Skocz do zawartości
  • 0

jak ustawic zez na astre ?


buba_013
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ustawienie zeza powiodło się tylko występuje mały problem na niektórych transponderach np:TVP sygnał pojawia się i znika na innych śmiga ok jakośc która wskakuje na tp TVP 61% a po paru sekundach znika i znowu się pojawia czy zez jest źle ustawinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie, czy ten sprzęt jest dobry zeby zamontować zeza na Astre??

 

Konwerter: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=833

DiSEqC: (reklama) (Przełącznik DiSEqC 2.0 - 2/1 NS-21E)

ZEZ: (reklama) (uchwyt na "rurkę")

 

Prosze o odpowiedz z góry dzięki

 

Edycja RafiX: Usunięte reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wg. mnie konwerter mógłby być trochę lepszy, ale jest ok (ja mam stary konwerter po Wizji i działa). O jednak jeszcze raz zajrzałem co z tym konwerterem i on nie koniecznie musi mieć 0,2dB, hmm Zobacz ten http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=776 ma niby 0,2 dB, albo jak chcesz być jeszcze pewniejszy to dasz 4 zł więcej niż ten, który Ty podałeś a chodzi mi o ten konwerter TUTAJ.

 

DiSEqC też jest dobre.

ZEZ: też, chociaż tutaj nie ma za bardzo o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam echostara 616 i zeza na Astrę, jednak mam mały problem z programami nadającymi na Astrze z SR 22000. Sygnał na nich zanika i pojawia się na programach z SR 27500 takiego zjawiska nie mam. Siła sygnału jest w/g dobra, bo na tp TVP gzie nadają z SR 22000 wynosi 70%, w czym mogła by tkwić przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o skonfigurowanie ustawień LNB dla Astry?

 

Wchodzisz do "Menu", następnie "Instalacja" i "Ustawienia LNB". Tam dokonujesz konfiguracji. Dla HB dajesz DiSEqC A (1), dla Astra - DiSEqC B (2). Zapamiętujesz ustawienia i następnie sprawdzasz, czy masz sygnał z obu pozycji. Jeżeli nie masz, to wracasz z powrotem do ustawień LNB i przyjmujesz odwrotnie porty DiSEqC dla 13E i 19.2E.

 

Jesteś pewien, że zez na Astrę jest poprawnie zainstalowany i ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie nie jestem pewien, bo gdy w instalacji LNB daje Diseq A dla LNB 1- HB , to nie pojawia się LNB2

przełącznik wymontowałem ze starej anteny gdzie to kiedyś działało.. ale znikł sygnał na HB i wymieniłem ten krótki kabelek od LNB do przełącznika, więc może wymienię jeszcze ten od Astry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem, czytałem :P uznałem, że ten wątek jest bardziej odpowiedni..

Żeby sprawdzić czy podłaczenia są ok, wejdź w menu->instalacja->skanowanie transponderów, ustaw najpierw HBirda i popatrz na pasek siły sygnału. To samo trzeba zrobić z Astrą. Jeśli wszystko jest dobrze wybrierz (menu->instalacja->skanowanie selektywne). Zaznacz satelity HB i Astra naciśnij OK i czekaj

jak daję na skanowanie selektywne to na pasku nie mam sygnału Astry.. Czyżbym musiał sprawdzić połączenie (dla astry) LNB-->Diseq ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ten "zez" kiedy instalowałeś? Od dłuższego czasu już go posiadasz? Z której strony jest zainstalowany ten konwerter, patrząc od tyłu czaszy? Zamień miejscami "te krótkie" kabelki idące od konwerterów do przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zeza mam z lewej strony, patrząc od przodu czyli na talerz. Dawniej działał.. podczas przeprowadzki straciłem konwerter więc sam przełącznik długo siedział w szufladzie..

Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś FTA-HD z Astry i podpiąłem całość.. Wymieniłem kabelek od HB bo nie stykał.. od Astry zostawiłem, no już późno było.. Jutro wstawię nowy i zobaczymy czy pasek sygnału ruszy.. Szkoda, że nie zrobiłem tego od razu, lenistwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś FTA-HD z Astry i podpiąłem całość..

No to już za dużo nie zobaczysz, bo są raptem dwa kanały HD FTA, w tym jeden jest kanałem promo, na którym podobno ostatnio tylko potarzają to co mają, a nic nowego nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no jest :jupi: wszystko śmiga, jednak stary kabelek nie łączył!

Dałem na wyszukiwanie [Wszystkie] bo gdzieś tutaj czytałem, że niektóre kanały są rozpoznawane jako kodowane, choć tak naprawdę "idą"

Mam pytanie: Jakieś ciekawe propozycje z Astry? Duuużo tego znalazło.. :wink: Jak się nazywają te kanały HD.

p.s nie mogę znaleźć na forum listy kanałów fta z Astry :oops: pomóżcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jednak kabelek... ;)

 

Na Forum masz przecież wykaz najciekawszych kanałów FTA z Astry 19.2E :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=12&t=2297

 

Pełen wykaz kanałów znajdziesz tutaj :arrow:http://www.flysat.com/astra19.php Pomijaj programy na ciemniejszym niebieskim tle. To są kanały analogowe.

 

Wykaz kanałów HD znajdziesz tutaj :arrow:http://www.flysat.com/hdtv-freq.php Zwracaj uwagę na żółtą zakładkę u góry - "Orbit". Na liście są umieszczone wszystkie przekazy HD z orbity (zarówno kodowane jak i FTA). Ciebie interesują kanały z 19.2E. Obecnie na Astrze nadaje tylko jeden taki ciekawy kanał, to Anixe HD. Pomijam już kanał promo w HD :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robię zeza na Astrę1 (antena nakierowana na HB), dołożyłem konwerter po lewej patrząc zza anteny i nie moge złapać sygnału z Astry. Mam dekoder i antenę z CP. Patrzałem czy konwerter jest dobry - wsadziłem go na miejsce głównego, podmieniłem porty diseq w menu i działał. Uchwyt musiałem trochę przerobić bo konwerer z Cp ma kwadratową rurę, a do uchwytu pasuje okrągła Proszę o pomoc bo chciałbym zrobić zeza do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...