Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak ustawic zez na astre ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#21 lehardi

lehardi

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • Od: 30 lis 2006

Napisano 24 grudzień 2006 - 22:29

Nie, nie będę kręcił całą anteną - będę przesuwał tylko konwerter zezujący, ale też drobnymi kroczkami, według podanych przez Ciebie zasad. :)
--
LeHardi

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14404 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 grudzień 2006 - 00:12

A no tak - przecież wyżej pisałeś :lol: Pamiętaj o radzie pittera - tymczasowo wywal przełącznik i podpinaj wszystko jakby był to jedyny konwerter - e[beep]uje to ew. problemy z błędnym ustawieniem opcji w menu lub niewspółpracującym poprawnie przełącznikiem 8) Jak ustawisz to wtedy popodpinasz wszystko jak powinno być, mając pewność, że ustawienie jest OK :)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#23 nowy

nowy

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 226 postów
  • Od: 19 sie 2006
  • LokalizacjaWodzisław Śl

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:51

mam 2 pytania
1 jak mam rozumieć zasade że stojąc za anteną konwenter zezujący "na astrę " ma być po prawej stronie czyli jak stoje w pokoju i patrzę na czaszę to zez mam mieć po prawej stronie.
2 jakie parametry mają być ustawione w echosiu 616

posiadam diseqc2.0
proszę o pomoc bo jak narazie to z astry mam ciemność
CP PAKIET FAMILIJNY + SUPER FILM
Echostar DSB 616

#24 Andredi

Andredi

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 27 postów
  • Od: 24 sie 2006
  • LokalizacjaWolbrom

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:37

Odpowiem na pierwsze pytanie.
Tak-jak stoisz w pokoju (czyli od strony pokoju masz antenę a dopiero za nią-od strony zewnętrznej jest wysięgnik z konwerterami :) ) to konwerter na Astrę 1 (19.2* E) powinieneś mieć po prawej stronie.

#25 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:17

Odpowiedź na drugie pytanie:
Musisz posiadać przełącznik DiSEqC 2/1, który się instaluje bezpośrednio za czaszą, coś takiego :arrow: http://www.hollex.pl...d&kat=39&id=318

DiSEqC2.0 to rodzaj standardu, w jaki może być wyposażony nasz tuner. Twój "Echoś" raczej go nie posiada, prędzej DiSEqC 1.0, ale to nie robi w niczym problemu.

W ustawieniach portów przełącznika daj na HB port A, natomiast na Astrę port B. Przy takich ustawieniach zabierz się za ustawianie zeza na Astrę. Trzymając konwerter w dłoni spróbuj namierzać satelitę, będziesz wiedział tak na oko jak potem ten konwerter "umiejscowić" w uchwycie.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#26 nowy

nowy

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:36

narazie dzięki jutro będę walczył dalej z tym zezem a o wynikach poinformuje
Echostar DSB 616

#27 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 04 grudzień 2007 - 22:24

Odpowiedź na pytanie 2: Ustawienia w dekoderze:

LNB - 2
Przełącznik - DISEq 1.4
LNB1 - Uniwer. LNBF HB Port 1
LNB2 - Uniwer. LNBF Astra Port2

#28 nowy

nowy

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 20:49

ustawienie zeza powiodło się tylko występuje mały problem na niektórych transponderach np:TVP sygnał pojawia się i znika na innych śmiga ok jakośc która wskakuje na tp TVP 61% a po paru sekundach znika i znowu się pojawia czy zez jest źle ustawinu
Echostar DSB 616

#29 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6403 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 grudzień 2007 - 22:06

Tak, trzeba dokładniej ustawić konwerter zezujący. Problem tutaj może leżeć w FEC jaki jest stosowany przy tym transponderze (5/6) i wymaga trochę silniejszego sygnału niż pozostałe.
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem.

#30 grzybek03

grzybek03

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Od: 06 sty 2007
  • LokalizacjaWlKp.

Napisano 08 grudzień 2007 - 15:39

Mam pytanie, czy ten sprzęt jest dobry zeby zamontować zeza na Astre??

Konwerter: http://hollex.pl/ind...d&kat=23&id=833
DiSEqC: (reklama) (Przełącznik DiSEqC 2.0 - 2/1 NS-21E)
ZEZ: (reklama) (uchwyt na "rurkę")

Prosze o odpowiedz z góry dzięki

Edycja RafiX: Usunięte reklamy.

#31 james_b

james_b

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 6660 postów
  • Od: 01 sty 2007
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 08 grudzień 2007 - 16:10

wg. mnie konwerter mógłby być trochę lepszy, ale jest ok (ja mam stary konwerter po Wizji i działa). O jednak jeszcze raz zajrzałem co z tym konwerterem i on nie koniecznie musi mieć 0,2dB, hmm Zobacz ten http://hollex.pl/ind...d&kat=23&id=776 ma niby 0,2 dB, albo jak chcesz być jeszcze pewniejszy to dasz 4 zł więcej niż ten, który Ty podałeś a chodzi mi o ten konwerter TUTAJ.

DiSEqC też jest dobre.
ZEZ: też, chociaż tutaj nie ma za bardzo o czym gadać.
Jeszcze wrócę, jak nie w tej postaci to w innej :D Nic w przyrodzie nie ginie ;)

#32 nowy

nowy

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 11 grudzień 2007 - 14:25

Mam echostara 616 i zeza na Astrę, jednak mam mały problem z programami nadającymi na Astrze z SR 22000. Sygnał na nich zanika i pojawia się na programach z SR 27500 takiego zjawiska nie mam. Siła sygnału jest w/g dobra, bo na tp TVP gzie nadają z SR 22000 wynosi 70%, w czym mogła by tkwić przyczyna?
Echostar DSB 616

#33 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6403 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 grudzień 2007 - 14:51

Przyczyną jest zbyt słaby sygnał, niektóre transpondery na Astrze z FEC 5/6 wymagają dokładniejszego ustawienia konwertera lub większej anteny.
Najczęstsze kłamstwo w Internecie?
- Szukałem, ale nie znalazłem.

#34 wspaniały

wspaniały

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 60 postów
  • Od: 29 sty 2008

Napisano 04 marzec 2008 - 23:31

Samsung HD, Jaką częst. dolne/górne pasmo wpisać dla Astry po podpięciu zeza ?
chodzi mi o to że daje diseq 1, hotbird potem zmieniam na astra i nic nie wyszukuje tzn. przeszukuje tylko hot birda

#35 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 marzec 2008 - 23:48

Chodzi o skonfigurowanie ustawień LNB dla Astry?

Wchodzisz do "Menu", następnie "Instalacja" i "Ustawienia LNB". Tam dokonujesz konfiguracji. Dla HB dajesz DiSEqC A (1), dla Astra - DiSEqC B (2). Zapamiętujesz ustawienia i następnie sprawdzasz, czy masz sygnał z obu pozycji. Jeżeli nie masz, to wracasz z powrotem do ustawień LNB i przyjmujesz odwrotnie porty DiSEqC dla 13E i 19.2E.

Jesteś pewien, że zez na Astrę jest poprawnie zainstalowany i ustawiony?
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#36 wspaniały

wspaniały

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 04 marzec 2008 - 23:53

no właśnie nie jestem pewien, bo gdy w instalacji LNB daje Diseq A dla LNB 1- HB , to nie pojawia się LNB2
przełącznik wymontowałem ze starej anteny gdzie to kiedyś działało.. ale znikł sygnał na HB i wymieniłem ten krótki kabelek od LNB do przełącznika, więc może wymienię jeszcze ten od Astry..

#37 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 04 marzec 2008 - 23:58

Masz akurat duże szczęście ;) Przed chwilką wyłapałem dokładnie ten sam problem w innym miejscu na Forum :arrow: Samsung DSB-H370G (patrz post usera @_rolo - pierwszy od dołu ;) ).

#38 wspaniały

wspaniały

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 00:01

wiem, czytałem :P uznałem, że ten wątek jest bardziej odpowiedni..

Żeby sprawdzić czy podłaczenia są ok, wejdź w menu->instalacja->skanowanie transponderów, ustaw najpierw HBirda i popatrz na pasek siły sygnału. To samo trzeba zrobić z Astrą. Jeśli wszystko jest dobrze wybrierz (menu->instalacja->skanowanie selektywne). Zaznacz satelity HB i Astra naciśnij OK i czekaj

jak daję na skanowanie selektywne to na pasku nie mam sygnału Astry.. Czyżbym musiał sprawdzić połączenie (dla astry) LNB-->Diseq ?

#39 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 marzec 2008 - 00:11

A ten "zez" kiedy instalowałeś? Od dłuższego czasu już go posiadasz? Z której strony jest zainstalowany ten konwerter, patrząc od tyłu czaszy? Zamień miejscami "te krótkie" kabelki idące od konwerterów do przełącznika.

#40 wspaniały

wspaniały

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 01:24

Zeza mam z lewej strony, patrząc od przodu czyli na talerz. Dawniej działał.. podczas przeprowadzki straciłem konwerter więc sam przełącznik długo siedział w szufladzie..
Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś FTA-HD z Astry i podpiąłem całość.. Wymieniłem kabelek od HB bo nie stykał.. od Astry zostawiłem, no już późno było.. Jutro wstawię nowy i zobaczymy czy pasek sygnału ruszy.. Szkoda, że nie zrobiłem tego od razu, lenistwo :wink: