Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak ustawic zez na astre ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#141 chlopak16

chlopak16

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 21 postów
  • Od: 09 sie 2012

Napisano 10 sierpień 2012 - 09:16

Tak 19,2E chce złapac.
A jak nawet wybrałem ta satelite to tez złapie mi z innej satelity sygnał jak zle jest ustawiony konwerter ?
piotreks9988

#142 chlopak16

chlopak16

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 16:13

Już mam ustawione jak powinienem mieć nawet bardzo dobry sygnał mam na Astre 19,2E tylko trzeba było antenę lekko dać na zachód i jest oki
piotreks9988

#143 WOR95

WOR95

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 19:03

Ustawienie takiego zeza jest balladnie proste. Mi ustawienie zajęło 2 minuty, bo mając dobre ustawienie czasy na Hotbirda 13, jest łatwo wstrzelić się od razu w satelitę i doregulować.

#144 Kerami82

Kerami82

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów
  • Od: 29 mar 2011

Napisano 10 wrzesień 2012 - 19:58

Mam pytanko. Mieszkam w okolicy Łodzi. Ustawiłem hotbirda bez problemu. Sygnał na kanałach hd cyfry mam dobry. Dokupiłem uchwyt zez i chciałem ustawić astre i mam wielki problem bo za nic nie chce mi złapac sygnału. Czy możliwe że łapiąc hotbirda bez problemu, budynek sąsiada może jednocześnie zasłaniać mi astre? Mam antene na dachu ale budynek sąsiada jest troszke wyższy. Nie wiem pod jakim kątem pada sygnał z astry.

#145 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1381 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:15

Jaka wielkość czaszy ? Konwerter na Astre po dobrej stronie założyłeś ? Ma być po prawej stronie patrząc zza anteny. Jeśli antena mała to konwertery bardzo blisko siebie. Kąt padania sygnału z Astry bardzo podobny do tego z HB.

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & Play. KABEL FTTH 300/300 Mbps. 

#146 Kerami82

Kerami82

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 21:05

Czasza ok 70 cm (wiem że troche mała, ale nie kupowałem jej tylko dostałem). Konwerter po prawej. Rozumiem, że skoro hotbird lata to astra tez powinna.

#147 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 11 wrzesień 2012 - 22:06

Wystarczająca jest średnica talerza do bezproblemowego odbioru Astry, konwerter masz ustawiony po prawej stronie, jak patrzysz na talerz, czy jak jesteś odwrócony plecami do talerza.

#148 Kerami82

Kerami82

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 08:53

Patrząc zza anteny na południe konwerter astry mam po prawej stronie.

#149 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:15

W ustawieniach dekodera należy ustawić disecq, lnb1 dla Astry a Lnb2 Hot Bird.

#150 exmartino

exmartino

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 916 postów
  • Od: 13 lip 2010
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 27 wrzesień 2012 - 19:45

Panowie i Panie sprawa wygląda następująco. Mam ustawioną antenę sat na HOT BIRD, przez specjalistę który posiadał miernik sygnału. Sygnał odbiera bardzo dobrze. Chciałbym do tej instalacji dołączyć konwenter na zez Asta 19,2E by odbierać polskie, niekodowane stacje. Sam talerz jest dość sporych rozmiarów. W jaki sposób mogę osiągnąć dobry rezultat bo pomysły mam dwa:

- Poprzez kontakt telefoniczny ustawiać konwerter w taki sposób by była jak największa siła oraz poziom na tunerze z Astry....
- Podłączyć tuner na którym mam już zakodowane stacje z Astry (aktualizowane z dotychczasowymi parametrami) i poruszać konwerterem aż do momentu uzyskania fonii oraz obrazu z wybranego polskiego kanału np. TV Trwam lub TVP Historia

Który pomysł uważacie za lepszy.... no chyba że jest inny bardziej sprawdzony. Jestem "nowy" i dopiero chcę spróbować ustawić antenę.... ;)
Aha, jeszcze jedno wolne miejsce na konwerter mam patrząc zza anteny po lewej stronie a czytałem że ma być po prawej patrząc zza talerza?

pozdrawiam serdecznie

tv.png
Wykaz bezpłatnych stacji TV w Polsce: http://www.FTA.ocom.pl

#151 sonik79

sonik79

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1475 postów
  • Od: 07 lis 2008
  • Lokalizacjaz pod laski(ego)

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:14

Ja mam sprawdzony pomysł... Podmienić konwerter na monoblock. Ale te które podałeś też są dobre.
freebox @ nbox BSKA // miraclebox HD-9 // CP HD3000

#152 robsat

robsat

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Od: 04 lip 2011
  • LokalizacjaPolska (południe)

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:29

Konwerter zezujący ma być po stronie prawej (patrząc za anteny) ,a najlepszym sposobem skonfigurowania anteny (zeza) jest podłączenie do tunera ,który ma już dostrojone kanały z Astry. Gdy układ zeza będzie poprawnie ustawiony z maksymalną siłą i jakością odbioru wtedy te 2 konwertery podłączamy do przełącznika diseqcka 2.1 oraz konfigurujemy odbiornik pod ten przełącznik w celu poprawnego zarządzania odbiornika tym układem.

#153 exmartino

exmartino

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 916 postów
  • Od: 13 lip 2010
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 03 październik 2012 - 10:42

Zez na ASTRĘ 19,2 E ustawiony! :) może będziecie zdziwieni ale po przeniesieniu konwentera na prawą stronę bez zbędnych ustawień (tak jak przełożyłem na prawą stronę), tak pojawił się bardzo dobry odbiór kanałów z Astry w tym wszystkich polskich - a to mnie najbardziej interesowało. Nie myślałem że będzie to tak proste, może miałem dużo szczęścia że konwenter dałem w odpowiednim miejscu za pierwszym razem. Oczywiście na małej mniejszości TP mi nie odbiera np. VIVY GERMANY lub TV TRWAM z ( 12604 22000 H ) ta druga częstotliwość - nowa ( 11186 22000 V ) działa rewelacyjnie bez zakłóceń. Sam sygnał mam na poziomie 84 -87 % więc bardzo dobry. Raczej nie będę nic zmieniał. Jedynie liczyć że TV Trwam nie wyłączą z częstotliwości ( 11186 22000 V ) bo już nie będzie tak kolorowo. Dzięki za cenne porady :-)

Wielkie dzięki robsat za pomoc, właśnie tak ustawiłem, tuner z ustawionymi wcześniej stacjami oraz dwa inne konwertery podłączone do przełącznika diseqcka 2.1 . Trochę miałem problem z odpowiednią konfiguracją ale przepisałem z zakodowanego wcześniej tunera i śmiga.
Mogę sobie oglądać bez zakłóceń TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP INFO, Euro Sport, TV Trwam oraz inne zagraniczne :)

pozdrawiam serdecznie

tv.png
Wykaz bezpłatnych stacji TV w Polsce: http://www.FTA.ocom.pl

#154 tomvid

tomvid

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 125 postów
  • Od: 05 mar 2013

Napisano 21 sierpień 2014 - 12:44

Ja tylko chciałem dodać, że zez na Astrę 19,2 udało mi się ustawić bez żadnych problemów na oryginalnymm małym polsatowskim talerzu (60/70cm). Chciałem tu napisać, gdyż niektórzy twierdzą, że taki talerz jest za mały na zeza. Otóż nie, u mnie zez działa 5 miesięcy, nie miałem żadnych kłopotów z sygnałem przy opadach. Jakość sygnału astry odczytana z tunera HD3000 około 60-80%, na hotbirdzie 65-85%.

#155 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 13:16

Jakość sygnału astry odczytana z tunera HD3000 około 60-80%, na hotbirdzie 65-85%.

Wszystko zależy od dokładności wykonania czasy oraz od tego czy przy skręcani nie naprężysz jej tak że odkształcisz czasze co spowoduje spadek zysku energetycznego anteny. Blacha po wyjęcie z formy prasy potem i tak ma inny kształt niż forma. Często producenci jedynie na czuja określają jaki będzie rzeczywisty kształt po tłoczeniu (inny surowiec np tańszy i to na czuja bierze w łeb....) a niekiedy ma to gdzieś i używa formy zdjętej z jakiejś czaszy dostępnej na rynku a w tedy potem masz [beep]ianą czaszę. .
Spotkałem nieraz anteny 60cm mające lepszy zysk niż byle jak wytłoczone michy 80cm.

Za to owszem jak masz starannie wykonana czaszę anteny to większa powierzchnia zawsze da większy zysk energetyczny. Wzrost średnicy o 40% da dwukrotny wzrost mocy docierającej do konwertera czyli 3dB więcej mocy sygnału.