Skocz do zawartości
  • 0

jak ustawic zez na astre ?


buba_013
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam! Mam problem z ustawieniem zeza na satelite Astra 19.2E

Czasze mam 85 cm nowa ustawioną na hotbirda 13E zeza założyłem po prawej stronie konwentera z hotbirda i nie umiem go dostroić proszę o pomoc na gg 12266838 bądź na forum

dodam tylko że konwentery są te same:

zdjecie.jpg

A tutaj mój układ zeza:

zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawa strona prawej stronie nierówna... Konwerter na Astrę ma być po stronie zachodniej (czyli tam, gdzie Słońce zachodzi), a konwerter na Hotbirda po stronie wschodniej (czyli tam, gdzie Słońce wschodzi).

Uchwyt widoczny na zdjęciu zamontowany do anteny ustawionej na Hotbirda (13°E) pozwoli złapać Eutelsata z pozycji 7°E, a nie Astrę (19°E). Żeby złapać Astrę trzeba dać zeza z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie czy to normalne, że Astra (zez z HB) ma lepszy sygnał i jakość niż HB? Pytam bo ja właśnie tak mam. Na HB siłę mam wszędzie 85% natomiast jakość w granicach ~77% oraz ~85% na kanałach HD z C+ natomiast siłę z Astry mam 95%, a jakość ~88%. Dodam, że ustawiałem już antenę z 10 razy i za każdym razem nie mogę uzyskać lepszych parametrów z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam jestem tutaj nowy i prosze o pomoc. Otóz kupiłem uchwyt na zez zamocowałem go i jest jak na innych forach czytałem zamocowałem go paczat od tyłu czaszy po prawej stronie i zlapałem z 70kanałow liczac tez kodowane i mam na kanaleOcko tv 30% sygnału jak na innych co musze robic zebby np odbierac Vive jak ustawic konwekter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanko. Mieszkam w okolicy Łodzi. Ustawiłem hotbirda bez problemu. Sygnał na kanałach hd cyfry mam dobry. Dokupiłem uchwyt zez i chciałem ustawić astre i mam wielki problem bo za nic nie chce mi złapac sygnału. Czy możliwe że łapiąc hotbirda bez problemu, budynek sąsiada może jednocześnie zasłaniać mi astre? Mam antene na dachu ale budynek sąsiada jest troszke wyższy. Nie wiem pod jakim kątem pada sygnał z astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczająca jest średnica talerza do bezproblemowego odbioru Astry, konwerter masz ustawiony po prawej stronie, jak patrzysz na talerz, czy jak jesteś odwrócony plecami do talerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie i Panie sprawa wygląda następująco. Mam ustawioną antenę sat na HOT BIRD, przez specjalistę który posiadał miernik sygnału. Sygnał odbiera bardzo dobrze. Chciałbym do tej instalacji dołączyć konwenter na zez Asta 19,2E by odbierać polskie, niekodowane stacje. Sam talerz jest dość sporych rozmiarów. W jaki sposób mogę osiągnąć dobry rezultat bo pomysły mam dwa:

 

- Poprzez kontakt telefoniczny ustawiać konwerter w taki sposób by była jak największa siła oraz poziom na tunerze z Astry....

- Podłączyć tuner na którym mam już zakodowane stacje z Astry (aktualizowane z dotychczasowymi parametrami) i poruszać konwerterem aż do momentu uzyskania fonii oraz obrazu z wybranego polskiego kanału np. TV Trwam lub TVP Historia

 

Który pomysł uważacie za lepszy.... no chyba że jest inny bardziej sprawdzony. Jestem "nowy" i dopiero chcę spróbować ustawić antenę.... ;)

Aha, jeszcze jedno wolne miejsce na konwerter mam patrząc zza anteny po lewej stronie a czytałem że ma być po prawej patrząc zza talerza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...