85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jakość sygnału astry odczytana z tunera HD3000 około 60-80%, na hotbirdzie 65-85%.

 

Wszystko zależy od dokładności wykonania czasy oraz od tego czy przy skręcani nie naprężysz jej tak że odkształcisz czasze co spowoduje spadek zysku energetycznego anteny. Blacha po wyjęcie z formy prasy potem i tak ma inny kształt niż forma. Często producenci jedynie na czuja określają jaki będzie rzeczywisty kształt po tłoczeniu (inny surowiec np tańszy i to na czuja bierze w łeb....) a niekiedy ma to gdzieś i używa formy zdjętej z jakiejś czaszy dostępnej na rynku a w tedy potem masz [beep]ianą czaszę. .

Spotkałem nieraz anteny 60cm mające lepszy zysk niż byle jak wytłoczone michy 80cm.

 

Za to owszem jak masz starannie wykonana czaszę anteny to większa powierzchnia zawsze da większy zysk energetyczny. Wzrost średnicy o 40% da dwukrotny wzrost mocy docierającej do konwertera czyli 3dB więcej mocy sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...